מתכונן לתחרות יעד או טיול אופניים רב יומי? רוצה להישאר בכושר, להתאמן ברצינות ללא ההתחייבות של אימונים בקבוצה? קבוצה ומאמן מקצוען שמשקיע בך המון זה מעולה כשעובדים באופן מדעי יחד עם היחס האישי הראוי. אם קשה לך להתחייב על מסגרת קבוצתית, Today's Plan – סטארט אפ אוסטרלי חדש, מציע אלטרנטיבה זולה, נוחה, זמינה ומקצועית, המביאה את מהפכת האינטרנט לעולם האימון, בזמנך החופשי, ובהתאמה אישית.Today's Plan

"אימון ישיר" – מהפכת האינטרנט והאפליקציות מגיעה לתחום האימון

מסחר אלקטרוני הוריד מחירים לאופניי קצה ישר מהיצרן. מגזיני אופניים מודפסים הוחלפו באתרי אינטרנט שמביאים מידע איכותי ללא נייר וללא דמי מנוי. מהפכת הסמארטפונים שינתה לגמרי את עולם הצילום, הניווט, ועוד.

גם אימון אופניים עובר מהפכה שתלך ותתחזק: המערכת של Today's Plan נותנת לכם בשירות אינטרנטי את הטופ של מדע האימון. קנה תוכנית אימונים ממוקדת ותקופתית לתחרות, אירוע מטרה אחר או לכושר והורדת משקל. ענה על שאלות בנוגע ליכולות הרכיבה וכמות השעות שתוכל להתאמן והיא תפיק עבורך תוכנית אימונים מותאמת אישית. לכל טקסט של אימון מצורף וידאו עם הסברים ודוגמאות שמרעננים את אופן הביצוע של רכיבת טמפו, אנדוראנס, שחרור, ספרינט, טסט סף ועוד.  לאחר האימון התוכנה תנתח את קבצי הרכיבה ממחשב האופניים או מאפליקצית הרכיבה של Today's Plan לאנדרואיד. תקבל שפע של נתונים וגרפים ותוכל לבצע התאמות ושינויים בהתאם לצורך ומכל מקום.

קבוצת Trek Factory Racing אשר תיקרא Trek-Segafredo בעונת 2016 מתאמנת עם Today's Plan.  המאמנים מעבירים אימונים דרך התוכנה, מתכתבים עם הרוכבים ומקבלים משוב כמותי ואיכותי עם ניתוח מדעי של תפוקות האימון.

להתנסות הקלק: Today's Plan לשבועיים חינם

דני צור – מנצח סדרתי במאסטרס פרו בישראל, מתאמן עם Today's Plan

פגשנו את דני צור לשיחה על המערכת של טודייז ועל רכיבה תחרותית בכלל.  בשנה האחרונה דני מתאמן ללא מאמן ולא כחלק מקבוצה תחרותית.  בזכות האימונים עם Today's Plan הוא סיים את עונת 2015 עם שלל הישגים מרשימים:

 • אלוף הארץ בסייקלוקרוס, קטיגוריית פרו 36+
 • מנצח מרוצי סייקלוקרוס CX Lake TLV ובפארק דרום ת"א
 • מקום ראשון בדרוג מרוצי הכביש 2015 בקטיגוריית מאסטרס פרו
 • נצחונות כביש במרוץ אורים, טור ערד, סובב רמות מנשה, קיסריה
 • מלא פודיומים אחרים…
בדרך לניצחון אליפות הארץ בסייקלוקרוס בעכו. Today's Plan

בדרך לניצחון אליפות הארץ בסייקלוקרוס בעכו. צילום: אושרי כהן HD עכו

ההישגים של דני עם Today's Plan

מספר דני: "בעונת 2014 רכבתי בקבוצה אך הרגשתי שאין לי עקביות בתוצאות ואני צריך תוכנית מדעית יותר.  ברור היה לי שבמשרה מלאה יש מעט שעות אימון אפשריות וצריך למקסם אותן ולמקד למטרה. קראתי ב-Cycling News ו-Bikeradar על מערכת האימון הממוחשבת של Today's Plan מאוסטרליה. המערכת מתאימה בדיוק למטרות שלי כך שנרשמתי לניסיון (אפילו ללא צורך בפרטי אשראי), התחלתי להתאמן עם התוכניות שהיא הציעה, ואני ממשיך איתה."

 

את השיגיו של דני צור סיכם דני אסקרוב: "צור, 37 בקיץ, נשוי + 2, הוא רוכב המאסטרס הבולט של השנה. עם נצחונות באליפות ישראל בסייקלו קרוס (קטגורית פרו) ובסייקלו קרוס פארק דרום (רכב לפרקים מהר מהעילית), נצחון במרוץ הכביש באורים ופודיום ביער המגינים (מסטרס פרו, ללא קבוצה) ומקום 25 כללי ונצחון בדרוג המסטרס של טור ערד, מדובר במכונת רכיבה משומנת.

צור הוא כשרון טבעי. חכם, מבין מרוצים (למרות שלא רוכב הרבה שנים). ההתקדמות שלו מטאורית ומהרגע שהחל לרכוב ועד שניצח מרוצים חלפה פחות משנה. אחרי שרכב שנתיים ניצח את מרוץ חיפה בקטגורית העילית. השנה ללא קבוצה אבל עם הרבה שעות אוכף צור בכושר מצוין. התכונה הבולטת שלו – הוא פשוט אוהב להתחרות. שימו מסלול סייקלו קרוס או כביש ודני יהיה שם.

דני מספר – ״אני מתאמן קל יותר משנים קודמות על פי תכנית האימון של של Today's Plan. למדתי להכין את עצמי טוב יותר למרוצים. בבית גוברין ידעתי שהתאמנתי קשה מדי במהלך השבוע והגעתי עייף. לטור ולמרוצים הגעתי הרבה יותר טוב״. בזכות הישגיו, זכה השנה דני לחסות של בנדא ספורט בע”מ יבואני ג׳ייאנט בישראל והם סיפקו לו אופני סייקלו קרוס ואופני כביש. שאפו.

דני צור חבר לדינמו רייסינג טור ערד 2015. Today's Plan

דני צור חבר לדינמו רייסינג בשביל לנצח ביחד את טור ערד 2015. צילום – דני אסקרוב

מה עיקרון האפליקציה?

אתה נותן למערכת של טודייז ליצור עבורך תוכנית אימונים – Training Plan.  כדי לעשות זאת היא מוליכה אותך בסדרת שאלות על כמות הימים והשעות בשבוע שאתה יכול להתאמן, המטרה אליה אתה מכוון: תחרות, כושר כללי הורדת משקל וכ"ו, אם יש לך מד דופק, וואטים או בכלל לא, ועוד שאלות ופרמטרים חשובים.  מתקבלת תוכנית ובה אימונים מפורטים עם מטרות לכל אימון ואיזה תרגילים יש לבצע.  אתה רוכב את האימון בפועל, מחשב הרכיבה עוקב אחריך, ואחרי האימון המערכת מנתחת את קבצי האימונים שאתה מעלה. האימונים מתאימים לסוגי האופניים שיש לך (כביש, שטח, סייקלו, TT) ולכל אימון המקומות המתאימים לו כמו מישור, אינטרבלים בעליות, רולינג וכ"ו. 

מסלול הכניסה לאימון מסודר – לכל מי שעצר עצמו מלהתאמן ברצינות

"אין תחליף למאמן ברמה גבוהה שמקשיב לך, אבל בינתיים התאים לי להיות רוכב עצמאי", אומר דני. הניסיון של אנשי Today's Plan הוא שרוכבים נחשפים דרכה לתורת האימון ורוצים להמשיך ולהתמקצע אישית עם מאמן.  המערכת מיועדת גם למאמנים שעבורם היא מרכזת ניתוח של הרבה רוכבים ואת הקשר איתם.

תוכנית ממוקדת של 8 שבועות לאירוע מטרה עולה $32 וכוללת אנליטיקס, ניתוח שלל הנתונים שמגיעים ממחשב הרכיבה. הרבה יותר זול מעלויות של מאמן קבוע וקבוצה.  ניתן גם לעשות מנוי לאנליטיקס בלבד בעלות של $8 לחודש או $80 לשנה. האנליטיקס נותן ניתוחי כושר שגם רוכב בקבוצה מעוניין לראות.

דני ממשיך: "המבחן האמיתי הוא ביישום התוכנית. החיים לא תמיד מאפשרים לעשות כל מה שחשבת אבל נצמדתי אליה ב-90%. אם לא עשית אימון מסוים, לא נורא, תזרום.  נכנסים לאתר של Today's Plan, ושם אפשר בקלות להזיז אימונים בתוך השבוע, גם במערכת וכמובן במציאות. השתדלתי שהעומס הכולל באותו שבוע לא יעבור בהרבה את התוכנית. ראיתי את זה בעיניים: ברגע שסטיתי יותר מדי, הגעתי לא מוכן לתחרות. מאוד חשוב היה לי לנוח כשצריך לפי התוכנית ולעשות אימוני Recovery. גם בישראל הספורטאים כבר לא בראש שבו כל אימון זה All Out.  התוכנית נתנה מספיק אימונים קשים כך שרציתי גם את אימוני השחרור שלה.

האוסטרלים לא שוקדים על השמרים ואני רואה את ההתקדמות והשיפורים התמידיים שהם מכניסים לתוכנה. חלק מהאנשים שאני ממליץ להם להתאמן באותה שיטה מתחילים עם סקפטיות מסויימת. אחרי שנה של אימונים אני יכול להגיד ללא ספק שזה עובד ולראיה, הפודיומים שלי. אני כל כך מבסוט גם מהמערכת וגם מהתוצאות שהגיעו בעקבותיה ואין מדד יותר טוב מזה."

דני צור Today's Plan

אי אפשר בלי שלולית ובוץ. צילם: יניב סיסו

מושגים חשובים מהתוכנה – לניתוח של אימון בודד ושל הכושר הגופני

אם תרצו להשתמש בתוכנה, יש כמה מושגים שכדאי שתבינו, והם מובילים את האינטראקציה שלכם איתה ועם תוכנית האימון:

 • T-Score: מספר מחושב המייצג שיקלול של מאמץ האימון עם אורכו.  בשביל לתת מושג, 30 מייצג רכיבת שחרור של שעה, 120 מייצג שעתיים של רכיבה רצינית, ואילו 300 תהייה רכיבת סוף שבוע סוחטת ומלאת טיפוס.
 • CTL או Chronic Training Load – מדד מייצג לכושר של הרוכב. זהוא ממוצע משוקלל של ה-T-Score היומיים על פני תקופה ארוכה. בכדי להעלות את ה-CTL, יש לצבור רכיבות עם T-Score גבוה. ה-CTL יורד כשרוכבים פחות, בדיוק כמו הכושר.
 • ATL או Acute Training Load – מייצג את העומס על הרוכב. זהוא ממוצע משוקלל של הT-Score היומיים בתקופה האחרונה. ככל שה-ATL גבוה מה-CTL, הספורטאי בעומס גבוה כיוון שהאימונים בימים האחרונים קשים יותר מאשר בשבועות האחרונים.
 • TSB או Training Stress Balance – מחושב: TSB=CTL-ATL.  ככל שהמספר שלילי יותר, הרי שהאימונים לאחרונה היו קשים יותר והספורטאי יהיה עייף.  ככל שהוא חיובי יותר, הספורטאי טרי ומוכן לתחרות.

על Today's Plan והמאמן Fenz – Mark Fenner

Today's Plan או בקיצור TP, היא חברה אוסטראלית המספקת שרותי אימון ממוחשב במודל SaaS – Software as a Service.  כל אנשי החברה מהמתכנתים ועד אנשי הניהול הם רוכבי אופניים.

המערכת מבוססת על אלפי אימונים שכתב המאמן Mark Fenner המכונה Fenz. מארק עבד עם אתלטים החל במקצוענים כ-Bradley Wiggins ועד לוחמי סוף שבוע בדיסיפלינות כביש, TT והרים. הוא המאמן הראשי ב FTP Training, בקבוצת הקונטיננטל Avanti Pro Racing team ודיירקטור בחברת The Watts Factory עם מעבדה למדידות הספקי רוכבים. Fenz מביא את השפיץ של הידע העולמי והאוסטראלי לתוכנה, ואליכם.

 

להתנסות הקלק: Today's Plan לשבועיים חינם

 

קצת דוגמאות לגרפים:

עומס מתוכנן לאחר יצירת תוכנית אימונים

Today's Plan Training Plan CTL Graph

תוכנית אימונים עם מחזורי אימון שבועיים מתגברים וטייפר

הסטוריית CTL ו-ATL בפועל:

כשלא רוכבים מספיק, רואים את העומס והכושר שירדו Today's Plan

כשלא רוכבים מספיק, רואים את העומס והכושר היורדים

לסיכום

מאמן אישי או קבוצתי זה נפלא אבל לא מתאים לכל אחד עקב עלויות גבוהות, שעות אימון קבועות, דינמיקה קבוצתית, והתערבות החיים והאילוצים. גם רוכבים בקבוצות לא תמיד מקבלים את תשומת הלב לה הם ציפו. רוכבים רבים פשוט צריכים תוכנית אימונים מותאמת אישית שאותה הם יבצעו בזמנם החופשי. טודייז היא העתיד של האימון האישי: כל אחד יכול לקבל את הידע האימוני המתקדם ביותר, עם אמצעי ניתוח וגרפים ברורים, אפשרויות גמישות לעידכונים והתאמות בהתאם לצרכים. גם אם אין לך מטרה אבל אתה רוצה לעקוב אחרי הכושר באופן מדעי, מנוי לאנליטיקס בלבד נותן בדיוק את זה.

זה הזמן להתחיל תוכנית אימונים של 8 שבועות בתוכנה, עם שבועיים התנסות חינם.

הרשמו למערכת Today's Plan ותבואו מוכנים!

 

מנוי חינם על מגזין BIKEPANEL!

הזן את כתובת הדוא"ל שלך והצטרף להמוני המנויים על BIKEPANEL:לכתבות נוספות בנושא Today's Plan:

 1. שידרוג למאמן, לקבוצה, לאימונים – TODAY'S PLAN
 2. TODAY'S PLAN – רשמים מתוכנית האימונים הראשונה בחיי!