אם בגדי הרכיבה שלכם אינם שחורים לחלוטין צפו פגיעה: רכיבה בבוץ משאירה כתמים. כך גיליתי כאשר ניסיתי להציל את הפסים הלבנים של אחת מחליפות הרכיבה שלי של BIKEPANEL אחרי רכיבה בבוץ. כיבסתי, וכיבסתי שוב, ואותן נקודות חומות שהפכו מכהות לבהירות, התקבעו להן כנמשים תמידיים על הלבן, ולא בקטע חינני.

מאת: גיאחה.
צילם: גיאחה + יואב לביא (ברכיבה)
2016-07 אוסטריה

הם מגיעים בפורמט שטוח לגמרי והם דקיקים

אז עניין אותי המוצר הזה, שהוא בהחלט אחד מהמוצרים שמספק יחס תמורה – עלות שהוא מהטובים שבחנתי אי פעם: ב 110 ש”ח + 9.9 משלוח, מצב הביגוד שלכם אחרי רכיבה בוצית יהיה הרבה יותר טוב.

042

המוצר

  • מוצר: מגיני בוץ של ריזל.
  • מחיר: 55 ש”ח למגן (הן הקדמי והן האחורי) + 9.90 משלוח.
  • היבואן Ofna-Im. עמוד המוצר בכתבה כבר אינו באתר היבואן – להלן כמה מוצרים דומים מ Amazon Global:

 050

הקדמי: עשה עבודה…

ריזל מגרמניה?

מסתבר שהחברה הזו – ריזל היא חברת עיצוב במקור, ועוסקת בעיצוב אופני קסטום תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. משם היא התפתחה לייצור המגינים האלה, שיש עיצובים וצבעים רבים שלהם שיתאימו להרבה סגנונות, ולצבעי אופניים שונים. כדי שלא יהיו בקונפליקט עם אופני המבחן שלי בכל נקודה נתונה בחרתי את העיצוב הכי משעמם ורגוע בליין – עיצוב הקרבון, אבל אתם יכולים להרשות לעצמכם להתפרע יותר מזה.

031

לחברה יש עוד הרבה מוצרים – מגיני רגלי בולמים, אוכפים, ואפילו קסדות (של POC) וחולצות טריקו שהם הטביעו עליהם את חותם היצירתיות שלהם.

את מגני הבוץ מייבאים לישראל אנשי Ofna-Im שאת מטען הכידון שלהם (Powerbank עם מיתקון לסלולרי על הכידון) בחנתי כבר בעבר בכתבה הזו. הם גם היבואנים של אופני Electra לנשים ורכיבה עירונית.

032

ההתקנה

ההברקה הגדולה פה היא בהתקנת האחורי: ללא שום אזיקון או מחבר, הדבר הזה נתפס בצורה מרשימה על המסילות של האוכף. בהתחלה הייתי סקפטי – די בטוח שזה יעוף, אבל הקיפול הזה שמקפלים לאורך המגן מייצר קפיציות חזקה, שדוחפת את המפרצים הקטנים שתופסים את המסילות למקומם והדבר הזה מתקבע חזק להפתיע. למרבה הפלא הצלחתי אפילו להכניס את הרצועה של תפס הפנימית אל מעל לעסק הזה.

040

4 אזיקונים והקדמי יושב קרוב ואמיץ

הקדמי פחות אלגנטי מהבחינה הזו – צריך ארבעה אזיקונים ומחברים שניים לרגליים ושניים לגשר הבולם. זה מתאים לגיזרה הסטנדרטית של בולמים (לבולם ה RS1 של רוקשוקס חסר הגשר זה יתאים פחות).

045

יצאתי למסע בוץ ושלוליות בלי לרחם על הביגוד!

יצאתי למסע בוץ ושלוליות!

אז החורף בא ואיתו השלוליות. אני די מפונק האמת, ולא אוהב לא לרכוב בגשם, ולא להתמלא בבוץ, אז המוצר הזה מאוד מתאים לי. לא חשבתי שהוא ימנע את הלכלוך לחלוטין וכך היה – יש כמה טיפות שהצליחו לחדור בכל זאת מבעד להגנה, אבל הרבה פחות ממה שהיו מגיעות ללא המגנים.

049

ספג לא מעט…

ההתאמה של המגן האחורי לכל אוכף אומרת שהוא ישב מצוין גם על אופני כביש כנראה (בחנתי רק עם אופני שטח) – ושם ברכיבה רטובה זה מאוד מאוד משמעותי. הגשם נוטה למלא את הביב בגלל הגלגלים, וגם הרוכבים מאחוריכם יודו לכם אם תשימו את המגן בפלטון.

אפשר לראות בתמונות לאחר הרכיבה שלא ריחמתי במעברים וניסיתי לאסוף כמה שיותר בוץ. המגנים תפקדו מעולה והצבירה על האופניים והמגנים מבטאת הייטב את מה שנחסך ממני…

046

הסקוט Scale במבחן ספגו לא מעט מהבוץ אבל המגנים – הגנו

אין מה לחפור יותר מדי – ב 55 ש”ח לפריט זה מומלץ מאוד

לא ביליתי עליהם עדיין את כל החורף, ובתחילת החורף הבא אכניס עידכון נוסף לגבי אופן השרידה שלהם. יחד עם זאת, נראה לי שאין מה להתלבט יותר מדי: סכום נמוך, תועלת גדולה. הביגוד שלכם יודה לכם עד מאוד. ואם לא תקנו? תמיד אפשר לשפשף: 

052

מאת: גיאחה.
צילם: גיאחה + יואב לביא (ברכיבה)