עוד לפני שנכנסים לאילת, רואים מכביש הערבה, כשהוא מגיע לתחילת המבנים הראשונים של איזור התעשייה החדש, את השלט של חנות האופניים “אמין אופניים” – משווקת אופניי KTM באילת. כשנכנסים פנימה, מגלים את אחת החנויות הגדולות בארץ – חנות בקנה מידה מאוד גדול, עם מבחר, שאין לתאר אותו אלא כעצום!

למרות הגודל, ומגוון המותגים המאוד מרשים שיש פה, זו אילת – האווירה פה מאוד חברית, מאוד משפחתית. ספורטאים מהעיר מגיעים לשתות קפה ולבקר, ואורחים מהצפון באים למצוא מוצרי אופניים במחירים משתלמים במיוחד, לפחות באיזה 17%…

מאת: אופני KTM

אמין אופניים – איך צמחה האימפריה הזו?

העסק הוא עסק משפחתי שמובל כיום על ידי האחים רן כהן ושמשון כהן. מי שייסד את החנות הוא אבא שלהם ב 1973, אז היו 20,000 תושבים באילת, וענף האופניים היה קטנטן. בתקופה הראשונה זו היתה חנות של כל מני דברים: החל בצעצועים ומכשירי כתיבה, אבזור תינוקות, וגם אופניים. עם השנים הם עברו מקומות, ופתחו עוד חנויות. אמין אופניים היתה אז חנות האופניים היחידה בעיר.

“בשלב מסוים הבנו שאנחנו מחוברים הרבה יותר לענף האופניים מאשר לענפים האחרים שעסקנו בהם, וזה הגיע בדיוק עם התפתחות הספורט. הבן של שמשון, מתחרה מגיל 6 בטריאתלון, (היום הוא חייל) וזה גם משהו שפתח אותנו לעולם הזה – עוד כשהוא היה ילד, הענף היה לא מפותח, לא היה ציוד לילדים ואילתרנו לא מעט.

בהמשך נפתחו פה קבוצות רכיבה, ריצה וטריאתלון באילת שנתנו את הדחיפה והשת”פ שלהם – זה היה מאוד משפחתי וחברתי בהתחלה, ובדומה לכל הענף בישראל היום זה טיפה התרחב ושינה אופי ממשפחתי למקצועי – ואנחנו התפתחנו עם התפתחות הענף והספורט הזה בארץ ובעולם.”

אחת החנויות הגדולות והמרשימות בישראל. מימין: מנהל החנות אביב נגרין ורן כהן הבעלים

אחת החנויות הגדולות והמרשימות בישראל. מימין: מנהל החנות אביב נגרין ורן כהן הבעלים

חנות מרשימה וענקית במיוחד

מאוד בולט שזו חנות ענקית עם מעל 300 מטרים, ויש עוד מחסן והרחבה מאחור. “מבחינת מיקום פיזי ושטח לחנות – חיפשנו מקום גדול יותר, והיה חשוב לנו שהחנות החדשה תהייה על “הכביש העוקף” במקום שיהיה קשר אל הנוף וההרים. כך הוקמה אמין אופניים במיקום הנוכחי והמאוד נוח שלה- לפני כשנתיים”. מספר רן.

מנהל החנות היום הוא אביב נגרין – תושב אילת שנכנס לתחום כתחביב וזה הפך לעבודה.

כמות אדירה של מותגים ומוצרים

כמות אדירה של מותגים ומוצרים

הסדנא הטכנית של אמין אופניים

גם הסדנא נהנית מהשטח הגדול של החנות, והיא כנראה אחת הגדולות בארץ. בעת הביקור שלנו במקום עבדו בה בו זמנית בין שלושה לארבעה מכונאים על תיקונים והרכבות. הסדנא: מקצועית במיוחד, כולל טיפולי בולמים שעושים פה, הרכבות אופניים ובקרוב: אמין אופניים תהייה מעבדה מורשית של Shimano – חלק מהמהלך הארצי של Shimano בפתיחת מרכזי שירות ברחבי הארץ.

יהונתן ברדלי מנהל את הסדנא – הוא רוכב דאונהיל, שהיה בתחילת דרכו גם מספונסר של אופניי KTM. למעשה הוא המספונסר הראשון של אופניי KTM בישראל. מאז הוא התפתח, ורוכב אול מאונטיין אגרסיבי ואנדורו, ומכונאי בחסד.

“כולם רוכבים פה בצוות, וחלקם גם רצים. כולם אוהבים את מה שהם עושים. ההוואי והמורל מאוד חשוב לנו – אין פה היררכיה של עובד מעביד ודרגות ועניינים. היום יש בחנות בין 8-10 עובדים, לא כולם במשרה מלאה, אבל כולם מחוברים לספורט!”.

יהונתן ברדלי - מנהל הסדנא, רוכב על, ומכונאי מעולה

יהונתן ברדלי – מנהל הסדנא, רוכב על, ומכונאי מעולה

“עוד משהו שהיה חשוב לנו פה ולא היה לנו מקום עבורו בחנות הקודמת, זה נושא השחייה ונושא הריצה. גם הוא מתפתח מאוד מבחינת נעליים, שעוני דופק, ביגוד וכו’- הכל מתפתח בתחום הזה בצורה מדהימה, ורצינו לתת במה גם לתחומים האלה” אומר שמשון כהן.

image01

אמין אופניים מציגה: מגוון מוצרים עצום ללא מע”מ

כמה שהחנות ענקית ממש ביחס לרוב חנויות האופניים בארץ, אזי המגוון וכמות המוצרים שיש בה גדול עוד יותר. זו אחת החנויות העמוסות ביותר שנתקלנו בהן. שאלתי את האחים כהן מדוע, ומתברר שזה דבר שמאוד מאפיין חנויות מרוחקות מהמרכז – כי “אם אתה מציע ללקוח משהו שהוא לא מחבור אליו אתה לא נשאר תקוע. ברור שיותר קל להחזיק שני מותגים בחנות, אבל צריך בשביל זה קהילה גיאוגרפית הרבה יותר גדולה מסביב. אנחנו מנסים לספק לכל לקוח את הצורך שלו. זה הרבה יותר מורכב לעבוד עם כמה ספקים. אנחנו משתדלים להחזיק את הדגמים היותר חזקים ונחשקים מהיבואנים האלה”. מסביר לי רן.

אם אתם צריכים את זה - זה שם… באמת מגוון מדהים של מוצרים ואפשרויות

אם אתם צריכים את זה – זה שם… באמת מגוון מדהים של מוצרים ואפשרויות

יש פה הרבה אתגר לענות על כל הצרכים של הלקוחות. אנחנו משתדלים להביא תמיד את הטכנולוגיות הכי חדשות והמוצרים הטובים. אף פעם לא סתם דוחפים לבנאדם – אלא נותנים מענה למה שמתאים ונכון לאדם. משתדלים לעבוד עם מוצרים איכותיים שהאצנים והאתלטים ברמות של פרו משתמשים בהם. מחזיקים גם מגוון לא קטן בתחום האלקטרוניקה: גרמין, פולר, ואינסוף של מוצרים נוספים, כולל מעבדת תיקונים של פולר.

המשמעות ברורה: אם הגעתם לפה לחופשה באילת – סיכוי גבוה שתמצאו את האופניים והאבזרים שאתם צריכים במקום אחד ונוח.

"חפשו את ה KTM בתמונה וצבעו אותו בכתום"

“חפשו את ה KTM בתמונה וצבעו אותו בכתום”

על העבודה עם אופניי KTM ביבוא ד.ל.ב מטוספורט בע”מ מקבוצת לובינסקי

“ברגע ש KTM לקחו את יהונתן שעובד אצלנו כספונסרים, הקשר איתם הלך והתהדק. לרועי יש חלק מאוד חשוב בכל מה שקורה ב KTM בארץ ובמה שקשור אלינו: הוא תמיד זמין, תמיד פותר בעיות, ולא נותן לאף לקוח לצאת מאוכזב גם כשהיה קשה יותר לעשות את זה.

המותג עצמו נותן לך תמורה מאוד טובה באיכות מאוד גבוהה. גם מבחינת הנראות והמיתוג של האופניים. ענף האופניים זה משהו שמגיע מהנשמה והתשוקה – כמו בעולם הרכב. יש אנשים שמתחברים למותגים שונים – לפעמים זה הצבע, הצורה, ולפעמים זה השירות, המשפחתיות או היבטים קהילתיים. יש לא מעט אנשים שמחליפים KTM אחד ב KTM אחר והם מרגישים בטוחים במותג הזה. הם מקבלים trade in חזק מאוד על קנייה חוזרת – כמו מבצעי 70% ממה ששילמת בטריידאין – זה משהו שאף מותג אחר לא יכול לספק!”

סקארפ? לייקן? צ'יטה בספרינט אל הטרף? המדף של KTM באמין

סקארפ? לייקן? צ’יטה בספרינט אל הטרף? המדף של KTM באמין

לא רק צפוניים בחופשה

כשרואים את המבחר והעוצמה של “אמין אופניים” עולה השאלה – מי הלקוחות? מתברר שלאילת עצמה יש היום בתחום הספורטיבי כח קנייה לא מבוטל. יש פה קבוצות גדולות של רוכבים מקומיים, ולפחות כ 300 רוכבי כביש באילת עצמה, והרבה מאוד רצים.

יש פה באילת גם הרבה אירועים גדולים – ספורטיאדות, ליגות למקומות עבודה, הישראמן, אליפות ישראל בטריאתלון… אלה מניעות לעיר עשרות אלפי חובבי ספורט בשנה. לצד האירועים הגדולים, יש קבוצות רבות שמגיעות לפה למחנות אימונים – וכך יוצא שיש כמות גדולה מאוד של ספורטאים ורוכבים שמגיעים לחנות בחופשות ובאירועים האלה.

גם תיירים מגיעים לפה עם ארגזים ונזקי הטיסה- והם באים לטפל במשברים האלה בחנות, והחנות מחזיקה את כל המלאי שדרוש כדי לתת מענה לכל מי שמגיע לאילת.

image08

ומה בהמשך?

“אנחנו רוצים להמשיך לשפר את רמת חווית הקנייה ללקוח. בגלל שאנחנו מרוחקים אנחנו מנסים לתת מענה לכל הלקוחות – וזה אומר יכולת הרבה יותר עצמאית והרבה יותר יקרה, שכן היא דורשת להחזיק מלאים מאוד גדולים ומאוד מגוונים. חנות באילת לא יכולה לשלוח מישהו לקפוץ שנייה לאיזה חנות בעיר שכנה כדי להביא אוזן או חלק שחסר כרגע… הרוכב נמצא באילת שלושה ימים בלבד, הוא תלוי בנו, וצריך שירות ומענה מיידי!”

שעות הפתיחה: 9 בבוקר עד 8 בערב, וביום שישי עד 14:00. העלינו אתר חדש, ובדף הפייסבוק מופיעים מבצעים ומוצרים חדשים שנכנסים לחנות. וכמובן – באמין אופניים אפשר למצוא את אופני KTM!

מאת: אופני KTM