מהי חופשת הקיץ האולטימטיבית שלכם? אני מנחש שהיא כוללת אופניים וגישה למסלולים שווים במיוחד. ומה עם המשפחה והילדים? אוכל מעולה? פינוק ואוורור אמיתי? ואיך משלבים את כל אלה?  עורך BIKEPANEL הוזמן ביחד עם קבוצת עיתונאים להתרשם מ Club Med Grand Massif החדש באלפים הצרפתיים (שעה מז’נבה) ומביא את הרשמים. 

מאת: גיא חלמיש (גיאחה)
צילום: גיאחה, יעל גנות זמיר

תקציר מנהלים – קלאב מד עם אופניים לקיץ

  • קלאב מד מסבה כל מועדון סקי חדש שהיא מקימה למועדון קיץ בדגש על אופניים והייקינג.
  • מדובר ברמה מאוד גבוהה של אירוח במתכונת “הכל כלול” לשבוע קייצי באלפים.
  • לרוכבי אופניים: פונים גם לחובבי שבילים/אנדורו/דאונהיל וגם לרוכבים בכל הרמות (קרוס קאנטרי) עם הדרכות מלאות.
  • זה נותן מענה שלם לכל המשפחה (מגיל 4 חודשים!)- בזמן שאתם משתפרים באופניים, יש טיולים, הפעלות וכיף גדול לכולם.
  • הצעת הגשה: כל אחד ברמה שלו חצי יום עם האופניים ואז בטיולים ובילויים של חצי יום עם המשפחה/בני זוג/חברים.
  • המסביב- המקום, האוכל, הבר, האלכוהול… פינוק אמיתי!
  • המחירים: החל מ- 1600 יורו. נותרו רק מקומות אחרונים לעונת הקיץ.
  • לכל מועדוני הקיץ לחצו פה!
  • למועדון גראן מאסיף לחצו פה!

נהנה עד הסוף בחופשה משפחתית?

קשה להודות אבל עבור לא מעט אנשים החופשה המשפחתית היא סוג של מחויבות, לפעמים קצת פחות הנאה. יש פער כל כך גדול בין היכולת שלי ליהנות בעיקר מחופשות מאוד אקטיביות (אופניים, סקי וכו’), לבין מה שהמשפחה צריכה. כן נהנים עם הילדים אבל אם להיות כנה- זו הנאה אחרת. אם אתם פה – ב OUTPANEL  /  BIKEPANEL  / RUNPANEL אז יש סיכוי שגם אתם צריכים יותר בחופש שלכם.

בביקור הזה גיליתי שקלאב מד בקיץ, בדיוק על החופש הגדול יכול להיות פתרון מעולה עבורי ועבור כל אחד שרוצה חופשה ספורטיבית או טיולית מדהימה בהרים האלה, לצד חופשה משפחתית, או זוגית- שבה כל אחד מקבל את מה שהוא צריך לא על חשבון השני. משלבים את הכיף של כל העולמות. 

קלאב מד – הקונספט הצרפתי

זו חופשת פרימיום “הכל כלול” שאם לא חוויתם אותו עד היום- מומלץ מאוד לנסות. איך אני יודע שמומלץ? כי יש לי מעל 10 שנות ניסיון כלקוח של הקלאב בסקי בלא מעט מהמלונות שלו באלפים. אין ספק ש Club Med הצליח לפצח את הטעם שלנו הישראלים: ישראל היא המדינה הרביעית בגודלה בקלאב מד ביחס לגודל האוכלוסיה והשלישית שאינה צרפת (ברור שצרפת ראשונה…).

רוב התנועה הישראלית היא לחופשות הסקי, אבל הדבר הבא ששווה להכיר הוא את חופשות הקיץ האלפיניות באתרים היפים האלה. הוזמנתי להכיר את המועדון החדש-  Grand Massif בקיץ: סביב רכיבת אופניים, הייקינג וריצת טרייל בהרים! הכפר ליד: Samoens.

כך יצאתי מאזור הנוחות שלי אל הדאונהיל

לא ידעתי בדיוק למה לצפות בתחום האופניים בקלאב הזה. נכון שכבר הייתי בקלאב קיץ פרג’לאטו באיטליה שם שילבתי רכיבת כביש ו XC די מתקדם אבל כל קלאב הוא מעט שונה. ביום הראשון הצטרפתי לקבוצת האנדורו. זה לא משהו שאני עושה בד”כ, והיציאה מאיזור הנוחות הטבעי שלי חשפה לי רעיון מעולה: גם אם אתם רוכבי שטח מנוסים, או אפילו רוכבי כביש בד”כ, הצטרפות לסדנה רצינית עם הדרכה בתחום האנדורו/דאונהיל תעשה לכם טוב לרכיבה, וזה כיף!

הכירו את ה Bike Room

לצד ה Snow Room הקים הקלאב מד את ה Bike Room – והכשיר את כל המערכת לקלוט קבוצות רוכבים. בהתאם לכך שהקלאב החדש הזה נמצא מרחק קצר מאוד ממורזין, צד רכיבת השבילים/אנדורו/דאונהיל מפותח בו יחסית.

האופניים ממותגים Rossignol – מותג הסקי הידוע שעשה בשכל וגיוון לאופניים, וכך הכפיל את קהל היעד שלו: החנויות והקלאבים באתרי הסקי שעד היום קנו ממנו רק בחורף. אני מנחש שהם לא מתכננים בעצמם את האופניים, אבל אין לי מידע על כך- אופני השבילים/אנדורו האלה נראו לי דומים בצורה מאוד משמעותית ל Mondraker, כולל מתלה כפול חוליות עם בולם שעובר במרכז מוט האוכף…

במסגרת החבילה תקבלו גם קסדות וציוד מיגון מלא לדאונהיל – אם אתם באים מז’אנר אחר כמוני תצטרכו את זה.

עוד דבר שחשוב לדעת זה שרוכבים עם פלאטים בלבד- נעלי הרכיבה שלי נשארו מיותמות. המדריך התעקש על כך למרות שהבאתי את הקליטים איתי. לדבריו זו הצורה הנכונה ללמוד רכיבה טכנית- כמו שצריך תוך התמודדות עם הסינגל והאלמנטים ליצירת בסיס איכותי של יכולת. המשמעות היא שכדאי לכם מאוד להתארגן על נעלי פלאטים מהארץ. מי שיכול להביא ציוד מיגון מלא משלו שמתאים לו כדאי לשקול גם את זה.

קבוצות לפי רמות הרכיבה

בערב כל יום ניגשים ללוחות המודעות ומגלים מה הפעילויות והקבוצות האפשריות למחר. הקבוצה שלי הפעם היא קבוצת מתחילים בדאונהיל ולפי רמת האנשים שמתייצבת (ונבדקת על ידי המדריך בהתחלה) הוא יכוון את רמת הקושי ברכיבה.

בדיוק כמו בקונספט הסקי בקלאב- בו יוצאים לחצאי ימים של סקי משולב בהדרכה של בית הספר לסקי של צרפת (ESF), גם פה: יוצאים לרכוב באלפים המדהימים האלה, ומקבלים גםו סדנת רכיבה, שתשפר אתכם. בחלק מהפעילויות יש גם מסעות ליום שלם למי שמוכן לוותר על ארוחת הצהריים בקלאב (מתמכרים לזה, זה קשה!).

הקבוצות מחולקות לפי רמות, בדומה לרמות הקושי של המסלולים: כחול, אדום, שחור. אנחנו יצאנו הפעם למסלול כחול עם מקטעים אדומים בתוכו. רוכב שהיה ברמת כחול בקבוצה, הודרך לבצע מעקף כחול לחלקים הקשים יותר.

המניואל הטוב ביותר שלי עד היום

מתחילים את השיעור עם קצת משחקים, תרגולי סיבובים ושליטה באופניים בצמוד לקלאב עצמו. זו צורה של המדריך לוודא את הרמת הרכיבה של מי שהגיע, ולראות שאפשר לצאת למסלול המתוכנן. די מהר מכוונים לתחילת הסינגל.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

אני מתגלגל מאחורי המדריך, קצת רוטן על זה שאין לי את הקליטים שלי איתי. אני כל כך רגיל אליהם… רמת הרכיבה של מי שרגיל לקליטים יורדת דרמטית והרגליים משתחררות פה ושם בקטעים המטרטרים, בשורשרים והאלמנטים. זה מחייב אותך לרכוב יותר קפיצי, ולחשוב על הורדת העקבים חזק למטה כדי שהנעליים יתפסו בשפיצים של הפדאל.

המסלול מתחיל בכחול אבל הוא די מהיר. האופניים מסיביים והצמיגים בשרניים. די מהר מגיעים לכמה איזורים תלולים מאוד ולפניות הדוקות. השיפוע מאוד משמעותי. אנחנו יורדים את כל הדרך מהקלאב אל בסיס הרכבל המוביל אליו- וזה לא מעט!

יש כשלושה מסלולים שיוצאים מהקלאב בכל צבע בערך. אני מעריך שבשבוע רכיבה חוזרים מדי פעם עליהם, אבל בכל פעם עם דגשים ושיעורים אחרים בסדנה הטכנית, ובטח מבצעים גם איזה דילוג משמעותי יותר באתר הסקי עם רכבלים נוספים.

כשמגיעים למטה השיעור לא מסתיים: מנצלים את מגרש החניה שליד הרכבל ללמוד מניואל. זה תרגיל בסיסי וחשוב להתמודדות עם הרבה אלמנטים ברכיבת שטח, אבל היות ואני בד”כ עם אופני מרתון ארוכים, ותנוחה רכונה קדימה, המניואל על האופניים הפרטיים שלי ממש קשה. פה אני נהנה מההתרוממות הקלה יותר של הגלגל הקדמי באופני השבילים-אנדורו האלה. כיף! נותר לי עוד הרבה להשתפר- במיוחד בשליטה סימטרית באופניים לאחר ההנפה.

מתרגלים מניואל

מהמניואל ממשיכים לבאני הופ. תרגיל שאני עושה בקלות עם הקליטים מתגלה כקשה במיוחד עם הפלאטים. צריך להתחיל במניואל ולהמשיך בהקפצה של הגלגל האחורי תוך החלפת מנח העקבים – ממושכים למטה במניואל אל מושכים למעלה בהקפצת הגלגל… האמת הביצוע שלי עלוב- יש לי עוד הרבה לאן להשתפר. אם הייתי נשאר פה שבוע, אין לי ספק שרמת הרכיבה הטכנית שלי היתה משתדרגת דרמטית. אולי זה בגלל שהאוכל הטעים הזה שמגיע בכמויות ומגוון אינסופיים בקלאב עשה אותי כבד יותר? 

חסרונות, אם מתעקשים

הדבר העיקרי מבחינתי, הוא שכשאתם בקלאב, עם העברות, מידת הגמישות לטיולים בסביבה בצורה עצמאית יורדת. הצרפתים והאירופאים מגיעים עם הרכב, אבל רוב הישראלים יגיעו בלעדיו ואני חושב שבשבוע במקום, הייתי רוצה את האפשרות להסתובב קצת גם מחוץ לקבוצות בצורה יותר נוחה ולשם כך צריך רכב או להסתמך על תחבורה ציבורית במקום. 

מי שמאוד רגיש לשימוש בציוד האופניים שלו בלבד מעט יתקשה עם רכיבה על אופני השכרה, אבל הרמה שלהם טובה מאוד והם מתוחזקים.
לבסוף – אי אפשר לברוח מעניין המחיר: 1600-2000 יורו לאדם, כפול זוג או משפחה עם ילדים זה סכום כבד. אבל מדובר בשבוע שלם, עם טיסות, העברות, ארוחות ברמת מסעדת יוקרה 3 פעמים ביום, הדרכות טכניות כל השבוע, השכרת האופניים, הופעות בערב, אלכוהול חופשי… הכל כלול. אני ממש לא בטוח שקל להגיע להרבה יותר זול מזה באלפים אם מכניסים לבד את כל המשתנים שמקבלים פה.

מסאז’? מרסי!

מה עושה ילדים מאושרים? והורים?

נשיא הקלאב שנאם בפנינו בביקור, הכריז שכל מועדון סקי חדש שהם פותחים יפתח כדו עונתי גם לקיץ. הקיץ מבטא 35% מההוצאה על חופשות, ויעד הקלאב הוא להפוך את האלפים ליעד תיירותי שרבים יעדיפו על האופציה המוכרת של הים התיכון (יש גם יעדים אקזוטיים יותר). אם היום יש 5 מועדוני קיץ לקלאב, הרי שבעתיד יהיו הרבה יותר, והמגמה הזו רק תתחזק – יש בזה המון הגיון, ולאופני הרים יש חלק מרכזי בכך!

אחרי הדאונהיל

עיקר הפעילות היא סביב הייקינג ואופני הרים, אבל יש עוד הרבה פעילויות נוספות סביב עוד תחומי Outdoor. יש משהו באוויר הפסגות הנקי, היבש והקריר, בשילוב של שלווה ופינוק עם האקטיביות, ובחיבור בין משפחתיות לכיף האישי, שמייצר חופש בלתי נשכח.

הילדים חוזרים

 

במחקר של Unicef שבדק מה משפיע על האושר של ילדים, ענו כמעט בכל המדינות שהם רוצים להיות יותר עם המשפחה שלהם ולבלות ולשחק בחוץ. צריך לזכור שהחופש שלנו בחוץ- הן כילדים שהיינו (הרבה יותר בחוץ מהילדים שלנו, ובלי סלולרי) והן כמבוגרים שעושים אופני הרים, טריאתלון או סקי, הוא משהו שהילדים שלנו כבר לא חווים כמונו. החופשה הזו מאפשרת לתת להם את האושר הזה, וגם לנו במקביל, בצורה מאוד נוחה ומונגשת.

מאת: גיא חלמיש (בהזמנת קלאב מד).
צילום: גיאחה, יעל גנות זמיר

לכל מועדוני הקיץ לחצו פה!

לקלאב מד גראן מאסיף לחצו פה!