קפה לאטימת פנצ’רים? מדובר בחומר חדש בישראל לטיובלסים בשטח ובכביש. יש לו תכונות אטימה יוצאות דופן, אומר היבואן מ.נ.מערכות (יבואנית פוקוס ומונדרקר) שהחלה לייבא אותו לאחרונה, ולמכור בחנותה באזור התעשייה בעמק חפר.

מאת: גיא חלמיש

כשהצמיג הרייסרי שלי (למבחן ה-Kenda Saber Pro 29) קיבל את התולעת השנייה שלו הבנתי את הרמז. בדיוק אז יניב מור יוסף, מנהל תחום האופניים במ.נ. מערכות סיפר לי על החומר החדש שלהם. אז באתי לחנות החדשה שלו בעמק חפר, לעדכן את המערכת ולשמוע ממנו על המוצר הזה. תמיד כיף להגיע לשתות אספרסו ולדבר עם יניב על הספה המזמינה, לדבר ולהצטלם עם המכונאים גילי מגלניק ותימור שמואלי, ולפנק את האופניים שיצאו משם כמו חדשים!

מימין: גילי מגלניק אני (גיאחה) ותימור שמואלי

מי זו “אפרטו מוריפוזה”?

כן, שם עם סאונד אקזוטי וקשה לביטוי…יניב מספר: “זו חברה איטלקית-שוויצרית, שמתמחה בכל מני מוצרים מיוחדים שקשורים לתחזוקת האופניים. החומר לטיובלס נקרא Cafe Latex, ויש להם גם מדי מומנט טובים, מיגון לאופניים, אמצעים לחיתוך קרבון, ועוד. יש במוצרים שלהם רמה גבוהה ודיוק שוויצרי, עם חיבור איטלקי לאופניים. הם מהירים בתגובות מולינו, משקיעים בשיווק בעולם, והמוצרים מרשימים”.

החברה מציינת בצדק, שדברים קטנים מאוד יכולים לעשות הבדל גדול באופניים. הפרש של מילימטרים בגודל החורים שחומר אטימה יודע לסתום, עושה הבדל דרמטי. גומי קטן שמוסיפים לוונטיל הנשלף לטיובלסים יכול לאפשר אטימה של חישוק עם חור ונטיל גדול מדי, ותבריג עם גומי פצפון שסוגר אותו מבחוץ – עושה הבדל גדול באטימה גם כן. אלה הדברים הקטנים ותשומת הלב החכמה לניהול מוצר.

למשל: מדבקות ההגנה שלהם

מדובר במדבקות שקופות, עם הגנת UV כדי שהצבע לא ידהה, ויש אותם בכמה עוביים. יש להם הדרכות מאוד ברורות. קטע מגניב בזה הוא שחלקן באות על דפי A4 שאפשר להדפיס עליה את תצורת החיתוך. “אנחנו גם עושים את השירות הזה עבור הלקוחות” אומר יניב.

“המוצר מגיע גם בגלילים של 5 מ’, כשהפופולרי בהם הוא בעובי 0.6 מ”מ ויש גם 1.2 מ”מ זה העבה יותר להגנת שרשרת וצינור תחתון. הן ניתנות להסרה בקלות אח”כ ברמה שאנחנו ממגנים את הבולמים גם, והכל שומר על אורך חיים ארוך ולא חוטף. מחירים: כ 60 ש”ח למטר, ובחנות היבואן זה כולל הרכבה.

עוד מוצר מיוחד: מגן חישוק מדנטים: Tyreinvinador

“בעיקר בקהילת האול מאונטיין אנדורו- אנשים נוחתים חזק, ומתבאסים מהדנטים על הגלגלים. יש עוד יתרון שהצמיג לא בורח מהג’אנט, מה שאומר שהוא יכול לרכוב על PSI נמוך יותר, והבטיחות משתפרת בנחיתות” מסביר יניב.  מדובר בריפוד מחומר מיוחד שמוכנס לתוך הצמיג, ופשוט מרפד את החישוק ועשוי מפולימר -High Density EVA. עוד דבר משמעותי הוא שאין ספיגה של הג’יפה והיא עובדת איתו יפה ביחד, וההתקנה קלה.

הפתרון קל משקל ואפשר לשים את זה בכל סוג גלגל (26-29), והמשקלים- בין 50 גרם ועד 90 גרם ב Fatbike. מחיר: החל מ220 ש”ח לסט שני גלגלים.

יניב מציג את מגן החישוק

אפרטו מוריפוזה – החומר לטיובלסים

איך הגעתם לחברה הזו? שאלתי: “אנחנו יבואנים של פורמולה, והגיעו גלגלי פורמולה עם תיק מהודר, ובתיק היתה ערכה מרשימה: הקיט של אפרטו מוריפוזה: החומר, סרט אטימה לטיובלס והוונטילים. הסרט דקיק, יושב מעולה, ואוטם טוב. ההפתעה היתה, שהחומר שסופק יצר התלהבות אצל המכונאים, כי כששמים טיובלס חדש בד”כ האוויר יורד למחרת. במקרה הזה החומר לא ירד.

לאחר מכן, הרגשנו ברכיבות שהחורים נסתמים ממש במהירות, גם בחורים גדולים! החומר הופך לקצף במגע עם אוויר בתוך הצמיג. גילי המכונאי מספר שהוא בדק את זה עם חירור של צמיגים בסדנא והחומר הצליח לאטום עד מקדח של 7מ”מ!

נראה כמו קפה (לאטה)

החברה הזו מעבר לג’יפה מציעה למתחרים בתחרויות אבקה מיוחדת, על בסיס חומר דומה שמוסיפים ממנה כפית לחומר, ואז נאטמים החורים מהר יותר. גם חורים גדולים יותר נאטמים. למתחרה שכל שנייה אצלו קובעת, זה לפעמים ההבדל בין לעצור להכניס תולעת ולנפח לבין להמשיך ולא להפסיד את התחרות.  

החומר יצא במקום הראשון במבחן של בייקראדר גם בזכות העלות וגם בזכות האיכות, ואז גילינו שיש ישראלים שקונים בחו”ל כי לא ידעו שאנחנו מביאים אותם… לא סתם.

 

נוחות: מזריקים בלי לפרק ונטיל

הקטע שלו הוא שאפשר להכניס את החומר דרך הוונטיל. לא צריך לפרק את ראש הוונטיל! בחומרים אחרים חייבים לפרק את הראש אחרת לא יכנס כלום. אפליקציה לטלפון של החברה שמורידים לנייד יודעת לתת לך מידע כמה חומר להזריק לצמיג- לפי סוג צמיג וגודל הגלגל, האם זה טיובלס רדי או פנימית… כל דבר משפיע ואפשר לקבל כמות מדויקת.

מחירים:  

  • בקבוק של 1000 מ”ל: עולה 100 ש”ח (לכ 12 מילויים בגלגלי 29, בגדול… 80מ”ל לגלגל. כאמור מידה מדויקת תלויה ברוחב הצמיג ופרמטרים נוספים שהאפליקציה מדייקת עבורכם).  
  • 250 מ”ל – עולה 45 ש”ח.
  • הקיט בבקבוק כלים- מכיל: חומר ב 250 מ”ל, הבקבוק עצמו, סרט אטימה לטיובלס, שני ונטילים טיובלס עם הפקקים והגומיות וכל מה שצריך. עולה: 180 ש”ח במקום 220.

הכל אפשר לקנות דרך האתר ושולחים לכל הארץ.

אם כבר מדברים על החנות החדשה…

החנות ומרכז השירות הם חלק מהשינוי האסטרטגי שעשתה מ.נ. במעבר למכירה ישירה לצרכן. היום כל הפעילות השיווקית נעשית ישירות מול הרוכבים באמצעות יניב והצוות שלו, מה שמאפשר להם לספק מחירים תחרותיים למותגים שלהם: פוקוס, מונדרקר, אטרה, פורמולה, וכעת – גם האפטו מוריפוזה.

לאחר השינוי הזה, הם חשו בצורך לרכז מרכז תצוגה ושירות איכותי שירכז הכל. נהייה מצב, שזו חנות בעלת אופי משפחתי של קהילה של כ 400 איש שאוהבים את המותגים של החברה, ונפגשים פה לא מעט. “אנחנו מכניסים אנשים חדשים לתחום עם הרבה אהבה, מתאימים אופניים ללקוחות. יש לנו ידע מעמיק, מעלים את הרוכבים על סטנד, ומתאימים לו את כל חלקי השליטה, סג והסברים איך להנות ולטפל באופניים. הסבלנות והשירות – זה בסוף מה שזה עושה את ההבדל”.

המקום נמצא באזור תעשייה עמק חפר. שימו לב- ואין חזית לרחוב של החנות, שנמצאת בקומה השנייה. פארק תעשייה עמק חפר, רחוב בית הראשונים 4, בבית מ.נ. מערכות.

לאחר תקופה אוסיף פה פרק נוסף עם חוות הדעת שלי על החומר ועידכון איך היה לי איתו.

אהבתם? הצטרפו לבייקפאנל בטלגרם: https://t.me/BIKEPANEL