עוד קצת התרפקות על היום הראשון בג’ירו ד’איטליה 2018 עם תמונות נג”ש בבירה.

כתב וצילם: אורי ניצן

אתמול התחיל האקשן האמיתי, הסטייג’ הראשון של הג’ירו יצא לדרך בקול תרועה רמה. אפילו הנפילה השטותית של כריס פרום ברכיבת החימום בבוקר לא הצליחה להעיב על האווירה המחשמלת שהיתה באוויר.

רחובות ירושלים נצבעו כחול, לבן והרבה מאוד וורוד והקהל הישראלי הצביע ברגלים ויצא לרחובות לעודד את הרוכבים.

סילבן אדמס, הלוא הוא האיש שהביא את הג’ירו לישראל, הסתובב בין האורחים כמו חתן ביום חתונתו. חילק חיוכים לכל עבר, הצטלם והתראיין ללא הרף, וכיבד את כל מי שרק ביקש בסלפי, תמונה או לחיצת יד הגונה, תמיד בחיוך.

סילבן נפגש עם ביבי, מירי, ושר התיירות, יריב לוין. הפוליטיקאים מנסים לעשות הון פוליטי מההשקעה האדירה של סילבן באירוע ההיסטורי הזה. אבל נראה שסילבן, בצניעותו, מעדיף להיפגש עם רוכבים, במיוחד צעירים ולתת המון השראה ודוגמה לאיך יכול להיות פה יותר טוב. לדבריו, המפגשים עם הרוכבים הישראלים הם המרגשים ביותר.בשעות הבוקר האווירה עוד היתה רגועה יחסית והרוכבים יצאו להכרת המסלול. הצופים גם כן הגיעו מוקדם על מנת להתמקם בנקודות תצפית אסטרטגיות ולשמור מקום. והמארגנים סגרו פינות אחרונות, נתנו פינישים אחרונים לשער הסיום וליטשו את רמפת הזינוק.

משתחררים מההתמכרות לפייסבוק!

יש לנו ערוץ טלגרם! https://t.me/BIKEPANEL

גם שדרני הטלוויזיה התמקמו וציחצחו את העמדות שלהם שהולכות להוות בית שני עבורם בשלושת השבועות הקרובים. הרוכבים מנצלים כל דקה עד הזינוק על מנת לעבור שוב ושוב על המסלול ולוודא שהם מכירים כל פניה וכל צומת.

10 שניות לזינוק והקהל בטרוף מוחלט סופר את השניות לאחור יחד עם הכרוז וב 13:50 בדיוק מלווה בשאגות של הקהל הרוכב הראשון מוזנק וג’ירו ד’איטליה 2018 יוצא לדרך בירושלים.

הרוכבים מוזנקים אחד אחד למסלול טכני משופע בעיקולים חדים, ירידות מהירות וטיפוס אחד תלול במיוחד לקו הסיום.

כעבור כ- 13 דקות הרוכב הראשון מגיע לקו הסיום והחגיגה נמשכת. אני פוגש המון חברים מתחום האופניים וכולם מסתובבים לאורך הגדרות עם הבעה זהה על הפנים – התרגשות מטורפת וחוסר אמונה מוחלט שהדבר הזה אכן קורה פה אצלינו בארץ הקודש.פה ושם פוגש איזה פוליטיקאי או סלב שהגיע להתרשם ולחגוג את חג האופניים. ניר ברקת, שדואג לקיים אירועי ספורט ואופניים באפן קבוע מגיע לבחון מקרוב את אירוע הספורט הכי גדול שהתקיים בעירו מאז ימי יוון העתיקה. לאט לאט הרוכבים מסיימים את השלב. למרות שהרכיבה אורכת רק 12-13 דקות, עדיין המאמץ ניכר על פניהם.


הקהל המשולהב מריע לכל רוכב שמגיע לקו הסיום, אבל רוכבי האקדמי מקבלים אקסטרה עידוד והטרוף עולה עוד שלב.

בשעה 16:41 כריס פרום מזנק. אחריו נותרו 4 רוכבים בלבד לסיום הסטייג’. 

פרום מסיים בפער של יותר מ- 30 שניות מהמוביל, מה שממקם אותו במקום 21 כללי. לא התחלה אידאלית מבחינתו, אבל המרוץ עוד ארוך והכל יכול לקרות.

תום דמולן, מנצח ג’ירו 2017 מוזנק אחרון בשעה 16:45. כצפוי מאלוף עולם מכהן בנג”ש, דמולן נותן הופעה מרשימה ומסיים במקום הראשון.

טקס הפודיום מתקיים כרבע שעה אחרי שדמולן מסיים לרכוב. דמול, מנצח הסטייג’ן זוכה גם בחולצה הורודה של המוביל בדרוג הכללי. בנוסף הוא זוכה בחולצה הסגולה של המוביל בנקודות.

מזל שדמולן מעל גיל 25, אחרת הוא גם היה קוטף למקסימיליאן שכמן מקוויק-סטפ את פרס הרוכב הצעיר.
בסה”כ הוא עולה לפודיום חמש פעמים לקבל פרסים שונים מהספונסרים. אבל הפרס הכי מרגש הוא הפרס לזכרו של הרוכב האגדי וחסיד אומות עולם ג’ינו ברטלי. הפרס הוגש לדמולן ע”י נכדתו של ברטלי.


הסתיים עוד יום מרגש בחגיגת הג’ירו בישראל ויש עוד המון למה לצפות.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

כתב וצילם: אורי ניצן