נכנסו למבחן BIKEPANEL אופניים שהעולם חיכה להם זמן רב: קנונדייל SystemSix – מכונת האירו של Cannondale! זה עוד לא המבחן המלא אבל אנחנו מקבלים פידבקים טובים על ז’אנר כתבות ה”נכנסו למבחן” שלנו. אז קבלו הפעם בעיקר תמונות ו”תקציר מנהלים” וההמשך עם כל המידע, היתרונות וגם החסרונות יפורסם בכתבה נוספת בעוד שבועיים שלושה.

מאת: גיא חלמיש
צילום: גיא חלמיש ואורי ניצן

Cannondale Systemsix

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

קנונדייל Systemsix

זו הצצה מצולמת ראשונה למבחן הזה, ובהמשך נביא את חוות הדעת המלאה, הדיעה והניתוח של משמעויות הדברים, הגיאומטריה, ורשמים מהשימוש בפועל.

ה SystemSix האלה מלאים בפיצ’רים מיוחדים ומעניינים- אבל נתחיל במבט על העיצוב: נראים פשוט מעולה! הצביעה מדהימה והגימור מרגיש מאוד איכותי. 

פטנט מעולה לחבק מוט האוכף שמוסתר בתוך מוט האוכף, והגישה אליו מלמטה בזווית נוחה של 45 מעלות וללא גומיות וכיסויי גומי. את הפטנט החכם הזה ראיתי לראשונה כבר בסינאפס החדשים בביקור בקנונדייל בארה”ב.

בניגוד לרוב החברות האחרות קנונדייל החליטו לוותר לגמרי על מעצורי חישוק ב SystemSix ותכננו את השלדה, הגלגלים והחישוק רק עבור דיסקים. בתמונה: אוכף הפרולוגו קצר ומצוין:

בצירים- עוד יציאה גאונית מבית קנונדייל: ציר 12מ”מ לדיסקים שמאפשר שליפת גלגל מהירה! 

הצינור התחתון עוצב כך שהוא לוקח בחשבון שרוכבים עם בקבוק ומתרחב לידו:

תומכות אוכף מתחברות רחב מאוד אל מוט האוכף- פרקטיקה שראינו בעוד זוגות אווירודינמיים המאפשרת תנועת אוויר חופשית יותר:

הכידון- אינטגרלי ואווירודינמי עם שני חלקים שמאפשרים כיוון זווית הכידון ויותר גמישות בהתאמה לרוכב מכידוני One Piece:

יש לו יציאה (קצת מוזרה, אם להודות על האמת) למחשבון הרכיבה, שאינה ממשיכה קדימה בגובה הכידון אלא ממנו ולמעלה, והכבלים מסתתרים מתחתיו.  

הספייסרים נוחים וקלים להתאמה, ואין צורך לפרק כבלים בשביל לשנות מידה. משקל האופניים במבחן- 8.33ק”ג (מערכות אולטגרה, פדלים אולטגרה, שני מחזיקי בקבוק, דיסקים- וגלגלים עמוקי פרופיל במיוחד…).

הגלגלים (Knot64)- חלק גדול במיוחד מתחושת המהירות של ה SystemSix, שלמרות שזהו לא המבחן כבר נאמר שמתקבלת בענק עם האופניים. הם רחבים (21מ”מ), עמוקי פרופיל (64מ”מ) ותואמי טיובלס.

הגלגלים, שנדליף כבר מהמבחן- הרגישו מהמהירים ביותר שנתקלנו בהם עד היום, הם מאוד מיוחדים- השפתיים שלהם עוברות מעל לצמיג ה 23מ”מ ובולטות יותר ממנו בצדדים. 

יציאה גאונית מסמנת את העתיד: הקראנק משולב עם Power2Max אבל כדי להפעילו צריך לקנות רישיון באינטרנט. עוד אדבר על זה במבחן המלא שנפרסם בקרוב, רק אתן קדימון- זו גאונות בעיני!

אולטגרה אלקטרונית אהובתנו. המערכת שחיסלה כמעט את כל המערכות האחרות בשוק כי היא כל כך מוצלחת:

 


מגזין האופניים הטוב בישראל:
לחצו פה לקבל את ערוץ BIKEPANEL בטלגרם!