הדרך אל האושר מתחילה ברכיבה ללא תיק. בדיוק בשביל זה המציאו את המטצ’בוקס של סינקרוס (Syncros- חברת האבזור של Scott). פתרון אלגנטי ומינימליסטי שמשלב מתקן בקבוק, משאבה ומולטי טול. בדקתי וגיליתי מוצר מעולה שעונה בדיוק על הצורך שלי, במיוחד בקיץ כשאין חשק לשים תיק על הגב.

כתיבה: חן גרומן
צילום: מקס אפרטין

איך מוציאים כלי בלי לפרק מבנה שלם

בקיץ שעבר הצלחתי בעזרת race strap של backcountry לדחוף את כל הציוד על האופניים. כלומר פנימית, מולטי טול וערכת תולעים לטיובלס, ברצועה שמתחברת למסילות האוכף. זה הגיע בשילוב עם בקבוק גדול, ומשאבה קטנה עם מתקן ייעודי שמתחבר לברגי הבקבוק. אז האמת שלא סיפרתי את הכל. אמנם זה היה סידור שאיפשר לי לרכב בקיץ ללא תיק, אבל, כל מקרה של פנצ’ר שהצריך הכנסת תולעת, או כל שליפה של כלי כדי להדק בורג או לכוון משהו, היו כרוכים בפירוק מלא של כל הערכה מהאוכף, ולאחריו שיפצור מחדש שהיה גוזל דקות ארוכות מהרכיבה. בפועל, הייתי פותח את כל השיפצור הזה רק במקרה שאין ברירה. הקיץ הזה החלטתי שהגיע הזמן לפתרון מסודר ושימושי יותר.

נרשמתם כבר לניוזלטר השבועי?

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

BIKEPANEL – מגזין האופניים של ישראל

בחבילה: כלוב, משאבה ומולטיטול

 • דגם: Syncros Matchbox Tailor Cage HV+ Integrated Bottle Cage
 • מאפיינים בולטים: כלוב בקבוק מפלסטיק, שליפה צידית, עם מולטי טול 9 מפתחות + כלי שרשרת, ומשאבת מיני טלסקופית מאלומיניום.
 • יבואן: קוברה בורדו – לדף המוצר באתר
 • משקל: 340 גרם
 • מחיר: 450 ש”ח

מתקן בקבוק

הכלוב המשולב של סינקרוס נראה כמו כלוב בקבוק רגיל כמעט. כל המארז המשולב הזה מצומצם, עד כדי כך שמי שלא מכיר את המוצר בכלל לא היה מנחש שמתחבא שם סט כלים. העובי של “קופסת הגפרורים” הזאת הוא בסה”כ קצת יותר מסנטימטר כך שהבקבוק יושב נמוך וקרוב לצינור השלדה. מכאן ההבנה החשובה שהמתקן יתאים כמעט לכל שלדה שיכולה לקבל מתקן בקבוק. המתקן והידית עשויים ניילון קשה משולב פיברגלאס, הם קלי משקל ונראים חזקים ועמידים.

מולטי טול

הכלי העיקרי של סינקרוס הצליח להחליף אצלי כלי משובח של טופיק. סינקרוס עשו עבודה מעולה והצליחו לקפל בתוך ידית דקיקה 9 כלים חיוניים, במשקל של 55 גרם בלבד, וזה מבלי להתפשר בכלל על אורך הכלי.

בתוך ידית נוחה לאחיזה, מעוגלת היטב בלי פינות חדות, ועשויה מניילון קשיח, מסודרים היטב כמו גפרורים הכלים הבאים:

 • טורקס 3 ו4
 • מברג שטוח
 • מברג פיליפס
 • אלן 2, 3, 4, 5 ו6.
 • בנוסף לידית הפלסטיק, בכלוב הבקבוק מסתתר כלי פלדה נוסף, ובו מפתח שרשרת זעיר, עם חריצים בגדלים מתאימים להידוק ונטיל צרפתי ושפיצים של גלגל
 • ביט מתאם לאלן 8.

הכלים מאוד נוחים לשימוש, ומצאתי את עצמי משתמש בהם לא רק בדרכים, אלא גם בבית כשלידי מונח סט אלנים בגודל מלא.

בשלב מסוים התחלתי לשמוע רעשים של הטלטלות הכלים סביב צירם, והצלפה שלהם בגוף הפלסטיק. זה קרה בדרכים קופצניות בעיקר. הרעש נעלם לחלוטין עם הידוק הבורג שסביבו הכלים נשלפים ומאז, התופעה המרגיזה לא חזרה על עצמה במשך יותר מחודש של רכיבות מטלטלות ושימוש רב במולטי טול.

מה הייתי משפר?

לשאלה הקטנונית אך הכרחית מה עוד יכלו לספק בחבילה הנאה הזאת, אענה בזהירות: בעולם מושלם היינו מקבלים באותו קיט גם כלי להכנסת תולעים נגד פנצ’רים וכפות להלבשת צמיג. אבל לבקש את זה יהיה כבר חזירי מצידי, משום שלא ידוע לי על מוצר קיים שמספק את כל אלה יחד. אני מסתדר בלי כפות, ומשתמש בכלי לתולעים המושחל בצידי הכידון ומחליף את הפקקים, ומחכה ליום שיבוא יצרן חכם וישלב את הכלי הזה במולטי טול.

משאבה

אין ספק שהמשאבה מחוברת למתקן בצורה מאוד אלגנטית, כולל מכסה להגנת הפיה מאבק, וגומיה לאבטחה שמונעת מידית המשאבה מלרעוד ולהרעיש. המשאבה מהווה ידית לשליפת המגירה- נוח ואלגנטי. היא מחוברת היטב למתקן ואין סיכוי שהיא תיפול במהלך רכיבה.

לגבי המשאבה עצמה, קשה לבוא בדרישות גבוהות ממשאבה כל כך מזערית, נפח הניפוח שלה הוא קטן מאוד באופן צפוי, המשאבה בסה”כ באורך של 16 ס”מ ובמשקל של 110 גרם. המבנה שלה הוא טלסקופי מה שהופך את הניפוח לדי נוח, בשל מהלך ניפוח ארוך ביחס לאורך המשאבה המקופל.

מלבד יכולת הנפח, יש מחיר נוסף של חופשים הנובעים מהמיפתח הגדול של המשאבה- כאשר מנפחים מהר, מרגישים מכה במהלך דחיסת המשאבה, עד למעבר המדרגה ומירכוז בין הצילינדרים החיצוני והפנימי. זו תכונה אופיינית למשאבות טלסקופיות, במיוחד לאלה המזעריות. לרוכב שפחות חשוב לו המשקל והמזעור, או לרוכבים בעלי גלגלי פלוס מרובי נפח אוויר, הייתי ממליץ ללכת על האח הגדול, דגם הHV 2.0, שכולל את אותה חבילה רק עם משאבה מעט גדולה יותר.

למרות החסרונות המובנים במשאבה, היא כל כך קטנה וקלת משקל, שקשה שלא לאהוב אותה. חוויתי איתה כמה תיקוני שטח, ולמרות שהיא לא נוחה כמו משאבה גדולה, לא שכחתי כמה נוח זה שאין צורך לקחת תיק ושאפשר להסתדר עם משאבה קומפקטית.

התקנה

כלוב הבקבוק הקבוע שלי מתחבר לשלדה עם 2 ברגי ראש אלן צילינדרי גבוה. כשרציתי להתקין את המתקן שבמבחן, גיליתי שהמגירה הנשלפת לא נכנסת למקומה בשל ראשי הברגים הבולטים. כדי לאפשר הכנסה של המגירה יש להרכיב את המתקן לשלדה עם ברגי ראש עדשה (ראש כיפתי – פחות בולט). מבירור מול היבואן נמסר שבמעמד הקנייה יסופקו בנפרד ברגים כאלה. אל תשכחו לבקש אותם ותגידו שחן שלח אתכם.

סוגיית המחיר

נכון, 450 שקלים הם לא מעט, בואו נדבר על זה רגע. לדעתי, כלוב בקבוק, משאבה, ומולטי טול, הם פריטי חובה כל אחד בנפרד. לכן נבחן את המחיר באופן הבא, את הכלוב עצמו אני משווה לכלוב מהרמה העליונה שיעלה כ 90 ש”ח, את המשאבה אני משווה למשאבת מיני מרמת הביניים שתעלה סביב ה140 ש”ח, ואת הכלי אני משווה למולטי טול איכותי מהשורה הראשונה שיעלה לנו 170 ש”ח. הגענו לסך הכל 400 ש”ח. נשאר לנו לברר על מה ה50 ש”ח הנוספים? על התועלת הגבוהה יותר שבאיחוד שלושת אלה למוצר אחד, שמאפשר להרכיב את הכל ביחד על האופניים, כדי לשכוח מזה ופשוט לרכב.

סינקרוס – U.Need.This.

ציטוט משיחה עם מכר שלי: “אני טיפוס של ריצה, פחות של אופניים. למה? בעיקר בגלל שאני לא אוהב את כל הציודיידה הזאת שלכם. לא אוהב את ההתעסקות סביב זה”. הוא צודק. אפילו שאני חפרן על, גם אני שונא את הצורך בהתארגנות ארוכה, לכן ההתארגנות שלי לרכיבה בשגרה היא כזאת:

ממלא בקבוק מים, שם חטיף בכיס, קסדה, כפפות, סטראבה וקדימה יצאתי לדרך, כל השאר כבר מוכן לי על האופניים. ככה אני אוהב את זה, יעיל ופשוט, בלי התארגנות מיותרת. או כמו שקראתי לזה בהתחלה. אושר.

לכן אני טוען שה-Matchbox הוא מוצר מעולה ומומלץ למגוון גדול של רוכבים, גם לחובבן שרוצה ליהנות מהקלילות שבדבר, גם למקצוען הביצועיסט שחשוב לו שהציוד יהיה מדויק ויעיל. כלי משולב איכותי, הוא פריט חובה.

כתיבה: חן גרומן
צילום: מקס אפרטין
מוצרים מומלצים מאמזון