נכנס למבחן מוצר מסקרן ביותר- מנשא אופניים של TreeFrog הפועל על בסיס וואקום! בהמשך נביא את הכתבה המלאה ודו”ח השימוש עם כל לקחי ההתנסות, אבל בינתיים קבלו תקציר בתמונות: 

המחיר של מנשא לזוג אופניים אחד כפי שנכנס למבחן: 1690 ש”ח.
בחבילה: שתי היחידות- לגלגל הקדמי והאחורי, הוראות הפעלה, מטלית ניקוי לגג (חשוב לשים על משטח נקי!), סקוצ’ להצמדת הפדל, ציר 9מ”מ, וערכת תחזוקה קטנה.

הדבר הכחול הזה שאתם רואים על המנשא הקדמי הוא לא חלק מהמנשא- זה מתאם שנקרא Fork Up- זה בהחלט לא הכרחי אלא למקרים מאוד מסוימים: אני למשל צריך את אותו מתקן גם לאופני כביש עם ציר 9מ”מ וגם לאופני הרים עם Boost. הפתרון מתחבר עם ציר ה9 למנשא ומחבר אליו את ציר אופני ההרים. יש גם גרסה ללפטי של קנונדייל.


מי שמשתמש רק בציר 110מ”מ או 100מ”מ, יכול פשוט לקנות את המנשא עם הציר המתאים לו, ויש גם טבעת קטנה שיודעת להתאים בין בוסט ללא בוסט. בקיצור – הפינה הזו של הסטנדרטים השונים די פתורה.

למבחן נכנסה גרסת הזוג היחיד, אבל יש גם גרסה שיודעת לשאת 2 זוגות אופניים על הגג.

מגבלת המשקל שלו היא הרבה מעבר למה שכל זוג אופניים שאינו חשמלי צריך: של 22 קילו. (לחשמליים עופר ישמח לספק מנשאי וו גרירה, כולל מסילה להעלאה נוחה שלהם למנשא ללא הרמה). 

לרכישת המוצר- צרו קשר עם עופר צדוק מ”נשיאה טובה” ב 052-2555388, או מלאו פרטים בתחתית הכתבה. 

כדי להצמיד- מנקים את המשטח, מניחים את ה TreeFrog עליו, ומצמידים עם משקל גוף את צלחת הוואקום למשטח. מפמפמים את הכפתור הבולט עד שנוצר הוואקום והבסיס הלבן שלו נעלם מהתמונה. חשוב להצמיד את הפדל עם הסקוצ’. זה מתחבר מצוין גם לזכוכית, שהיא אפילו יותר נוחה לכך מפח הרכב כיוון שאין לה שום גמישות.

יש לפטנט הזה כמה יתרונות מאוד בולטים: השניים הכי חשובים בהם הם הנפח והמשקל- זה נכנס לתיק קטן כזה!. סנריו לדוגמה: אתם לוקחים את האופניים לחנות, וממשיכים לעיר לאחר מכן- והמנשא בתא המטען בקלות בלי להפריע בחניות כמו מנשאי וו גרירה ובלי לעשות רעש רוח ולעלות יותר דלק כמו במנשאי גג קבועים. אין צורך להתעסק עם לוחיות רישוי, ויש גמישות רבה במעבר בין רכבים שונים. 

יש עוד הרבה יתרונות נוספים- לרכבי יוקרה למשל לא מתאים להצמיד גגון קבוע… לאוטובוסים למשל, אפשר להצמיד את המנשא לשמשה האחורית ולקחת את האופניים אנכית!
החסרונות מצד שני ברורים- קצת מלחיץ. משטרת ישראל צריכה לעודד אותו כי לדעתי, רוב הרוכבים לא יעברו את ה 90 קמ”ש בנהיגה כשהאופניים שלהם מחוברים עם וואקום לגג הרכב…
על הפדל- סקוצ’ ירוק שמצמיד אותו לצ’יין סטיי- כדי שלא יעשה חור בגג הרכב. חשוב לזכור את זה לפני העלאת האופניים לגג.

מבט מבפנים:החלק האחורי- קטנטן ונצמד: 

 

 

רוצים לקנות? מלאו פרטים כאן והיבואן יצור עמכם קשר:

    אני רוצה מנשא אופניים !

    צרו איתי קשר לתאום הדגמה וקניית מנשא