זה אולי לא היה הנצחון הגדול ביותר בתולדות סייקלינג אקדמי – אבל כנראה היה המרהיב ביותר והנועז מכולם. קריסטס ניילנדס, האלוף הלטבי והכשרון העולה הגדול ביותר של אקדמי ניצח אתמול בקטע השני של טור הונגריה בבריחת סולו נפלאה אחרי שהתקיף בעליה האחרונה והותיר מאחור את המוביל, לוקח ממנו את ההובלה בטור בפער של יותר מדקה.

מאת: צדוק יחזקאלי, סייקלינג אקדמי
צילום: נועה ארנון, סייקלינג אקדמי

ניצחון אקדמי

זה היה לא פחות, נצחון קבוצתי נהדר, שכן מי שהכין את הקרקע להתקפה האחרונה והמוחצת היו 5 חבריו של קריסטס ביניהם גיא שגיב ובעיקר הישראלי הצעיר עומר גולדשטיין. היתה זו תכנית שהוכנה מראש ובוצעה באופן מושלם. גולדשטיין הכתיב קצב רצחני בעליה היפני אחרונה בקטע בן 201 הקילומטרים וגרם לכמחצית מהפלוטון לפגר קשות בעליה. ״רצינו לעייף את המוביל מנואל בלאטי כדי שנוכל לגרום לו סבל ממשי בעליה האחרונה״. זה בדיוק מה שקרה. הקבוצה הטילה למערכה קלף אחרי קלף ולבסוף היה זה קריסטס בעצמו שתקף והותיר את בלאטי וחברי קבוצתו מאחור. את עשרים הקילומטרים האחרונים רכב לבדו בבריחת סולו כשכל קבוצת המוביל, האיטלקית ״אנדרוני״ לא מצליחה להשיגו.
קריסטס ניצח בפער של דקה מהמקום השני והוא מוביל בפער כזה את הטור כשנותרו עוד 4 שלבים, שניים מהם מצפים מחר – אחד בבוקר והשני אחהצ.
״זה היה נצחון נפלא ואני מודה לכל חברי הקבוצה שלי שעזרו לי עד ההתקפה. ידעתי שאם ״יהיו לי רגליים״ אוכל לעשות זאת. אבל עכשיו חייבים לשמור על זה. נחגוג ביום ראשון רק כשנבטיח את הנצחון בטור כולו״.

אהבתם? הרשמו לערוץ הטלגרם שלנו לעדכון על הכתבות של BIKEPANEL בזמן אמת: https://t.me/BIKEPANEL