כשמסתיימת לה שנה אנחנו מסתכלים אחורה ואוהבים לראות מה היה לנו פה. הדבר הראשון שברור שצריך לאמר הוא: תודה! תודה לקוראים, לפאנליסטים ולמפרסמים.

עם כ200,000 קוראים מגזין BIKEPANEL נוגע בכל רוכב בישראל!

זו השנה השנייה שאנחנו סובבים סביב כמות מבקרים שהיא כנראה לא רחוקה מהמקסימום שאפשר להגיע אליו בשוק האופניים הישראלי. אם לדייק היו לנו 183,395 משתמשים ייחודיים ב BIKEPANEL השנה. זה אומר שBIKEPANEL הוא גוף מדיה משמעותי לא רק בקנה מידה של ענף האופניים – עם כמעט 200 אלף קוראים, ושאיפה למיליון דפים נצפים בשנה – הוא גוף מדיה משמעותי בספורט הישראלי בכלל.

אנחנו מביאים את המידע מהגוגל אנליטיקס שלנו אליכם בדיוק כמו שאנחנו רואים אותו – בצורה שקופה וגלויה לכולם. מבחינתנו זה חלק מהאמינות והשקיפות המתבקשות ממגזין ששואף למקצוענות, שבוחן ציוד, שמסקר אירועים, ושומר על אתיקה.

תקציר נתוני 2016 של BIKEPANEL:

 • משתמשים ייחודיים: 183,395.
 • דפים נצפים: 788,835.
 • זמן כניסה ממוצע: 01:57 (כשתי דקות).
 • בכל כניסה משתמש רואה בממוצע 1.61 כתבות.
 • 35% מהכניסות הם של משתמשים חדשים שלא היו באתר קודם לכן.

לכידה

המשמעות של המספרים של BIKEPANEL היא הדבר החשוב:

 1. BIKEPANEL מגיע אל רוב רוכבי האופניים בישראל.
 2. קהל רוכבים מגוון – אין 200 אלף מקצוענים בארץ… מקרב הקוראים יש סוגים מגוונים של רוכבים: מזדמנים, רוכבי סופ”ש ואדוקי הרכיבה, כבישונים ורוכבי שטח מכל הסוגים – כולם בבייקפאנל.
 3. רייטינג גבוה לא מחייב תוכן נמוך – אנחנו מקפידים על איכות, מבחני אמת וביקורתיות, ומכוונים לרמה גבוהה יותר מהמקובל (גם ביחס למגזינים בעולם) בכתיבה על אופניים, ודווקא זה מה שגורם לקוראים שלנו להיות פה.
 4. יש לנו אחריות ותפקיד – בענף שבו אנשים רבים משקיעים את חייהם לספורט, בו מתקיימים עסקים ופרנסה של משפחות נשענת עליו, בו יש חינוך ונוער שנמצא בו – יש לנו אחריות ותפקיד בתור המגזין העיקרי לתרום לו ולקדם אותו.

במקביל – אסור לשכוח שאופניים זה לא מוצר צריכה בסיסי: זה תחביב,  פאן, סגנון חיים. זו אופציה שאפשר לוותר עליה בכל רגע, זה תבלין של איכות חיים והנאה. אנחנו לא רוצים להיות כבדים מדי – לצד התפקיד וכו’, נשמור גם על קלילות והנאה תוך כבוד לאינטיליגנציה של הקוראים שלנו.

מקורות

כ 70% מהגולשים מגיעים אלינו מגוגל (46.6%) ומפייסבוק (כ 25%).

תוכן איכותי – נמצא תחת אתגר קיומי

זה אולי נשמע דרמטי, אבל זה המצב. המגמה בתחום התוכן היא של איום קיומי משמעותי מצד הפלטפורמות הענקיות והמתחזקות תדיר – פייסבוק וגוגל. הם מקור הגולשים אך גם האיום המשמעותי ביותר בגלל התלות הגדולה בהם: 70% מהטראפיק של האתר מגיע משני המקורות האלה. שינוי קטן באלגוריתם שלהם- ורמות החשיפה שלכם לתכנים שלנו משתנות בצורה מיידית לטובה או לרעה. התלות בשני גורמים בלבד היא איום קיומי. פייסבוק לא רוצה שיצאו ממנה לאתרים חיצוניים ולאחרונה גוגל ופייסבוק יצרו סביבות חדשות להפצת התוכן שמפרקות את האתרים והמגזינים מהאריזה המקורית שלהם.

השנה פייסבוק שינתה את האלגוריתם להפצה של תוכן מעמודים (בניגוד לתוכן ממשפחה וחברים) – רק כ 10% מהמשתמשים שעשו לייק לעמוד BIKEPANEL יראו את הכתבות ממנו ב Feed שלהם. זו הסיבה העיקרית לכך שהשנה אנחנו עם 183,00 קוראים ייחודיים לעומת שנה שעברה בה חצינו את ה 200,000! למעשה בניטרול ההשפעה הזו צמחנו בצורה מרשימה מאוד – שכן המידע מהעולם מראה נחיתה חזקה בהרבה של כ52% בטראפיק(!) אצל גורמי התוכן כתוצאה מכך. רבים נתלו בוידאו, אבל לאחרונה מתברר שגם חשיפת הוידאו בפייסבוק בירידה חזקה. הכח הזה של פייסבוק להוריד באחת 52% מהחשיפה למידע של הציבור הוא ברמה של השפעה קיצונית על חופש הביטוי בעולם – הרבה יותר מכל ממשל או משטר…

אם תרצו, אתם יכולים לעזור!

שיתוף פעולה של הקוראים הוא קריטי עבורינו – אנחנו צריכים את ה Shares והשיתופים שלכם כדי לא להעלם בפיד. ובמיוחד אנחנו רוצים להזמין אתכם לעשות מנוי על הניוזלטר שלנו – כדאי לכם: תוכלו לקבל עידכון מעניין ולא מציק, אחת לשלוש כתבות ולהחליט האם להיכנס. הכניסו אימייל פה:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

 

תודה למפרסמים!

בעולם האופניים הישראלי, כמות הגורמים שמסוגלים להשקיע סכומי פרסום ושיווק שנדרשים למגזין היא קטנה מאוד. כתוצאה מכך השוק הזה כנראה לא יכול להחזיק יותר משניים-שלושה מקורות תוכן חסכניים ביותר. רבים מהמפרסמים לא מכירים את המספרים שחשפנו לכם פה, או שהיכולת שלהם להקצות משאבים ותקציבים לפרסום ושיווק היא מוגבלת. אנחנו מודעים בצורה מלאה לאתגרים של המפרסמים – זה באמת לא פשוט.

מפרסמים רבים עובדים ישירות מול פייסבוק וגוגל, על חשבון עבודת תוכן איכותית, יקרה ועתירת עבודה. אבל יש נקודת אור – אחרי כמה שנים של פייסבוק, משווקים מתקדמים מחפשים משהו נוסף. גם עודף הפרסום בפייסבוק והצפיפות שם מייקרת ומעלימה פרסומים. ברור שההבזקים הקצרים האלה, שנבלעים בתוך מסך עשן של אינספור פוסטים קצרצרים ורגעיים זורמים כמים בנהר של עודף מידע אינם תחליף לעבודה עמוקה לביסוס היכרות הקוראים עם המותגים.

למרות כל האיומים והקשיים האלה, השנה ראינו הצלחה וגדילה ועוד גורמים בענף האופניים התייצבו לצידנו ולצד תרבות האופניים הישראלית. לאחר ההסברים האלה ברור לכולם שהתודה הזו היא לא קלישאה: באמת מגיעה הכרת תודה ענקית גדולה למפרסמים הקבועים באתר – הם מאפשרים לכם לקבל תוכן איכותי חינם, הם מאפשרים את קיומה של תרבות האופניים הכתובה בישראל! אנחנו מקווים שגם הקוראים שלנו מוקירים להם את התודה הזו ומבטאים את תמיכתם חזרה:

 • אופני KTM – מותג האופניים האוסטרי האיכותי.
 • רודי פרוג’קט – משקפי השמש של ענף האופניים עם שירות ללא תחרות.
 • DAA – יבואנית Shimano, GoPro, Pearl Izumi, Pro ועוד המון מותגי קצה שווים.
 • Giant – מותג האופניים האיכותי בייבוא של Giant ישראל.
 • אופני BH – מותג ספורטיבי ספרדי (באסקי) מוביל ברמת גימור מרשימה.
 • CTC יבואנית Trek, בונטרגר, Lezyine, ומותגים רבים נוספים, ובעלת רשת חנויות Trek ישראל.
 • FitZone – התאמת אופניים מקצועית להפחתת פציעות, נוחות ואפקטיביות ברכיבה.
 • Scott ישראל – יבואנית סקוט קוברה בורדו עם מותג הקצה הזה, מוביל עולמי משמעותי.
 • Focus-Mondraker – מ.נ.מערכות, אשר נכנסת השנה לשיווק ישיר של אופני Focus לישראל.

בנוסף אליהם היו מפרסמים חשובים נוספים שלא נוכל למנות את כולם, ואשר פרסמו לתקופות קצרות או הודיעו באמצעותנו הודעות לעיתונות ולרוכבים (תמיד עם גילוי נאות וחתימה המעדכנת אתכם שמדובר בהודעה מטעמם). תודה לכולם – המשמעות של עזרתכם בענף כה קטן ופגיע היא הרבה מעבר לעניין עסקי: זו תמיכה בקיומה של התרבות הכתובה בענף האופניים הישראלי.

מפת לוגואים בייקפאנל

תומכי תרבות האופניים החשובים בישראל – המותגים המובילים שמחזירים לקהילה ולענף!

התפקיד של BIKEPANEL – קידום תרבות וענף האופניים בישראל

מאז שקמנו המטרות החשובות שלנו היו עקרוניות ומהותיות. כשיצאנו לאוויר העולם היו שני מגזינים מודפסים – אופניים ו- Mountainbike Action הם כבר לא איתנו. במהלך חמשת השנים האחרונות היה יותר ממגזין אינטרנטי אחד שניסה להשיק (למשל Byx), הבין שאין פה פרנסה, וסגר. אנחנו שורדים רק בזכות תרומת הפאנליסטים שכותבים בהתנדבות ומתוך אהבה ותשוקה גדולה לאופניים, בזכות תמיכת המפרסמים, בזכותכם הקוראים, ובזכות מה שמניע אותנו:

יש לנו תפקיד:

 • חשיפת גורמי הענף, האירועים, והשחקנים בעולם האופניים הישראלי. עיסוק בכל ההיבטים הספורטיביים, התרבותיים, העסקיים והאנושיים של הענף בצורה עמוקה ומקצוענית.
 • הצבת סטנדרטים בלתי מתפשרים לאתיקה במבחני ציוד – תמיד אותנטיים ומלאים כולל כל חסרונות המוצר ויתרונותיו. תמיד בצורה ברורה לקורא והגונה כלפי המשווקים.
 • הבעת עמדות ברורות, בריחה מהאמצע, מהממוצע הבינוני, מהחום המפנק של אי אמירת כלום ועטיפת כל הפעילות באינטרסים מסחריים בלבד. אנחנו פה בשביל תוכן איכותי ואמיתי!
 • פלורליזם, חופש ביטוי, ערכים דמוקרטיים – הפאנל כשמו כן הוא: פאנל של כותבים מגוונים, מפנים שונים של הרכיבה, מדיעות שונות. הערכים האלה נמצאים תחת התקפה קשה בישראל וצריכים תמיכה, הגנה ותזכורת לחשיבותם.
תודה ענקית לפאנליסטים ומהפנליסטים - עבור קהילת האופניים בישראל

תודה ענקית לפאנליסטים ומהפנליסטים – עבור קהילת האופניים בישראל

אוהבים גם לרוץ? RUNPANEL – מגזין הריצה של ישראל

לאחר שכנראה הגענו קרוב למקסימום שענף האופניים הישראלי יכול לנפק (לפחות באינטרנט) מבחינת כמויות קוראים וחשיפה, אנחנו נמשיך ונגדל! העתיד של BIKEPANEL רק בתחילתו: השנה השקנו את RUNPANEL – מגזין הריצה החדש של ישראל, שמראה תוצאות מאוד מבטיחות כבר בשבועות הראשונים להשקתו. אנחנו צופים שהסינרגיה בין שני האתרים תתרום לשניהם בצורה משמעותית. אנחנו צופים שנראה עוד ועוד אירועים שמשלבים גם אופניים וגם ריצה בשנים הקרובות, ושהאולטרה אנדיוראנס והמולטי ספורט רק יתחזקו. אנחנו נהייה שם כמגזין התוכן של העולמות האלה וביחד – נוכל להמשיך ולתרום לרוכבים ולרצים בישראל אפילו טוב יותר.

RUNPANEL-logo-wide

מערכת BIKEPANEL
מה שמעניין על אופניים!