BH הכריזה בישראל, לראשונה בעולם, על דגם חדש ל 2017: מכונת מירוץ בעלת 100 המ”מ של שיכוך כפול וגלגלי 29: ה Lynx Race.

הודעה לעיתונות מאת: אופני BH ישראל

מרתון ו XC מקבלים תשומת לב רצינית מכל יצרני האופניים ב 2017 ואנחנו רואים מבול של השקות מוצרים חדשים לגמרי בקטגורית השיכוך הכפול בעל 100מ”מ וגלגלי 29. מרתון חזק מאוד בישראל, אבל גם הדרישות מהאופניים עבורו, בהשראת ה XC הופכות מורכבות יותר – ומתאימות במיוחד לרכיבת סינגלים מהירה וטכנית. זה נובע מהשינוי במירוצי ה XC: אם בעבר מירוצי ה XCO היו פחות טכניים ועל מסלולים זורמים יחסית, ולכן גרמו למתחרים להעדיף אופני זנב קשיח, הרי שכעת הם טכניים בטירוף, ויותר ויותר רוכבים עוברים בהם לשיכוך כפול. השינויים האלה במגמות מחייבות את היצרנים לספק המון ערך בקטגורית ה 100מ”מ: גם יעילות וקלילות, גם קשיחות, גם יכולת טכנית, וגם נוחות למרחקים. 

במסיבת עיתונאים בבית השגריר הספרדי לישראל, ארחו נציגי BH: הראל שקד מאלקטריק סטורם, את חוזה מיגל מרקמה מ BH, מנהל המכירות לאזור שלנו, ועיתונאים ומוזמנים שונים כדי להתרשם מהעומק והמסורת של החברה הספרדית הזו. אין ספק ש BH היא אחת המובילות באירופה בתחום האופניים והמצגת הראתה קו מוצרים ופיתוחים עשיר.

BH לוקחת את השוק הישראלי ברצינות. באמצעות אלקטריק סטורם היבואנית, ישנו מהלך משמעותי להחדרת המותג לישראל- מהלך חשוב ששם גם בארץ את אחד ממותגי האופניים הוותיקים והמוערכים בעולם.

חוזה מיגל מרקמה מ BH מציג את דגם ה 100מ"מ החדש

חוזה מיגל מרקמה מ BH מציג את דגם ה 100מ”מ החדש

Lynx Race – שלדת מרתון סופר תחרותית:

באמצעות מידול ותוכנות תכנון מסוג HCIM הצליחה BH לייצר את אחת משלדות השיכוך הכפול הקלות ביותר בקטגוריה: 1850 גרם של קרבון משובח. קליל במיוחד! הפיתוח בוצע ביחד עם קבוצת האופניים המקצוענית שלה: BH Suntour KMC. האופניים בעיצוב מתקדם – עם Reach ארוך יותר מבעבר, מה שמאפשר שימוש בסטם קצר יותר להיגוי מהיר ומדויק, שמשודך לכידון רחב יותר. בהתאם למגמות העדכניות תפגשו בהם צירי Boost. לאופניים מרכז כובד נמוך יותר מלמתחרים רבים, מה שמשפר שליטה וחווית רכיבה במקטעי ירידות טכניים. לכך מצטרפות תומכות השרשרת – שאורכן משפיע מאוד על זריזות ההיגוי והחוויה, אשר קוצרו ברמה שהיא מובילה בצורה משמעותית בתעשיה: ל 426 מ”מ!

השלדה תושק גם בגרסת אלומיניום שתאפשר רמות מחירים נמוכות יותר וחבילות משתלמות.

image003

על המתלה מסוג Split Pivot – סימן ההיכר של BH

גם דגם ה 100 מ”מ החדש יעשה שימוש במתלה ברשיון ממהנדס המתלים הידוע דייב וויגל. הרעיון במתלה הזה הוא לעשות שימוש בכח הנוצר מהדיווש כדי להפחית נדנוד מצד אחד, ומצד שני לייצר תגובתיות ורגישות גבוהה גם תחת הפעלת המעצורים. המתלה בנוי משלושה חלקים עיקריים:

  1. Wheel Link – (תומכות השרשרת) השולט בתגובה של המתלה להאצת האופניים.
  2. Control Link – (הנדנדה) – השולט על תחושת בלימת הזעזועים ובלימת האופניים (מעצורים).
  3. Brake Link – (תומכות כיסא) הצף בין השניים הראשונים ומאפשר הפרדה טוטאלית של כוחות הבלימה מכוחות ההאצה ובלימת הזעזועים, מה שנותן בפועל “ברקס צף”.

    Lynx 4.8 - אופני המרתון של BH

    Lynx 4.8 – אופני המרתון של BH

הסיפור של BH – כבר מעל 100 שנה

החברה פועלת משנת 1909, עובדים בה 225 עובדים כיום, והיו לה מכירות מרשימות של 60 מליון אירו ב 2015. יש לה נוכחות במעל ל- 70 מדינות, בהן היא מכרה מעל 180,000 זוגות אופניים ב- 2015. 37.2% מהמכירות שלה הן לשוק הספרדי, ואין בית בספרד שאין בו או היו בו אופני BH. יתרת המכירות – כ 62.8% הן לייצוא.

אחד הדברים המעניינים שגילינו בהרצאה הזו הוא על החיבורים האסטרטגיים שלה עם שתי חברות ענק, שהחליטו להכנס לאופנים. אחת מהן היא BMW – וכשאתם רואים אופניים של “BMW” תדעו שאלה למעשה אופניים של BH.

נתון מעניין נוסף הוא שתחום האופניים החשמליים מגיע לכ 50% מהמכירות שלה.

image007

שיתופי פעולה אסטרטגיים מעניינים

הסיפור היותר מעניין לטעמנו בחיבורים האסטרטגיים הוא דווקא עם ענקית הספורט והסקי Rossignol – חיבור שיש הרבה הגיון מאחוריו: לחברה שליטה מדהימה בערוצי ההפצה בכל האלפים ואתרי הסקי באירופה, ואולי גם מחוצה לה. החנויות שהיא עובדת מולן מלאות במוצרי סקי של רוסיניול, אולם בקיץ – הכל עובר הרי להייקינג ואופניים. עם התמורה שחלה באתרי הסקי, לאתרי אופניים, רוסיניול זיהתה הזדמנות להפוך לחברת אופניים ולהמשיך ולעבוד מול כל החנויות האלה כל השנה. האופניים של רוסיניול גם הם – למעשה של BH.

image009

מחקר ופיתוח ברמה הגבוהה ביותר

BH מאופיינת בבנייה איכותית- ברמת קרבון, הנדסה וגימור גבוהים ביותר. החברה מחזיקה מפתחים ומעבדות לא רק בספרד, אלא גם בארה”ב, והיא משתפת פעולה עם כמה מהגורמים המוכרים ביותר בעולם האופניים- כמו דייב וויגל שממנו רכשה את הרשיון לשימוש במתלה הייחודי שהוא פיתח: ה Split Pivot שמאופיין באיחוד ציר המתלה וציר הגלגל האחורי, ושהפך לאחד מהיתרונות התחרותיים של כל אופני השטח שיכוך כפול שלה.

הקונספט של מתלה ה Split Pivot הוא להפריד את שלושת הכוחות (שיכוך, בלימה, פידול) ע”י חיבור תומכות השרשרת ותומכות הכיסא על ציר משותף (בציר של הגלגל האחורי).

מימין חוזה מיגל מרקמה מ BH, והראל שקד מאלקטריק סטורם יבואנית BH לישראל מסבירים על ה Split Pivot

מימין חוזה מיגל מרקמה מ BH, והראל שקד מאלקטריק סטורם יבואנית BH לישראל מסבירים על ה Split Pivot

הזוגות הראשונים של אופני המרתון 2017 החדשים של BH יגיעו לארץ בקרוב. שמרו איתנו על קשר כדי לתפוס את הראשונים שנכנסים…

הודעה לעיתונות מאת: אופני BH ישראל