במהלך קצת מפתיע, הודיעה חברת Wahoo (אחת מחברות הטריינרים המובילות בעולם) כי היא רוכשת את חברת Speedplay האמריקאית, יצרנית פדלים. סכום העסקה לא נמסר. 

וואהו – עסקה שנייה השנה

זוהי עסקת הרכש המשמעותית השנייה של וואהו השנה, לאחר שרכשה את חברת Sufferfest בעלת אפליקציית אימוני In door. וואהו היא חברת טריינרים מובילה, ויצרנית מחשבוני רכיבה. 

לחברת Speedplay מספר לא מבוטל של פטנטים סביב ייצור פדלים ויש למוצרים שלהם בהחלט כמה מאפיינים מעניינים וייחודיים: פדלים דו-צדדיים (כל רוכב כביש מכיר את התסכול כשהפדל מתהפך בדיוק כשאתם צריכים להתחבר אליו ביציאה מצומת…), גודל קטן יחסית ומשקל נמוך, קליטים נוחים להליכה וטענה לאווירודינמיות טובה יותר, כל אלה אמורים לספק לרוכב נוחות בשימוש. יחד עם זאת החברה לא הצליחה למנף מוצר טוב לנתח שוק גדול ויש הטוענים שהפורטפוליו שלה חופף ומבלבל את הצרכנים. את כל זאת מקווה וואהו לשנות.

נערכת בתחרות עם גרמין? (צילום: עמית שיטה ממבחן בייקפאנל)

סיבת הרכישה: התחרות עם גרמין? 

ההשערות מדוע וואהו בחרה לבצע רכש זה מדברות על כך שהיא מזהה במוצר של Speedplay ייחודיות שבהכוונה שיווקית מתאימה יכול לייצר מקור הכנסות נוסף. הסיפור המעניין יותר הוא אולי שאיפה עתידית לפתח מד וואטים בפדלים   – מה שמחריף עוד יותר את התחרות בינה לבין גרמין שכבר כיום כוללת טריינרים, שעוני רכיבה ואפילו שעוני ספורט. מעניין יהיה לראות באם בשלב ראשון הפדלים של Speedplay ישולבו באופניים החכמים של וואהו.

להערכתנו התחרות מול גרמין היא הקונטקסט העיקרי סביבו יש לראות את הפעילויות של וואהו- היות וגרמין רכשה את טאקס, כלומר נכנסה לתחרות ישירה עם וואהו בתחום הטריינרים, ויש לה לגרמין גם פדלים משלה, הרי שיתכן שוואהו שואפת לייצר עוד גורם מאזן עתידי – פדלים בעלי מד וואטים, מול הפורטפוליו ההולך ומתחזק של גרמין. 

מאת: שי ונסובר, בן 49, טריאתלט חובב בקבוצת MyWay, עובד בתחום ההיי-טק ואוהב את כל מה שקשור בשילוב בין ספורט וטכנולוגיה.

 


לא רוצים לפספס את מה שקורה?
אנחנו בטלגרם- הצטרפו אלינו וקבלו עדכונים על כתבות: https://t.me/BIKEPANEL

או, תירשמו לעדכון השבועי שלנו במייל:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים