משקפי שמש הם לא רק אמצעי להגן על העיניים – יש להם תפקידים נוספים ברכיבה, אבל כנראה שאחד החשובים ביותר שבהם הוא להיות אופנתיים!

מאת: גיא חלמיש

כן, הגנה מהשמש חשובה, הגנה מחרקים מעופפים קריטית, הסתרת הרוח כדי שתוכלו להביט על מסלול הרכיבה ללא הפרעות ודמע לא נפסלת בחשיבותה, אבל הקטע האופנתי תמיד היה אחד הדברים החשובים ביותר במשקפי רכיבה. אז קיבלנו את הדגם הקיצוני החדש של Rudy למבחן. 

שם הדגם הוא ספינשילד (Spinshield), הוא עולה 680 ש"ח עם עדשה סמוק, ו740 ש"ח בדגמים עם עדשות המולטילייזר הצבעוניות. יש לו איזה שישה צבעים (כולל שחור-צהוב בייקפאנל!) ואת כולם אפשר לקנות פה באתר של רודי!

משקפי שמש לרכיבה

משקפי שמש ענקיים ומרובעים

המגמה באופנת משקפי הרכיבה הסטייליסטיים היא: ענק ומרובע. ראינו את זה בלא מעט דגמים שיצאו בשנים האחרונות, שנראים מוגזמים, גדולים, קיצוניים. הם מכסים שטח פנים מוגזם ממש בכוונה כמו גוגלס. ברמה הפונקציונלית זה פשוט נוח יותר ברכיבה, אז אנחנו יכולים להתחבר לזה גם מכיוון רציונלי. אבל בקטע האופנתי זה פשוט מגניב וקיצוני, בכוונה, עם קטע מוחצן.

משקפי שמש של רודי פרוג'קט

את הכיוון הזה ראינו לא פעם אחת ברודי לאחרונה: שני הדגמים האחרונים המבטאים היטב את הכיוון היו ה Cutline (למבחן המשקף עם הוידאו בבייקפאנל) שגם מאפשרת מודולריות מעניינת ומעבר באמצעות באמפרים בין מראה עם מסגרת לבין בלי מסגרת. 

עוד דגם מאוד משמעותי בכיוון הענק והזוויתי הוא ה Defender (למבחן והוידאו בבייקפאנל). גם הוא מתאים לרכיבה בלבד (לטעמנו אם אין לכם פנים רחבות הוא יהיה גדול מדי לריצה או קז'ואל סטנדרטי) וגם הוא עושה התכתבות עיצובית עם דגם של רודי משנות ה90 המוקדמות (ה Aggressor).

התכתבות עיצובית עם דגם מ 1982

בכתבה שכתבתי על דגמי העבר של רודי פרוג'קט (אין חדש תחת השמש) בחרתי להציג את דגם ה Performance של רודי פרוג'קט משנת 1982. לא סתם בחרתי בו, וכנראה גם רודי עצמה הבינה שפה נמצא אוצר עיצובי. רמה גבוהה ומופע חד פעמי של סגנון. על הדגם הזה כתבתי: "אי אפשר שלא להבחין במושלמות העיצובית הזו. בנקיון המוחלט, בקווים המעודנים. לגמרי משהו שסטיב ג'ובס היה כנראה אוהב".

היסטוריה של רודי פרוג'קט

הפרפורמנס החדשני והמוקדם הוא העדות לכך שרודי היתה חלוצה בקו העיצובי הזה שהיום חוזר לאופנה שוב. הדגם הענק החדש שהושק כעת, הספינשילד – מתכתב עם הדגם הזה, שואל ממנו את הקו העדין בתוך המסגרת, את הידיות הדקות יחסית ואת הווייב הכללי. הוא מוסיף מרובעות לחלק התחתון של המשקף, מעט עיבוי במסגרת ובידיות, וגם שטח ענק נוסף למשקף עצמו שמתרומם מעל לקו ציר הידיות ואל הגבות.

משקפי רכיבה מרובעים

ברכיבה

למרות שעל הפנים הצרות שלי זה לא נראה טוב, הסתקרנתי מאוד מהתופעה הזו ויצאתי איתה לרכוב לא מעט. האמת שהתמכרתי לתועלת שהמשקפיים האלה מספקים. גם אם זה ממש לא מתאים לי ברור שההסתרה המדהימה של הרוח, השמש, האלמנטים וגם המסגרת עצמה – פשוט מעולה. שדה הראייה הופך להיות בלתי מוגבל בשום צורה, ואני לא רואה את המסגרת בתוכו. 

Rudy Project Spinshield

מבחינת אופטיקה העדשה מעולה. הצבע שלה אפרפר ניטראלי למדי, ומאוזן הייטב לרכיבה בשמש הישראלית וגם במצבים מעוננים פה ושם, אבל קצת פחות ליער מוצל תחת עננות. יש צבעים ועדשות שונות לרודי והבחירה היא עניין אישי בעיקר. במבחן בדגם הלבן שאתם רואים פה נמצאת עדשת Multilaser Gold שיצאה בשנה שעברה בדגם CUTLINE וקיבלה תגובות טובות מאוד, אז ברודי החליטו להרחיב את השימוש בה לדגמים נוספים כמו ה Rydon, Spinair, Keyblade, Astroloop. 

בתחום האחיזה כשרכבתי לא היתה שום תזוזה כיוון שהמשקף הענק לכוד בין האף, לאוזניים ולקסדה, אולם אין לו אלמנטים של קסטומיזציה כמו שיש במשקפים אחרים של רודי: האפון אינו מתכוונן, הידיות גם הן קבועות בצורתן, ותוסיפו על זה התאמה לפנים רחבות בלבד הרי שכל מי שלא נופל לקטגוריה הזו ירגיש שהמשקף יותר מונח ופחות אוחז בעוצמה. 

משקפי שמש מרובעים לרכיבה

משקפי שמש Spinshield – לסיכום

רודי מייצרים קו חדש, הרבה יותר אופנתי וקיצוני וזו התפתחות מעולה עבורם! המבנה הקלאסי של משקפי שמש כבר שחק את עצמו מעט ואנחנו רוצים להתחדש. המבנה המרובע, העדשה הענקית, הקווים המדויקים וגם המשחק עם הרטרו והחיבור לדגם המקורי מייצרים סיפור נכון ומעודכן. אני מאוד מקווה שרודי יוציאו את אותו דבר מגניב, אבל בעוד מידה לבעלי פנים מעט קטנות יותר. מתאים לי הכיוון העיצובי הזה אבל אני צריך אותו בגודל אחר לגמרי. אם יש לכם פנים עגולות או רחבות יותר משלי, שיחקתם אותה: אחד מזוגות המשקפיים היותר מגניבים שאפשר לקנות היום. 

יתרונות

  • עיצוב מדהים
  • כיסוי והגנה מדהימים
  • עדשה מצוינת

חסרונות

  • אין מרכיבי התאמה אישית
  • יותר לפנים עגולים, פחות לצרים
  • אין תמיכה באפון אופטי

אל תפסידו כתבות שלנו: הצטרפו לדיוור השבועי

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים