זו כבר השנה החמישית שמרוץ הקריטריום סובב איגודן (אופניים על המים) מתרחש במרכז המבקרים של השפדן באיגודן: מירוץ קריטריום עצבני בסביבה מושלמת – כבישים ריקים במתחם סגור, צרים, עם פניות, רוח ואתגרים פיזיים שנובעים מכך. הנה כתבת וידאו (כמעט 8 דקות) מהאירוע, ותמונות לאווירה:

נתחיל מהסוף הפעם: במקום ראשון עומר גולדשטיין מקב’ הפיתוח של האקדמי, שני יובל בן משה מ IGP, ושלישי איתמר איינהורן גם הוא מהפיתוח באקדמי. איינהורן ניצח במלך הספרינטים.

בנשים עלית: פז בש (IGP) מנצחת, מרים בר און (דינמו רייסינג) במקום שני ועמית מורן (IGP) במקום השלישי. פה בתמונה עם דורון אמיץ מפיק האירוע. סובב איגודןבקטגוריה 1 (מסטרס פרו) ניצח תום יצחקי מ IGP, במקום שני ויקטור קיטייב מדינמו רייסינג, ובמקום השלישי אנג’לו די וירולי מ XXX.אופניים על המים

מלך הספרינטים איתמר אינהורן, אבל הפסיד ניצחון בגלל שסגר בריחה לקראת הסוף ונשרף. עומר שישב וחיכה עוד קצת הצליח להגיע בעמדה טובה יותר לספרינט הסיום.
איתמר איינהורן

בשעה 12 יצאה רכיבה עממית בין בריכות האיגודן, אבל לצערנו השנה הוא היה דליל מאוד במשתתפים.

משפחה רוכבת

אחרי המקצים נחים בסככה המוצלת בדשא, ליד הפודיום (מומלץ לכל מי שמגיע בשנה הבאה להביא צידנית עם אוכל ושתיה, כי לא היה לצערנו איזה גזלן עם פינוקים במקום).אופני רידלי

פז בש התמקמה מלפנים וניצחה בנשים לאחר ששאפה להכנס לדבריה לקבוצת בריחה. קבוצה אחרת יצאה, וממנה ניצח בן קבוצתה את קטגורית המסטרס פרו.
פז בש

מפגש חברים מהענף אחרי המקצה.איגודן

אילן אידלסון מנהל תחום התחרויות באיגוד האופניים (ומאמן CCC) ודורון אמיץ מ BikePark Israel – מפיק האירוע.

עומר גולדשטיין: שמר על קור רוח ולא בזבז כח למרות הלחצים סביבו. מנצח איגודן 2018. עומר גולדשטיין החברה של IGP תמיד דומיננטיים במרוצים – אי אפשר להתעלם מחולצות ה CRAFRT הכתומות שחורות שלהם- פה על היבואן ישראל חן (אגב, הוא גם יבואן נעלי On Cloud שבחנו במגזין האח שלנו – RUNPANEL)
ישראל חן

במרכז: גיל אולשנסקי, 60+ וכל שנה נראה כאילו נהייה צעיר יותר בשנה איתמר איינהורן מלך הספרינטים באיגודן 2018 ומקום 3 כללי.

בין אם אתה בבריחה או במאסף: אחד הדברים הכי קשים מנטליים בתחרויות אופניים היא לרכוב לבד בהקפות, מול הרוח בתחרות קריטריום כזו.
טורי הרוכבים הצרים מעידים על רמת המאמץ, רוחב הכבישים והרוח… קשה!
בסוף הוא פרש, אבל חייך כל הדרך לשם הדבוקה בתחילת המרוץ, כשהרגליים עוד טריות וכולם צמודים.  סיבובים, השכבות, דינמיות…