תראו, אני יודע שאני אמור להיות ביקורתי, ואני כזה בד”כ. אבל מדי פעם מגיעה הצעה מוצלחת כ”כ שאני לא ממש מצליח – הפעם זה המבחן לקיט כבישונים יפהפה של Craft – מסדרת ה Monuments. מחווה מעוצבת של קראפט שבה היא הוציאה קיט מעוצב ויפהפה לכל אחד מחמשת המרוצים. אני בחרתי בקיט הפרימוורה שכלל חולצת רכיבה, כובע, גרביים, וגופיית בסיס, ו ING היבואנית מציעה את כל זה ב 600 ש”ח בלבד, מחיר שנותן ערך טוב מאוד ביחס לתכולת החבילה. 

מאת: גיא חלמיש
צילום: רוני כהן, גיאחה
כנסו גם אל המגזינים הנוספים שלנו: OUTPANEL BIKEPANEL RUNPANEL

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מה זה המוניומנטס? ולמה ביגוד סביבן?

יש התפוצצות של סטייל ועיצוב בעולם ביגוד האופניים. מגמה מבורכת ומגניבה שהחלה עם Rapha במינימליזם ואווירה, והתפתחה ממנה אל עשרות חברות ביגוד שמתמחות בשיווק באינסטגרם. אם אתם עוקבים אחרי בייקפאנל כבר שנים, הייתם הראשונים לקרוא על המגמות האלה עוד ב 2011 אולם מאז הן הלכו והעמיקו. החיבור הזה לרטרו הוא חלק חשוב מהמגמה, ולכן גם מסתדר מצוין עם החיבור למירוצים הקלאסיים והעתיקים האלה.

הקלאסיקות של האביב הן חמש תחרויות שנחשבות לאיקוניות – ל”מוניומנטס”- אלה המרוצים הקשים, הארוכים והיוקרתיים ביותר בעולם האופניים. לאחרונה ביקרתי וכתבתי על הליאז’ בסטון ליאז’ – המוניומנט הוותיקה מכולן, לצד מילאן סן רמו, טור דה פלאנדרס, פרי רוביי, וג’ירו דה לומברדיה.

CRAFT עושה את הדבר הנכון כשהיא משיקה את הסדרה הזו, אולם בשונה מרבות מחברות האופנה האלה שצצו שחלקן הרבה יותר בדגש עיצובי ופחות בדגש טכנולוגי ומוצרי, לקראפט יש את היכולת לתת לנו את שני הצדדים: האמוציונאלי והפונקציונלי. ובשונה מחברות קטנות, לגודל ולעומק המוצרים של קראפט יש כח לייצר חבילה מגוונת לרוכב הכביש שמחובר לתרבות האופניים.

כרטיס ביקור ומחירים:

  • בחבילה כאמור: כובע, גרביים, שכבת בסיס.
  • המחירים של כל פריט בנפרד: גופיית בסיס 200 ש”ח, גרביים 129, כובע 139, חולצה 599 ש”ח.
  • המחיר של החבילה: 600 ש”ח, כלומר בתוכה גלומה הנחה של 470 ש”ח!
  • את הצילומים ביצעתי עם ביב של קראפט שעולה 799 (אינו חלק מהחבילה).
  • היבואן: http://www.ing-sport.com/.
  • עמוד המוצר: http://bit.ly/INGclassics

נתחיל במסביב דווקא: הגרביים הכי טובים שלי

מהר מאוד למדתי לאהוב את הגרביים האלה. הם הכי מתאימים לחום הישראלי, מאווררים ונוחים ברמה מושלמת. איך יודעים שהם מוצלחים כל כך? השיטה פשוטה: הם לא סופגים שום דבר, כולל לא ריח, וזה מדהים שאפשר ללכת איתם כמה ימים בלי שהם הופכים להיות מפגע סביבתי ותברואתי.

זה הפך אותם מיידית לבחירה המועדפת עלי לנסיעות לחו”ל: מסיבות של יבבנות משקל של מזוודות ורב שימושיות- הולך איתם לפני הרכיבה, ורוכב איתם אחרי ההליכה…

מבחינת גזרה ותחושה – הם ארוכים כמתחייב לאחרונה, חוץ מהנידוף המושלם והעיצוב המדליק, הם גם נוחים ונעימים. הם מהז’אנר הקליל יחסית והלא מעיק על הרגל- האריג גמיש יותר ודקיק יותר מגרביים אחרים שאצלי, מה שהופך אותם להרבה יותר מוצר של קיץ מאשר למוצר של חורף. לימים קרים – תצטרכו לשלוף גרב אחר.

כובע Craft- רמה גבוהה!

בדומה לגרביים שוב שימוש ביכולות הנידוף המובילות של קראפט שבאמת מייצרת את המוצרים שהם מהמובילים ביותר בתחום הנידוף- תכונה הכרחית לרוכב הישראלי. הכובע יפהפה, מעודן, ויושב מצוין בזכות 8 תפרים, גומי מאחור, מצחיה ופס היקפי שמייצר נקודת מגע נעימה עם המצח והרקות.

עיצובית: המשולשים המעודנים באפור-תכלת-מטאלי בבסיס, דגל איטליה מאחור, כיתוב La Primavera בבורדו אסימטרי במצח, ובהרמת המצחיה ראשי התיבות MSR בעבור Milan San Remo.. קול!

בצד החסרונות אומר רק, שהיום מה שהולך זה trucker hats  וקרנם של כובעי הרכיבה ירדה מעט ברמת האופנתיות. מצטער, לא מתחבר לטרנד הזה בינתיים.

הדגל של קראפט – גופית קיץ מנדפת 

ממשיכים במתכונת ה Total Look של קיט ה MSR, והפעם באמצעות שכבת הבסיס הידועה של CRAFT – מסימני ההיכר של החברה שהמציאה את הקטגוריה הזו.

כעת, בנוגע לגופיות קיץ, עלי להרחיב מעט על התפיסה שלי של התחום הזה. ראשית נאמר שזה מאוד אישי- יש רוכבים שלא מסוגלים לצאת בלי שכבת בסיס, וזה פשוט נעים להם יותר ברכיבה בגלל מרקם המפגש עם העור. זה מייצר ממשק ידוע מראש ולא משנה מה אופי ואיכות החולצה שאתם לובשים. לטעמי גופיה כזו הופכת חשובה יותר ככל שאתם משתמשים בחולצות פשוטות יותר, ומנדפות פחות- או אז תרצו שכבה טובה יותר להפרדת הלחות מעורכם. גם התחושה תהייה נעימה יותר.

במידה ואתם משתמשים בחולצות מאוד איכותיות, נעימות, נצמדות מאוד ומנדפות, הצורך בשכבה הזו מעט יורד, אבל עדיין קיים, במיוחד אם מעט קריר יותר. זה מביא אותנו לדיון המעניין- האם צריך שכבת בסיס בקיץ?

אז ככה: אין שום טעם בזה אם הלחות היא מעל ל 85%, כך למדתי מקראפט עצמה. בעיני גם אין בזה יתרון בטמפרטורות של מעל ל 24 מעלות, אם כי זה כבר מאוד אישי. עבורי בקיץ זה לא שימושי ואני מעדיף חולצה מצוינת ללא גופיה. אבל אני אוהב את הגופיות האלה במיוחד בעונות מעבר בהן משרע הטמפרטורות גדול במיוחד ((הפרש בין הטמפרטורה הנמוכה ביותר לגבוהה ביותר), ואז אני מוצא שהגופיות האלה משפרות את הסבילות שלי להפרשים האלה- בגדול בין 15 ל 24 מעלות. מתחת לזה, אבחר בגופית חורף (אלא אם מדובר בתחרות, דופק היסטרי וייצירת חום גוף ניכרים) ומעל – אוותר עליה.

מבחינה עיצובית – מדובר בגופיה, שיש בה נגיעות מהצבע המחבר אותה לסדרת הפריטים ובחוכמה רבה – פס כזה נמצא בדיוק במקום בו תפתחו את רוכסן החולצה.

המוניומנט העיקרי בחבילה: החולצה

אי אפשר שלא להתחיל בעיצוב הפעם. בעיני פשוט מעולה! הלוואי שכמה שיותר ירכשו את הקיטים של המוניומנטס האלה ונוכל לחוש קצת באווירה תרבותית מגניבה של אופניים בחוצות ישראל. יש פה היסטוריה, יש פה תרבות, ויש פה עוד רוכבים- ולא רק אלה במדי הקולקטיב הצפון קוריאני של קבוצות הרכיבה הגדולות: שיבוטים שיבוטים של צבא חסר ייחוד, טעם ובחירה אישית…

מבחינת נידוף – זה לא ברמה של חולצת הקצה של קראפט הידועה ברשתיות שלה, אולם זו רמה טובה מאוד, ויש לה בונוס: כיסים שמחזיקים דברים טוב יותר מחולצות הרשת האלסטיות מדי (הן בנויות לרוכבים שיש להם רכב ליווי מאחור ולא צריכים לשים הרבה בכיסים).

עוד דבר שמורגש הוא הסיומות- סיומת הרוכסן עם כיסון להגנה על הצוואר ממגע שאינו בד, ואווירודינמיות איכותית בזכות סיומות חלקות בשרוולים והדיקות מוצלחת אל הכתפיים.

אהבתי את הביגוד עד מאוד, ורק תלונה אחת לי אל הרוכסן, שראיתי קלים ממנו לרכיסה חוזרת תוך כדי הרכיבה לאחר שפתחתי אותו בעליה (כשיש לי גופית בסיס אני מרשה לעצמי יותר…). כל השאר מרמה מצוינת ואיכותית. מרגיש ונראה נפלא, וגם תואם את רמת המחיר שלו. היא עדינה באופי הכללי שלה, דקה ונעימה. היא תתאים למזג אוויר חם וישראלי וגם לעונות מעבר, במיוחד עם הגופיה.

שורה תחתונה: קראפט ב 600 ש”ח- שווה!

כל אחד מחמשת המוניומנטים זכה לקיט יפה ומושקע, אבל מעבר לעיצוב, לתרבות ולסטייל, לתת חבילה מושקעת כזו של פריטים מוצלחים ב 600 ש”ח זה בהחלט מייצר קנייה שווה, ומתאימה לזמנים האלה בהם רבים מתקשים לשחרר את כספם על הפינוקים שבאופניים. זו פעם ראשונה שנתקלתי בחבילה שהיא שקולה להצעה של קיט בייקפאנל מבחינת תמורה ללקוח באיכות ומחיר. פרגנו לעצמכם- אחת לכמה זמן מגיע לכם פינוק סטייליסטי כזה, ולא רק את הסיניים של עלי אקספרס…

מאת: גיא חלמיש
צילום: רוני כהן, גיאחה

 

אל תתנו לפייסבוק לקבוע מה תקראו

? נרשמים לניוזלטר שבועי פה: http://bit.ly/BiKEsubscribe
? מצטרפים לערוץ הטלגרם של בייקפאנל! https://t.me/i/RPAndroidAPP
? מתקינים באייפון מהאפסטור פה: http://bit.ly/RPappiPhone.

בייקפאנל- מגזין האופניים של ישראל!