ג’וליאן אלאפיליפ (קוויק סטפ) בניצחון מרשים אחרי יום ההרים הראשון. הצרפתי מראה גם את כוונותיו לגבי החולצה המנוקדת שהוענקה לו בפער נאה אחרי שאסף את מירב הנקודות ביום. רוכבי ה-GC העדיפו להתחיל את שלב ההרים באופן סולידי וללא התקפות אבל באופן מפתיע דווקא התרחקו מהצהוב.

לכל כתבות הטור בבייקפאנל לחצו פה: טור דה פראנס!

מאת: אורן ארד
צילום: ASO

אתמול- ואן אברמט נאחז בצהובה

המַלִיוֹ-ז’וּן, החולצה הצהובה, מוביל הטור דה-פראנס לא נוהג לצאת לבריחות. גרג ואן אברמט (BMC) מוביל את הטור ולובש את החולצה הצהובה מאז הנג”ש הקבוצתי ביום השלישי של הטור. ואן אברמט הגן על החולצה בחירוף נפש במהלך הימים הראשונים של הטור אבל היה ידוע שכאשר נגיע להרים הוא יאלץ להפרד ממנה לטובת רוכבי ה-CG.

גראבל

מקטע הגראבל הקצר

ואן אברמט הוא רוכב קלאסיקות חזק, הוא פאנצ’ר בטבעו וגם יודע להוציא ספרינט הגון כשצריך, אבל מטפס הוא לא. לכן כאשר התגבשה לה הבריחה של היום שכללה גם את החולצה הצהובה אף אחד בפלוטון לא היה מודאג מכך. ואן אברמט, שכעת הוכתר בתור הרוכב הבכיר והעיקרי של קבוצת BMC, התמיד עם הבריחה והקדים את פלוטון הפיבוריטים ביותר מדקה וחצי ובכך הגדיל את יתרונו כמוביל הטור לכדי 2:22 דק’ בינו למקום השני גריינט תומס (סקיי).

ובדירוג הכללי – מתחילים לנפות את החלשים

רוכבי הדירוג הכללי לא נראו מודאגים מהרפתקאותיו של ואן אברמט עם הצהובה שלהם, ובצדק. הם צריכים להכנס להרים בקצב שלהם וכך עשו. הפלוטון אשר הובל רוב היום על ידי סקיי, רכב טמפו דרך כל העליות של היום ומבלי להתייחס למעללי הבריחה שמקדימה.

team sky

סקיי

בעליה האחרונה לקוֹל דֵה לָה קוֹלוֹמְבִּייֵר העלו סקיי את הקצב מספיק בשביל להתחיל לשחרר את החלשים יותר מבין המתמודדים. הנפגעים העיקריים מהקצב המוגבר היו בוב יונגלס (קוויק סטפ), בּוֹקֵה מוֹלֵמָה (טרק סגפרדו), ראפַאל מָייקַה (בורה הנסגרו), אילְנור זָכַּארין (קטיושה אלפסין) וריגוֹבּרטוֹ אוּרָן (EF Education) שהפסיד כ-2 וחצי דקות לשאר המתמודדים.

ובקטגוריות הנוספות

גם המַלִיוֹ וֵרְט, החולצה הירוקה, פטר סאגן (בורה הנסגרו) התברג לבריחה של היום מפני שכבר בק”מ ה-29 של המסלול חיכה ספרינט הביניים. בעוד פרננדו גביריה (קוויק סטפ), המתחרה הכי קרוב שלו לקטגורית הנקודות כלל לא הראה את עצמו ביום כמו זה, גרר עצמו סאגן מעבר לגבעה המדורגת 4 ולקח את הספרינט ואת 20 הנקודות בקלות יחסית.

מנצח השלב ג’וליאן אלאפיליפ (קוויק סטפ) סימן עצמו בתור המעוניין הראשי לרדיפה אחרי ניקוד ההרים. אם הכוונה שלו היא לנצח את הקטגוריה ולהגיע לפריז עם החולצה המנוקדת אז נראה את זה ביומיים הקרובים כאשר הוא ינסה להכנס לכל בריחה. חיפשנו גם את מנצח קטגוריית ההרים בשנה שעברה ווארן בארגיל (פורטונאו-סמסיק). בארגיל, ההבטחה הגדולה משנה שעברה, ניסה להיכנס לבריחה בתחילה היום אך לא צלח.

אלאפיליפ – מנצח הקטע

טור דה פראנס- הפודיום

  • מנצח השלב – ג’וליאן אלאפיליפ – קוויק סטפ
  • הדירוג הכללי – החולצה הצהובה: גרג ואן אברמט – BMC
  • דירוג הנקודות – החולצה הירוקה: פטר סאגן – בורה הנסגרו (319 נק’)
  • דירוג ההרים – החולצה המנוקדת: ג’וליאן אלאפיליפ – קוויק סטפ (41 נק’)
  • הרוכב הצעיר – החולצה הלבנה: פייר רוג’ר לָטוּר – AG2R
  • הרוכב האגרסיבי – מספר אדום: גרג ואן אברמט – BMC
  • הדירוג הקבוצתי: מוביסטר

טור דה פראנס – הדירוג הכללי אחרי שלב 10

טור דה פראנס היום: שלב 11 – Albertville > La Rosière Espace San Bernardo

יום הררי – 108.5 ק”מ בלבד! הסיום בפסגה. היום ממשיך את המגמה המבורכת בשנה-שנתיים האחרונות לייצר שלבים הררים קצרים ביותר. מסלול קצר והררי יכול לייצר מהלכים מפתיעים ונועזים כמו בריחות ארוכות טווח, התקפות בשלב מוקדם ולהפוך את טבלת הדירוג על פיה.

היום אין מטר אחד מישורי. הרוכבים צריכים לנווט דרך ארבע פסגות גבוהות כאשר האחרונה היא קו הסיום. סקיי צפויים, כרגיל, לתת טמפו רצחני מקדימה כל היום כדי למנוע התקפות, אך זהו יום להראות אגרסיביות.

יהיה מעניין לעקוב אחרי הרוכבים שרוצים להכניע את סקיי ופרום, במיוחד וינצ’נזו ניבאלי (בחריין מרידה) שעוד לא הראה את פרצופו, שלושת האמיגוס של מוביסטר: נָיִרוֹ קינטנה, מִיקל לאנדה ואלחנדרו וולוורדֵה, אולי אדם ייטס ינסה משהו? אולי דומולן יגיש את נקמתו על הג’ירו? ומי יודע? אולי יהיו אלה דווקא סקיי ששוב פעם יטרפו את הקלפים? יום קצר ומרתק. לא מפספסים שניה.

אל כל כתבות טור דה פראנס בבייקפאנל – לחצו פה!

מאת: אורן ארד
צילום: ASO

 


אהבתם? מגזין אופניים שלם לשירותכם- רק תכניסו מייל ונעדכן אתכם על כתבות חדשות:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים