“גיא ניב הוא הרוכב הישראלי לג׳ירו דה איטליה 2019 שיוצא לדרך בשבת מבולוניה. הגיבור הישראלי של ג׳ירו 2018 גיא שגיב – יוביל את אקדמי בטור הענק בקליפורניה”. ההודעה מגיעה אל מערכת בייקפאנל כאשר הקבוצה נראית טוב. בשיחה של גיא חלמיש עורך האתר עם צ’ל קלסטרום, הדירקטור ספורטיב של הקבוצה, הוא מספר שכעת, כשהם מדורגים במקום הרביעי בקונטיננטל, התחושות אופטימיות  והדברים מתחילים להסתדר בה לפי התוכניות. מטרת האקדמי היא להיות מדורגת במקום ראשון או שני בסוף העונה וזה יקנה לה את הכרטיס לטור דה פראנס 2020.

הודעה לעתונות מהסייקלינג אקדמי

  • גיא ניב: ״ מהרגע שנאלצתי לפרוש בשלב החמישי בג׳ירו היה לי רק דבר אחד בראש: תיקון והחזרת החוב לעצמי ולקבוצה !״
  • גיא שגיב: ״ מגיע לגיא ניב. הוא נתן עונה נהדרת ואני סבלתי מפציעות וחוסר מזל. אני מאוכזב אבל זה לא סוף העולם . קליפורניה היא הזדמנות נהדרת״
  • את אקדמי לג׳ירו תוביל קבוצה חזקה עם הכוכב האיטלקי דוידה צ׳ימולאי והספרדי רובן פלאזה.
  • צ׳ימולאי: ״: ג׳ירו ראשון ועוד עם אקדמי הוא דבר ענק. רוצים לנצח שלב. אני רוצה להחזיר ֿלאקדמי עם נצחון היסטורי בג׳ירו״
  • הקבוצה משגרת לטור בקליפורניה שני ישראלים ואת אלוף העולם לשעבר הקולומביאני אדווין אווילה.
  • סילבן אדמס: ״ זה דבר גדול שיהיו לנו שלושה בשני המירוצים החשובים ביותר שלנו העונה. אנחנו מצפים שיצדיקו זאת״

גיא ניב בג’ירו, גיא שגיב בטור קליפורניה

סייקלינג אקדמי תזנק לג׳ירו דה איטליה שנפתח בשבת הקרובה בבולוניה ונחשב לאחד הקשים שהיו מעולם – עם הרכב חזק שיכלול את הרוכב הישראלי גיא ניב.

גיא שגיב, הרוכב הישראלי שעשה בעונה שעברה היסטוריה כאשר הפך לספורטאי הישראלי הראשון שמסיים גראנד טור – נבחר על ידי אקדמי להוביל את הקבוצה בטור העולמי של קליפורניה שיוזנק ביום ראשון הבא יחד עם אלוף ישראל רועי גולדשטיין.

אקדמי תתחרה איפוא בשני המירוצים הגדולים והחשובים ביותר שלה העונה עם שלושה ישראלים. ״ זה דבר גדול״ הגיב הבעלים שותף של אקדמי סילבן אדמס. ״ אנחנו קבוצה ישראלית שנחושה לקדם את דור הרוכבים הישראלי הצעיר ולתת להם את הבמה.  אבל אנחנו מצפים שיצדיקו את האמון. ואני משוכנע שכך יהיה״.

ההחלטה של ראשי אקדמי לבחור בגיא ניב כישראלי בג׳ירו לא היתה פשוטה. קדמו לה לא מעט התלבטויות. שגיב הוכיח בג׳ירו בשנה שעברה שמדובר באתלט חזק פיסית ומנטלית להתמודד עם אחד מהמבחנים הקשים ביותר בעולם המקצועני ואילו גיא ניב נאלץ לפרוש כזכור אחרי השלב החמישי בשל מחלה.

במרכז: גיא שגיב

״ החלטנו לבחור בגיא ניב לג׳ירו בסופו של דבר מאחר וניב הוכיח התקדמות רבה העונה. הוא התחזק מאד פיסית וגילה יציבות בכל המירוצים האחרונים של הקבוצה״ הסביר המנהל הספורטיבי הבכיר שלה צ׳ל קרלסרום. ״ הוא השתפר בכמעט כל אספקט ואנחנו משוכנעים שהוא יוכל להתמודד ולהפוך לישראלי השני שמסיים גראנד טור ואף עוזר לקבוצה להשיג נצחון היסטורי. שגיב סבל מפציעות שעלו לו באבדן של ימי מירוץ רבים ולמרות שחזר לעצמו – אנחנו משוכנעים שהוא יצליח יותר במירוץ קצר יותר ( 7 שלבים) בקליפורניה למרות שמדובר עדיין ברמה העולמית הגבוהה ביותר עם הקבוצות הגדולות בעולם״.

גיא ניב

ניב היה מאושר מהבחירה: ״ מהרגע שנאלצתי לנטוש במהלך השלב החמישי בג׳ירו – החלטתי שג׳ירו 2019 יהיה החוויה המתקנת שלי ואחזיר חוב לעצמי ולקבוצה״.

עשיתי הכל מאז הרגע המר ההוא ועד עכשיו. אינני אותו הרוכב שזינק בירושלים בשנה שעברה. אני חזק יותר. אני מנוסה יותר. ואני בשל להתמודד עם מה שיבוא. אין לי כל ספק שאסבול כפי שלא סבלתי בחיים אבל אני אתגבר על הכל. מבטיח שתראו אותי על קו הסיום בוורונה ב 2 ביוני ואני גם מקווה ומאמין שאוכל לעזור לקבוצה בקטעי העליות הקשים ביותר״. ניב  בן ה 25 הוא רוכב הרים במקור שעבר הסבה לכביש כשהצטרף לאקדמי לפני כשנתיים, ונחשב למטפס מעולה.

אקדמי ערוכה לג׳ירו 2019 עם הרכב שנבנה במיוחד כדי להתמודד עם האצגרים המיוחדים שהוא מציב – שבועיים ראשונים שטוחים יחסית ועד סיום מהגהינום שכולל 8 קטעי טיפוס קשים בעשרת הימים האחרונים. ״ מדובר כנראה בג׳ירו קשה שכמוהו לא נראה זה שנים״ אמר קרלסטרום. ״ועם זאת אנחנו מגיעים עם רוכבים שיכולים לעזור לנו לנסות ולנצח שלב, דבר שלא הצלחנו לעשות בג׳ירו הקודם למרות שהיינו קרובים.״.

אקדמי תטיל בשבועיים הראשונים את יהבה על דוידה צ׳ימולאי, הספרינטר האיטלקי שלה שהצטרף אליה השנה והוכיח שמדובר בווינר תאב קרבות שאינו חושש מלחץ. הוא סיים במקום השני בשלב הלפני אחרון במירוץ הפרו טור טירנו אדריאטיקו, ורביעי בקלסיקה ברמה הגבוהה ביותר בגרמניה בשבוע שעבר, וניצח את הטור קאסטילה לאון רק לפני שבוע. ״ זה אדיר ומרגש לקבל  כאיטלקי את הזכות להתחרות בג׳ירו בפעם הראשונה  עבורי – ועוד במדי אקדמי. החלום הגדול שלי זה לגמול לקבוצה על האמון עם נצחון בשלב. אנחנו מסוגלים לעשות זאת. יש לנו קבוצה חזקה״.

גם הספרדי המעוטר רובן פלאזה באמתחתו נצחונות בטור דה םראנס ובוולטה יכול להשיג לאקדמי נצחון לאחר שבג׳ירו 2018 היה קרוב לכך כשסיים שני בקטע ה 18. הקבוצה משגרת גם את הכשרון הלטבי העולה שלה קריסטס ניילנדס, את הקנדי ג׳ולייום בוייון האיטלקי קריסטיאן סבאראגלי ואלוף אירלנד קונור דאן – כמסייעים לצ׳ימולאי בספרינטים. כמטפסים נבחרו כאמור ניב הישראלי וכן אווט גברמדין, הפליט האריתראי של אקדמי שסיפורו המרגש ונחישותו המדהימה  להתגבר על שנים של מנוסה ואף רעב תפסו כותרות רבות ברחבי העולם. ״ אם הייתם אומרים לי כשהסתתרתי במרתף לפני כמה שנים – שיום אחד אתחרה  בג׳ירו  – הייתי אומר לכם שאתם משוגעים״ אמר אווט.

סייקלינג אקדמי

רובן פלזה Thumbs up

אקדמי משגרת לטור קליפורניה הרכב חזק שיכלול גם את הקולומביאני שלה אדווין אווילה, המטפס השוויצרי מתיאו בדילאטי, המאיץ הנורבגי סודרה הולסט אנגר, האמיש שרוארס ( ניו זילנד) -וכאמור שני הישראלים.  ברגע האחרון נאלצה הקבוצה לוותר על הרוכב האיכותצי ביותר שלה בן הרמנס שיועד להוביל אותה בקליפורניה – לאחר שהתרסק ונפצע בברכו. ״ אני מאמין שאנחנו יכולים ״ לגנוב״ שלב בקליפורניה״ אמר קרלסטרום. ״ יש לנו קבוצה טובה ועם המוטיבציה המיוחדת של שני הישראלים להצליח מול קהל אוהד וכמעט ביתי״ – נוכל להיות תחרותיים בכל שלב.״

שגיב שעשה בעונה שעברה היסטוריה : ״ לא אשקר. זה כואב לי שאחמיץ את הג׳ירו אבל פחות כואב משחשבתי״ אמר שגיב.  ״ עברתי עונה חסרת מזל עד כה ואין לי את העומק הדרוש להתמודד עם 3 שבועות ארוכים כאלה. אחרי הג׳ירו של שנה שעברה לא רציתי לבוא ולעבור עוד קרב הישרדות רק כדי לסיים. יש לי מטרות הרבה יותר שאפתניות. אני רוצה להשפיע במירוץ. מבחינה זו קליפורניה יותר מתאימה למצב שלי.  אבל אני שמח עבור גיא ניב . מגיע לו. בטוח שיעשה זאת.״

אלוף ישראל רועי גולדשטיין: ״ הזדמנות עצומה. להתחרות בארה״ב במירוץ ענק זה כמו מירוץ ביתי עבורנו. מצפים לתמיכה גדולה ולהרבה דגלי ישראל״.

סייקלינג אקדמי

גיא שגיב

סילבן אדאמס: ״ עבורנו זה בית שני. 2 מיליון יהודים ומאות אלפי ישראלים. אנחנו הקבוצה של העם היהודי וזו הזירה המושלמת עבורנו להציג את אקדמי ליהדות ארה״ב״.

 

הרשמו לעדכונים!

מומלץ: לחצו פה לקבל את ערוץ BIKEPANEL בטלגרם!