אני לעולם לא יוצאת מהבית בלי משקפי שמש. על אחת כמה וכמה לפעילות ספורט. אפילו משקפות השחייה שלי כמעט תמיד עם עדשות כהות. המבחן למשקפיים Julbo מדגם Stunt היה הזדמנות נהדרת לבדוק אם הגיע הזמן לרענן את ליין משקפי השמש הרגילים שלי.

כתבה וצילמה: מיכל מיכאלי
julbo stunt
מי זו Julbo?

Julbo הוא מותג משקפי שמש, שהגיע מהרי האלפים הצרפתיים. המותג נולד מהצורך בעדשות המיועדות להתמודדות עם זוהר השלג ומוכר כזה זמן רב כמותג מוביל בעולמות הסקי. נכון להיום, ג'ולבו מייצרת משקפי שמש למגוון ענפי ספורט וזוכה להכרה בקרב ספורטאים עולמיים מובילים.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

בשמחה גדולה באתי לחנות בה נמכרים המשקפיים, והבחירה הייתה לא פשוטה: מבחר הדגמים די רחב, ומציע מספר דגמים עם לוק ספורטיבי מובהק, אך גם משקפיים עם עיצוב יותר שיקי או יומיומי – שגם הם משקפי ספורט לכל דבר. בחרתי בדגם Stunt שנראה שונה ממרבית משקפי הספורט שמסביב: מסגרת מעט יותר מסיבית, עדשות עם ציפוי מראה צבעוני בגוון אדמדם מקסימות, עדשות פולורויד די כהות, להגנה מירבית מהשמש.

משקפי שמש ג'ולבו סטנט

STUNT זהו דגם שלפי היצרן פותח במקור לרוכבי שטח וכל מי שצריך משקפי שמש במשקל נוצה לפעילויות Outdoors – שוקלים 34 גר' בלבד. עם טכנולוגיות כגון ה- Grip Nose and slim Grip Tech temples  המאפשרות הרכבה מתחת לקסדה בנוחות תוך יציבות ומנח מעולה, גם בתנאים משתנים. מגון הצבעים והעדשות מאפשרים 7 שילובים שונים כדי שכל אחת ואחד ימצאו את המשקפיים ההולמים אותו/ה.

שלושת סוגי העדשות הם: ספקטרום 3 – הדגם הבסיסי, ספקטרום 3 שמגיע גם עם  ציפוי פולורויד (כמו שאני בחנתי) ועדשת זברה – עדשה מחליפה צבע, מגיבה לאור ומתכהה בהתאם לתנאי האור בחוץ, עם ציפוי נגד אדים.

משקפי שמש

Julbo Stunt- מחיר

עם עדשות ספקטרום 3- שזו העדשה הסטנדרטית שלהם- מחיר מומלץ לצרכן 550 שח.
התוספת לעדשות פולורויד מביאה את המחיר ל- 720 שח. עם עדשות הזברה- עדשה פוטוכרומטית המגיבה לאור ומתכהה בהתאם לתנאי האור בחוץ, עם ציפוי נגד אדים- מחיר 915 שח.

ג'ולבו

האריזה

המשקפיים הגיעו בקופסת פלסטיק לבנה, שסופגת את מרבית הביקורת כאן. קופסת הפלסטיק מעבירה תחושה זולה ופשוטה. ה Stunt מגיעים בתוך הקופסה עטופים בחתיכת בד קטנה לניקוי המשקפיים, בלי אותה שקית בד שיצרנים רבים מספקים לנשיאה, מה שמקשה על השמירה והטיפול האחראי בהם בזמן הפעילות, או כשהן זרוקות ללא כל אחריות בתיק המלא. הרי לא אקח את קופסת הפלסטיק, שתופסת נפח ומקום, לאימון רכיבה לדוגמה. כך, קשה מאוד לשמור עליהם מפגיעה, כשהן לא בשימוש, ואכן, די מהר המשקפיים נשרטו לי. מבאס.

Julbo

גימור וחומרים

ה Stunt מעבירים תחושה איכותית גם בעיצוב, גם בגימור המסגרת ובעיקר בעדשות. העדשות נהדרות, רואים חד וברור דרכן, הן לא מעוותות את הצבעים, כמו שלעתים עדשות פולורויד עושות, והתחושות צלולה ונעימה. דבר אחד שלא חיבבתי הוא הקצה המשונן של הידיות – יש בהן מעין מגרעת שתפסה לי את השיער לא מעט פעמים.

ה- Grip tech היא הטכנולוגיה של הקצוות של הידיות, מעין גומי יחודי, שמתגמש וכמעט 'נצמד' לרקות ויחד עם ה- Grip Nose, החומר של האפון, שמיטיב את המיקום שלהם על הפנים וחוסך את ה"התגלשות" שלהם על האף. גם העיצוב ה"מעוקל" עוזר להתאמה שלהם והגברת היציבות על הפנים בפעילות, גם מתחת לקסדה או כובע.

Stunt

גם הידיות וגם האפון מתכוונים וניתנים להתאמה מיטבית לפנים. התכנון של המשקפיים, עם מסגרת רחבה נועד לתת מענה לאור שמש חזק ואכן עוזר בכך.

stunt

לרכיבה

בחרתי משקפיים עם עדשות כהות, וזאת בשונה משאר זוגות משקפי הרכיבה שלי, שהם בעלי עדשות מתכהות. הבחירה הזו התבררה כטעות, כי בדרך כלל אימוני הרכיבה מתחילים בשעת בוקר מוקדמת, כאשר אור השמש עדין אינו חזק ובטח לא ישיר, ובתנאים כאלו העדשות היו כהות לי מדי. באור מלא – ה Stunt היו מאד נוחות, יושבות על האף ומתחת לקסדה בנוחות, וחוסמות את הרוח היטב. העיצוב גם מאפשר כיסוי מכל הצדדים, בלי לפגוע בשדה הראיה. ביומים מאד קרים ולחים (היו כמה כאלו לאחרונה), ובעת אימון קשה, סבלתי קצת מהצטברות של אדים על המשקף, אך זה קרה רק פעם אחת מתוך כמה וכמה רכיבות.

ובריצה?

בריצה המשקפים היו במיטבן- הם היו לי הכי נוחות, ועדיפות על משקפיים אחרות שניסיתי עד עכשיו. אני לא מהרצות השכם בבוקר, כך שהעדשות הכהות יחסית לא היו מעולם בעיה, והם היו רלוונטים תמיד להגנה מהשמש. הג'ולבו התאימו גם ביום עם אור רך של עננות גבוהה וגם בשמש חזקה וישירה, בה העדשות הכהות הוכיחו את עצמן במלוא יכולתן.

המשקפיים קלים ויושבים בנוחות על האף, הם לא זזו או קפצו בריצה, והרגישו מאווררות מספיק, ולמרות הזיעה, לא הצטברו אדים על העדשות.

Julbo stunt

לסיכום

משקפיים אופנתיים, קלים ונוחים, עם עדשות מצוינות. האריזה לא הולמת את המיתוג והמחיר של המוצר. הדגם שנבדקו מתאים בעיקר לפעילות באור חזק אך הם גם נוחות לשימוש יומיומי.

כתבה וצילמה: מיכל מיכאלי

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים