אורבאה (ORBEA), חברת האופניים הספרדית, עוברת לרשת Recycles בכניסה מחודשת לישראל. המהלך הוכרז ב-Pre Sale במהלך הקיץ, וכעת המלאי זמין לרכישה באתר Recycles בשיטת המכירה הייחודית של הרשת: שילוב של קניות באינטרנט עם מסירה בחנויות הרשת.

הודעה לעתונות מאת: Recycles

אורבאה- היסטוריה לא שגרתית

אורבאה היא חברת אופניים וותיקה במיוחד ששורשיה נטועים עמוק בחבל הבסקים שבמערב ספרד. החברה התחילה את דרכה בשנת 1840 כיצרנית רובים ואקדחים. אופניים התווספו לסל המוצרים בשנות ה- 30. החברה זכתה להכרה לראשונה עם  פרנס מריאנו קונארדו שהיה ארבע פעמים אלוף ספרד, שבע פעמים זוכה הטור של קטלוניה כמו גם סטייג בטור דה פראנס. קונארדו  הרכיב בסופו של דבר את הבסיס לצוות האופניים הראשון של אורבאה, שהוביל את המותג להיות שם דבר ברחבי אירופה. בשנת 1946, לאחר הרצף של מלחמת האזרחים הספרדית ומלחמת העולם השנייה, אורבאה העסיקה מעל 1,000 עובדים וייצרה כ-50,000 זוגות אופניים לשנה, כשכל רכיב הכרחי להרכבת האופניים מיוצר במפעל.

בשנת 1969 מצבה הכלכלי העגום של ספרד השתקף גם במצב הכלכלי של החברה. על סף פשיטת רגל, עובדי אורבאה התאחדו בכדי לרכוש את החברה, והפכו אותה לקואופרטיב. בנוסף החברה התמקדה בייצור אופני עיר ונוחות שכיוונו מחדש את העתיד של אורבאה לשנים הבאות.

orbea

שנות ה-80 היו עשור המזל של אורבאה וסימנו את החזרה של החברה למסורת ולמחויבות  למרוצים שאפיינה את השנים הראשונות של החברה. אורבאה קטפה ניצחונות משמעותיים ב-Vuelta Espana ובטור דה פרנס עם הצבעים המיתולוגיים של קבוצת סיאט אורבאה. שיתוף הפעולה המפורסם עם קרן Oscadi הבסקית ביסס עוד יותר את הנוכחות של אורבאה בפסגת ספורט האופניים המקצועני, עם רוכבים דוגמת איוון מאיו, סמואל סאנצ’ז, רוברטו לייסקה, איגוי מארטינז וחיימר זובולדיה שהיו משתתפים קבועים בפודיום של המרוצים הנחשבים ביותר בעולם.  

במקביל להצלחה הגדולה במירוצי הכביש הגדולים, החברה נכנסה לשווקים המשגשגים של אופני ההרים והטריאתלון, עם מוצרים פופולריים כמו ה-Alma, שלדת הזנב הקשיח שזכתה לעשרות ניצחונות בגביע העולם באופני הרים תחת רגלי ג׳וליאן אבסלון הצרפתי, רוכב השטח המעוטר ביותר אי פעם, וכמו ה- Ordu, אופני הטריאתלון והנגש של החברה תחת רגלי קרייג אלגסנדר.

אורבאה- תקופה של פריחה 

אורבאה היא חברה ייחודית שכן בניגוד למותגים אחרים שמהווים חלק מקבוצת מותגים גדולה או נשלטים על ידי חברות השקעה פיננסיות, אורבאה היא קואופרטיב ששייך לעובדיו. העובדים הם הבעלים של המפעל, שותפים בקבלת ההחלטות וזהו אחד המנועים שמניעים את ההצלחה של אורבאה בשנים האחרונות ביחד עם השקעות נכונות במערך הייצור וקו מוצרים עכשווי ומדויק.
בניגוד למגמה הכללית של השוק, אורבאה נהנית מפריחה כלכלית וגידול מרשים במכירות שלה. ברבעון הראשון של 2018 היא הכריזה על עלייה של 26% במכירות לעומת הרבעון קודם, וזאת על אף חורף  אירופאי קשה ובזכות עליה במכירות בכל הקטגוריות. את שנת המודל 2017 החברה סיימה עם גידול מרשים של 20% במכירות לעומת 2016.

אורבאה

MYO – קסטום זה שם המשחק

בעולם שנשלט על ידי מושגים כגון ״חוויית לקוח״, ״בידול״ ו ״פרסונליזציה״, אורבאה מציעה ללקוחות שלה מערכת מתקדמת וייחודית  לקסטומיזציה אישית של האופניים הנבחרים. מערכת ה- MYO זמינה באתר ORBEA למבחר רחב של דגמים ופתוחה גם ללקוחות מישראל. היא מאפשרת ללקוח לעצב ולבנות את האופניים המתאימים עבורו, ולהעניק להם את  הנגיעה האישית שלו, הן מבחינת החלקים והן מבחינת ה-look הסופי, עם אופציות כמו שילובי צבעים ומדבקות אינסופיים, גימור מבריק או מט, שינוינשל קומפוננטים, גלגלים ובולמי זעזועים ועוד. הגמישות הגבוהה של המערכת מתאפשרת הודות לעובדה שאורבאה מייצרת ומרכיבה את האופניים במפעל שלה בספרד, עם שליטה מלאה על כל תהליך הייצור שמשלב טכנולוגיות צביעה והרכבה מתקדמות.

ליין אופני ההרים – אופני השבילים: Occam

עם מזלג של 130מ”מ ומתלה אחורי של 120מ”מ, זה הדגם הקלאסי לרוכב הטיולים והסינגלים הישראלי. אופני השבילים של אורבאה מציגים מבנה קרבון עם צינורות מרובעים והם נראים אגרסיביים ומוכנים למהירות. אפשר לשים עליהם צמיגי 27.5+ או 29 עד 2.4″. הצ’יינסטיי באורך 435 מ”מ (וההתאמה לבוסט כמובן). זווית הראש מביאה את הגלגל לפגוש את הקרקע ב 67.5 מעלות, ואת הרוכב מציבים בזווית צינור כיסא של 74 מעלות לפידול אפקטיבי בעליות.

הורדת משקל והפחתת נקודות כשל נעשתה באמצעות ויתור על ציר מאחור ושימוש בקרבון לספיגת התנועה של המתלה- תומכות השרשרת מקבלות כיפוף וחוזרות למצבן במקום הציר (Flex Stays). זה גם חוסך 140 גרם.

והגרסה היותר אגרסיבית: ה-Occam TR

שלדת ה Occam בגרסת הטרייל מגיע עם גלגלי 27.5″, מזלג ומתלה של 150מ”מ, וזווית הראש נעה ל 66.5 מעלות. אתם כבר מבינים לאן זה הולך… חישוקים רחבים, הבולם החדש של פוקס ( Fox Float DPX2) עם אפשרויות ההתאמה האישית, ותומכות שרשרת קצר של 425 מ”מ משדרים אנדורו.

אופני אורבאה

אופני Rallon

אופני האנדורו המקצועיים של אורבאה. נראה לנו שפה עדיף לחסוך במילים ופשוט להראות את הסרט. תחזיקו חזק!

 

Oiz למרתון ול-XC

האופניים החדשים של אורביאה ל-XCO ולרכיבות מרתון יהיו הנשק המושלם לרוכבי האפיק הישראליים החל מהסתיו הקרוב. מדובר במכונה מהירה וסקסית, עם מבנה של בולם עליון הממשיך את קו תומכות השרשרת ובכך מפנה מקום לשני בקבוקים בשלדה. מראה סקסי להחריד, מערכות 12 הילוכים, משקל נוצה ומהלך מתלים של 100 מ״מ מלפנים ומאחור. אנחנו לא יכולים לחכות להכיר אותם מקרוב!

אופני מרתון אורבאה

ליין אופני הכביש התחרותיים – ORCA ו-ORC Aero

שם המוצר “אורקה” הוא משמעותי בענף הכביש. את הדור השני של ה Orbea Orca בחנו עוד ב2009 בבייקפאנל – וכמעט 10 שנים אחרי יש למודל הזה שני תתי דגמים: Orca ו Orca Aero. לזכותם של אנשי אורביאה יאמר שעוד לפני שהשוק פיצל בין דגמי העליות לאווירודינמיות, הם שילבו אלמנטים אווירודינמיים בשלדת האורקה. הנה הצצה לדגם האווירודינמי:

ה Avant – אופני ה Endurance

רוב רוכבי הכביש בישראל, 80% אם להיות מדויקים לפי נתונים שמסר לנו אחד המודדים המוכרים בתחום, צריכים אופני אנדיוראנס ולא אופניים סופר תחרותיים עם צינור ראש נמוך. מידת הגמישות של המקצוענים להם בנו את האורקות אינה זו של רוכבים מהשורה אחרי שנות ה20 שלהם, שמשלבים חיים וספורט. רוב הרוכבים צריכים Stack גבוה יותר ואופני הגראן פונדו או האנדיוראנס מספקים את זה. האוואנט גם מספקים נוחות רבה יותר בזכות צינור ראש שיורד נמוך (סלופינג), ומוט אוכף ארוך יותר שסופג מהויברציות.

אורביאה

ה Tera – אופני הגרבל

הטרנד החשוב בארה”ב הובל על ידי Recycles בישראל. אי אפשר להתעלם מהחשק שהסרט הזה עושה לרכיבת גראבל:

Ordu – אופני הטריאתלון

טריאתלטים אוהבים את זה מדויק. המלחמה על היעילות נגד הרוח, הצפיות והאימונים הכל כך קשים במשך תקופה ארוכה לפני תחרות היעד. הירידה לפרטים באימונים, בתזונה, באורח החיים… כשאתה בא אל המכונה שלך אחרי כל אלה, בתנוחה נמוכה ולא קלה, הכל צריך להיות מושלם. ולהיראות מעולה.

האורדו מציגה מפתח רגלי מזלג רחב לשחרור לחצים ואווירודינמיות, גם בחישוקים רחבים. הורדת שטח הפנים בוצעה באמצעות שימוש ייחודי בסטנדרט סטירר קטן יותר. תומכות השרשרת נמוכות מוסתרות בגובה הבקבוקים ויש כלי אחסון אווירודינמיים

הודעה לעתונות מאת: Recycles