באירוע חגיגי בחנות הוכרזה בשבוע שעבר קבוצת הנשים עילית החדשה של דינמו רייסינג, והמאמן ויקטור קיטייב. זו קבוצת נשים תחרותית ראשונה מסוגה בישראל, והיא עוד סימן להתפתחות חיובית ומעודדת בענף. הקבוצה תרכוב על אופני Focus (שעברו למכירה ישירה בישראלוקיבלה גם חסויות מגראביטי צ’ק ו Zero RH+.

כתב: אורי ניצן עבור אופני Focus ודינמו רייסינג
צילום: אורי ניצן, ויקטור קטייב

קבוצת הכביש התחרותית לנשים הראשונה בישראל!

בשנת 2016 השקיע איגוד האופניים משאבים ומאמצים רבים על מנת להכניס רוכבת ישראלית למרוץ הכביש בריו. המאמצים נשאו פרי ושני בלוך הביאה המון כבוד למדינה כשהתחרתה מול מיטב הרוכבות ברמה העולמית באולימפיאדת ריו 2016, אבל למעט אותו קמפיין אולימפי, בישראל לא קיימת קבוצת רכיבה שכל יעודה הוא לקדם את הנשים בספורט האופניים התחרותי ולהביא אותן לתחרויות UCI בינלאומיות בארץ ובחו״ל.

את הקבוצה הראשונה הזו הקים ויקטור קטייב, המוביל והמאמן של קבוצת דינמו רייסינג. הוא הצליח לרתום את הספונסרים של דינמו רייסינג לטובת העניין ואף להכניס ספונסרים חדשים שיתמכו בבנות במהלך העונה. בנות הקבוצה יתחרו עם אופני Focus מדוגמים, ילבשו את מיטב התוצרת של Zero RH+ ואחרי האימונים הקשים והתחרויות ילבשו בגדי קאז׳ואל של Gravity Check. ישבתי עם ויקטור ומרים בר-און, חברת נבחרת הנשים של ישראל ואלופת ישראל בכביש לשנת 2016, לראיון קצר על היוזמה.

תמונה: ויקטור ומרים באירוע השקת הקבוצה

תמונה: ויקטור ומרים באירוע השקת הקבוצה

ויקטור איך עלה הרעיון להקים קבוצת נשים בארץ?

״הרעיון להקים קבוצת בנות עלה לאחר שניסינו להרכיב קבוצת רוכבי עילית בינלאומית על מנת למצוא חסויות למועדון ולקבל קריטריון אולימפי עבור דימה גרובובסקי. הניסוי לא צלח, אבל למדנו המון מהתהליך. בתחילת עונת 2016 תכננתי להרים קבוצה של נשים רוכבות שיתחרו תחת המעטפת של דינמו רייסינג בטור ערד ובעוד מספר תחרויות UCI בעולם, אולם כשאיגוד האופניים הכריז על קמפיין ריו 2016 החלטנו לתמוך ביוזמה כמה שניתן ולדחות את התוכניות שלנו.
במקביל לקמפיין האולימפי הבנות שלנו התחרו בקייב, בטור גרמניה, ובמספר מרוצי קרמיס בבלגיה. מרים שלנו לקחה את תואר אלופת ישראל הנכסף ויצאה להתחרות עם חולצת האלופה בחו״ל מה שהוסיף לנו הרבה גאווה. המטרה היתה אליפות העולם בדוחה.
יצאנו עם הבנות לטור טוסקנה כחידוד לקראת אליפות העולם, אך לצערי, בגלל טעות בירוקרטית של האיגוד, מרים לא קיבלה ויזה להשתתף באליפות. בטיסה חזרה, למרות תחושת הפיספוס, דיברנו על התוכניות שלנו ל- 2017 והחלטנו על הקמת קבוצת נשים בדינמו.״

בתמונה: מרים בר-און על הפודיום בטור טוסקנה

בתמונה: מרים בר-און על הפודיום בטור טוסקנה

מרים בר און, אלופת ישראל באופני כביש מוסיפה את הזוית האישית שלה:

״קבוצת הנשים של דינמו רייסינג זו אבולוציה טבעית אחרי הקמפיין של ריו 2016 והבאת רוכבת לאולימפיאדה. בתחילת עונת 2016 יצאתי למחנה אימונים עם קבוצת הטריאתלון של ליאור כהן S2N שם הכרתי את אביטל גז, שהייתה בנבחרת ישראל טריאתלון, ראיתי תשוקה, נחישות ואהבה ענקית לאופניים. הבנתי שטריאתלון היה רק הצינור לעולם האמתי וגייסתי אותה לנבחרת ישראל נשים באופני כביש.״
עברנו שנה מדהימה ביחד, התחרינו כתף לכתף גם בזירה הארצית וגם בלאומית ביחד עם כל בנות הנבחרת ולחוד. נצחנו את אליפות ישראל והבאנו בגאווה ענקית את החולצה עם הדגל למשפחה לדינמו. גילינו עולם שלם, תרתי משמע…איפה לא היינו? פינלנד, גרמניה, בלגיה, אוקראינה, איטליה… הבנו מה קורה בחוץ, מה הרמה, מה הדרישה וכמה אנחנו רחוקות משם… ויקטור ראה שקורה משו סוף סוף בענף ויש בנות ויש רמה ואפשר להרים פה משהו ברמה בינלאומית.״

image03

למעלה מימין: נעה, אלינור ומרים. למטה מימין: אנסטסיה ואביטל.

חברות קבוצת הנשים

אביטל גז, המכונה ״גרזן״. אלופת ישראל בוגרות בטריאתלון 2014, התחרתה במשחקי אירופה בבאקו. בשנת 2016 עברה להתחרות במרוצי כביש וישר קפצה למים העמוקים עם תחרויות UCI בארץ ובחו״ל.

נועה בורוכוביץ׳, הגיעה אלינו אחרי מספר שנים בקבוצת 500 וואט, שחיינית מצטיינת בעברה, זכתה בתואר ״הרוכבת האלגנטית״ בטור טוסקנה 2014 (לא טריויאלי בכלל באיטליה מולדת הסטייל). נועה הכניסה הרבה יופי וסטייל לקבוצה והיא מצטיינת בכוח מתפרץ וספרינטים.

image02

נועה בורוכוביץ׳ – “הרוכבת האלגנטית” של טוסקנה

אנסטסיה ינצ’ילינה, אמריקאית-רוסיה לשעבר רוכבת סגל שני בנבחרת ארה”ב באופני כביש, בעלת PhD מאוניברסיטת קולומביה וכיום מתגוררת בארץ ועובדת כחוקרת במכון וייצמן.

אלינור ווסנר, רוכבת דאון היל חסרת פחד וחסרת מעצורים, עושה את צעדיה הראשונים בכביש, אנחנו צופים לה עתיד מזהיר.

ילנה דמידובה, הרוכבת הכי קטנה בקבוצה, אבל גדולה מאוד, אולי היא תהיה הפתעה שלנו ב- 2017.

תמונה: ויקטור עם נבחרת הנשים עילית של דינמו רייסינג

מימין: אנסטסיה, ויקטור, אביטל, מרים, נעה, ואלינור- רוכבות הקבוצה בהשקה הרשמית

מעבר למטרות התחרותיות של הקבוצה מרים מציינת עוד כמה מטרות לא פחות חשובות:

״השנה אנחנו הולכות לעבוד קשה, לאכול הרבה קש, לממן לא מעט מההוצאות, ולהשקיע המון המון שעות בשיפור היכולות שלנו, בכל הרבדים! חשוב מאוד לבנות להוות דוגמה לסגל הצעירות ולדור הבא של הענף, כמו כן לייצר דוגמא אישית לנשים בספורט, שאיפה להישגיות והעצמה נשית, אנחנו בהחלט נפעל חברתית במהלך העונה, להעביר הלאה מהמוטיבציה האישית שלנו, מההצלחות, מהשאיפות ומהיכולת הבלתי פוסקת שלנו. מטרת העל שלנו היא להביא 2 רוכבות ישראליות לטוקיו 2020, עשינו את זה בריו וראינו שזה אפשר וריאלי וזה יקרה!״

כמובן שכל זה לא יתאפשר ללא תמיכה של ספונסרים רציניים: אופני פוקוס Focus Bikes, ביגוד וציוד Zero RH+, וביגוד קאז׳ואל של Gravity Check.

אנחנו בBIKEPANEL מאחלים בהצלחה לקבוצה ונמשיך לעקוב ולעדכן.
בהצלחה!

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

 

.