אנחנו ממשיכים בסדרת הכתבות מסקר האופניים והריצה הגדול שערכנו. בסקר השתתפה כמות מדהימה של מעל ל 900 רוכבים ורצים, ובתחום האופניים בלבד מעל 500, כך שהמספרים גדולים ומייצגים טוב את העמדות בענף האופניים. לכתבה הראשונה – מי אתה הרוכב הישראלי

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

תודה לחברת שורש על התמיכה בסקר 

שורש – יצרנית השקיות, מערכות השתיה והסנדלים המוכרת יזמה את רעיון הסקר. שורש פנתה אלינו, סייעה בהכנתו ולבקשתה אחד הפרקים שנפרסם מהסקר יהיה לקראת הקיץ לתחום מערכות השתייה. חשוב לנו לאמר: שורש, מתחריה, וכל הקוראים- יקבלו גישה שווה וזהה למידע!

Trek- מותג האופניים המוערך ביותר בישראל

אחת השאלות הכי מעניינות היא – לאיזה מותגים יש את המוניטין הכי גבוה. כמובן שזו שאלה שהתשובה שלה היא סובייקטיבית לגמרי, אבל עדיין – הסוביקט הזה הוא המטרה של תקציבי פרסום גדולים שמושקעים בעולם והוא משפיע על היכולת של המוצרים להמכר ב. זה מרתק לראות את התשובות של הקוראים. המקומות הראשונים:

  1. Trek – בייבוא CTC הוא המותג המנצח בסקר הזה עם 11.6% מהקולות.
  2. ספשלייזד וסנטה קרוז – במקום שני עם 9.3% חולקים את הפודיום. 
  3. KTM –  במקום שלישי ומרשים מאוד עם 6.4% – בשיווק של דלב מוטורספורט מקבוצת לובינסקי.

צריך לזכור שיש קשר מסוים לוותק בישראל (יותר אנשים מכירים והתנסו), ולנתח השוק והגודל המסחרי של המותג בארץ, שכן אנשים נוטים לציין את המותג שקנו (הצדקה פסיכולוגית לקנייה). משום כך מותגים של רשתות מסחר גדולות וותיקות יותר יכולים לזכות פה ביתרון, אבל זה לא קשר בלעדי או ישיר. הפערים האלה הם דווקא לפעמים המידע החשוב – במיוחד במקרה של KTM שמראה רמת הערכה מאוד גבוהה ללא רשת חנויות יבואן, במקום אחד לצד מותגים שבעולם הם גדולים ממנו בהרבה ומשקיעים בשיווק גלובלי.

עוד דבר מעניין הוא להיווכח בכמות המטורפת של מותגים שיש בישראל. רמת התחרות והמגוון הם כמעט בלתי אפשריים- גם ללקוח שצריך לבחור בין הרבה אפשרויות, וגם למשווקים, שיש לכל מוצר שלהם לא מעט אלטרנטיבות. זה גורם למותגים מהדרג הראשון בעולם להיעלם בישראל מבחינת מוניטין – ומחזק את הצורך בהשקעה שיווקית מתמדת ושיתוף פעולה עם גורמים רבים כדי לצוף ולשמור על המודעות.

סקר בייקפאנל

Trek – רשת האופניים המוערכת בישראל

בשאלה איזה רשת אופניים היא הכי מקצועית, הפערים נפתחים והם גדולים מאוד: 

  1. במקום ראשון – רשת Trek ישראל (של חברת CTC) מביסה את כל המתחרות בפער ניכר עם כ 23% מקולות הרוכבים ויש פה גם התאמה למקום הראשון במותג האופניים המוביל בעולם. יתכן שהחיבור לחנויות הוא מרכיב מהותי בכך.
  2. במקום שני מצמן- הרחק מ Trek וכמעט צמוד לRecycles השלישית נמצאת מצמן עם 11%. מצמן את מרוץ היא רשת האופניים וותיקה ומהגדולות ביותר בישראל, ויש לה מותגים מאוד חזקים ברמה הבינ”ל. ביחס לכך, הפער שפתחה ממנה Trek המובילה, והקרבה הצמודה ל Recycles הקטנה והחדשה יחסית במקום השלישי מדגימות חולשה מהמצופה.
  3. במקום שלישי Recycles –  עם 10.3% מרשימים יחסית לגודלה ולוותק שלה נמצאת ריסייקלס – רשת שפרצה לשוק הישראלי כמיתוג מחדש ושיטת עבודה מקוונת של חנויות קיימות בידי יבואני קנונדייל וניינר (חב’ אחות של DAA בשם או.אר. סייקלינג).

סקר האופניים

Trek – מנצחת בשירות ליבואן, ו KTM מצטיינת במקום שני

שירות הוא חלק מרכזי במוניטין של יבואנים ומותגים. לקוח שקיבל מענה טוב בזמן משבר יעריך את זה ויישאר נאמן, אולם לקוח שזכה לטיפול גרוע באחריות או משבר יכול ליצור נזק גדול, במיוחד ברשתות החברתיות. 

  1. במקום ראשון- Trek ישראל עם  16.6% מקולות העונים על הסקר. CTC ורשת טרק ישראל ידועים בשירות המעולה שלה, וההתמודדות המוערכת במקרי אחריות. גם 30 יום החזרת מוצרים בהחזר מלא ללא שאלות במותג Bontrager ממצבים אותה כרשת ששמה את הלקוח במרכז, והוא גומל לה בבחירה למקום הראשון.
  2. במקום השני – KTM – עם 9.7% מהקולות– שוב הצלחה גדולה למדיניות שמנהיג רועי שבילי מנהל המותג בישראל- בדלב מוטורוספורט (מקב’ לובינסקי). יחד עם הפעולה האישית של רועי, הקשרים המעולים שפיתח עם כל שחקני הסביבה בה הוא פועל, ועם קבוצת חנויות קטנה יחסית, הוא הצליח ליצור מוניטין של שירות מעולה. זו הוכחה שלא חייבים רשת חנויות בבעלות היבואן כדי לייצר שירות טוב יותר. 
  3. במקום השלישי- Cannondale (או.אר.סייקלינג) עם 5.9% – מותג המשווק ברשת ריסייקלס, ששוב מצליחה להיכנס לשלישיה מובילה למרות שלמעשה, הבעלות על החנויות אינה שלה וגם למרות שקנונדייל נהנה מהצלחה בעיקר בדגם הסקלפל אבל לאחרונה פחות בתחום הכביש ורכיבת השבילים. אפשר לזקוף זאת לבחירה חכמה של שותפים: מנהלי חנויות שהם מקצועני אופניים וחובבי אופניים אמיתיים, שידעו ליצור סביבם רוכבים – קונים מחוברים וחברים.

עוד לטובה יחסית בתחום השירות אפשר לציין את מרידה, ג’יאנט וגוסט, שקיבלו בין 4%-5%. לעומת כל אלה בולטת רשת מצמן את מרוץ, שיש אצלה הפער הגדול ביותר בין הערכת המותגים (מקום שני) להערכת השירות (4.4% ו 1.5%) – כלומר לקוחותיה לא מרוצים.   

סקר בייקפאנל

סיכום – המותגים והרשתות המנצחות

Trek היא ללא ספק המנצחת הגדולה של הסקר הזה. המותג עצמו יצר מוצרים מצוינים בשנים האחרונות, והיבואנית CTC יודעת לתת שירות מעולה לדעת הקוראים שלנו.

KTM היא המנצחת השנייה פה – מותג שפועל כמה שנים בלבד (הרבה פחות מהאחרים), ומצליח להתבלט בשוק הישראלי גם במוניטין מוצרי וגם בשירות. רשת ריסייקלס מצליחה אף היא להתבלט לטובה.

הסקר גם מראה שיש המון מותגים ויבואנים בישראל שאינם מייצרים נוכחות שיווקית, שירותית ומוצרית- ומדגים עד כמה קשה להם להרים את הראש ולייצר בולטות ומוניטין גבוה בענף תחרותי, צפוף ועמוס. 


BIKEPANEL- מגזין האופניים של ישראל! אל תשאירו לפייסבוק להחליט מה אתם יודעים:

? נרשמים לניוזלטר שבועי פה: http://bit.ly/BiKEsubscribe
? מצטרפים לערוץ הטלגרם של בייקפאנל! https://t.me/BIKEPANEL