כמו שכל באטמן צריך רובין, כך כל גלגל צריך צמיג טוב שילווה אותו. למבחן גלגלי ה FSA קרבון שמייבאת רוקנרואד הוצמד זוג צמיגי Vredestein שהולכים בול עם רכיבות XC ונפח ארוכות. מבט מהיר בצמיג ותחושה שאנחנו מכרים וותיקים עברה אצלי: כבר נפגשנו בעבר? רגע, אולי…איפה היית בצבא?…

Vredestein Black Panther Heavy Duty 29×2.2:

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

 

הדברים אותם מונה היצרן באשר לתכונות המוצר הם בעיקר:

  • שכבת הגנה נגד פנצ’רים מקצה לקצה
  • תואם טיובלס
  • אחיזה אופטימלית בתנאי שטח קשים
  • מבנה 5 שורות המצטיין באחיזה
  • אחיזה משופרת ע”י קוביות צד גבוהות

Vredestein Black Panther Heavy Duty 29x2.2

ה Black Panther של ורדסט- רגע, מי?

ורדסטין היא חברת צמיגים הולנדית המייצרת צמיגי אופנים משנת 1934, אז אם חשבתם שהם חדשים בשוק, הם לא. בנוסף לאופניים הם גם מייצרים צמיגים לרכבים פרטיים, רכבי ספורט וטרקטורים. בשנת 2009 הם ניקנו ע”י ענק הצמיגים ההודי אפולו, וכיום שמה המלא של החברה הוא Apollo Vredestein B.V.

צמיג ורדסטין
הפנתר השחור של ורדסטין הוא צמיג מאד מהיר למראה – הוא מורכב מ-5 שורות של קוביות: שורה אמצעית עם קוביות צמודות וגבוהות, ועוד 2 שורות מכל צד עם קוביות נמוכות אך מרוחקות אחת מהשנייה. סוג של ניסיון לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה: מצד אחד השורה העיקרית (ולכן האוחזת ביותר) צפופה (פחות שטח אחיזה, יותר מהירות) אך עם קוביות גדולות (עוד אחיזה), והמרווחים בין הקוביות הקטנות יותר שמייצרות מהירות מאד גדולים כך שתיווצר אחיזה גם בסיבובים. מהמראה בלבד הרושם שאני קיבלתי, לפני שהתחלתי לרכוב, הוא שהולך להיות מאד מהיר, אך למרות הבניה המעניינת שלו, האחיזה תהיה בינונית.

לא קרוסמרק

יצאתי לשטח

הצמיגים נבחנו כצמיג קדמי ואחורי בתקופת סוף הקיץ, כשהשטח מדורדר וחסר אחיזה. כשנכנסים לשטח מרגישים מיד את המהירות שהשורה הראשית של הצמיג מייצרת. במישורים האופניים טסים, והקוביות הצפופות מייצרות מהירות בקלות. דווקא בגלגל האחורי הצמיג הסתדר יופי, ועשה את תפקידו נהדר וייצר מהירות בכל תנאי השטח, גם בחלקים מדורדרים במיוחד. אך ברגע שמסיטים את הכידון, מתגלה ההיפותזה כנכונה לגבי הצמיג הקדמי- בין אם זה על 4×4, סינגל או שביל אש, האחיזה מלפנים בינונית ונרשמו לו כמה פספוסים והחלקות.

ורדסטין החלקות

עמידות

בגזרת הפנצ’רים לא נרשמו אירועים מיוחדים, למרות שמדובר בתקופה עם לא מעט קוצים ודרדרת שמסתירה סלעים ובורות חבויים. הודות למעטפת ה-Heavy Duty של ורדסטין, חומר אטימה ורכיבה על לחץ אויר תקין. הצמיג עצמו עשוי בצפיפות של 120 TPI, המעניק לו עמידות נגד שחיקה לאורך זמן, והוא צפוי להחזיק לא מעט זמן על האופניים שלכם. אישית יצא לי לבחון אותו במשך חודש, אך יש מספר צמיגים שגם אחרי חודש כבר נשחקים בצורה המצביעה על אורך חיים קצר.

צמיג XC ורדסטין

לסיכום – Vredestein תואם מקסיס קרוסמארק במחיר עדיף

הבלאק פנתר הוא צמיג מצוין: מבנה מהיר, עמידות גבוהה ומשקל שאינו קל כנוצה, אך אופייני לקטגוריה הזו של צמיגי XC משוריינים. היתרון הכי גדול שלו על פני המתחרים הוא המחיר: יותר זול מהמקסיס קרוסמארק (שדי דומה לו מבחינת מבנה) ומשמעותית יותר זול מהאייקון וצמיגי בונטרייגר למיניהם (מבדיקת מחירון, בעת כתיבת המבחן).

כן- הפנתר השחור הוא “סוג של קרוסמארק”, מבחינת עמידות, אחיזה, וחוויה כללית. רק במעט זול יותר ובזמינות ברונקרוד בלטרון. היות והקרוסמארק הוא אחד מלהיטי ישראל בזכות עמידותו, והתאמתו לרכיבות מרתון, כולל מדבריות, הרי שגם לפנתר השחור של Vredestein יש פוטנציאל כזה, למי שיתן לו צ’אנס.

לדעתי יהיה ניתן להנות ממנו כצמיג אחורי למשך כל תקופות השנה, וכצמיג קדמי לתקופת החורף, בה הקרקע מהודקת והאחיזה פגזית. בקיץ הייתי מעדיף צמיג עם יותר ‘בשר’ כקדמי.

 

מאת: יואב גריבי

תמונות: אילן גריבי, גיאחה

עד סוף פברואר בלבד