ניינר ממציאה מחדש את קונספט רכיבות המבחן בישראל – והפעם עם פינוק יוצא דופן לרוכבים: חולצה ובירה לכל רוכב שיתנסה! כל הפרטים – בתחתית הכתבה, אולם עד אז, הנה כמה עובדות מעניינות על המותג פורץ הדרך הזה: 

לתיאום רכיבת מבחן לחצו פה!

יוני 2014 וגלגלי 29 אינץ׳ הם כבר מזמן לא חידוש מסעיר ומהפכני. אם כבר, הם הפכו לסטנדרט התקף והפופולרי ביותר בעולם אופני ההרים, עד כדי כך שהסטנדרט הישן שהיה פה מיום המצאת אופני ההרים, גלגלי 26 אינץ׳, כמעט ונמחק מהמפה.

01-1

ה-RIP9 אלומיניום – חביבי בוחני האופניים בכל העולם

מה עושה חלוצת מהפיכת הגלגלים הגדולים כשה-Main Stream מצטרף למהפיכה?

NINER, חברה קטנה ובעלת חזון מקליפורניה, הייתה החלוצה הבולטת של מהפיכת הגלגלים הגדולים לצד אחד, גארי פישר. מקימי החברה הימרו על כל הקופה, וההימור שלהם הצליח. כשחברות ענק כמו ספשלייזד, טרק, ג׳יאנט וסקוט ישבו על הגדר ותהו מה לעשות, ניינר ניסחה מטרה ממוקדת וברורה: לייצר את אופני השטח עם גלגלי 29 אינץ’ הטובים בעולם. בניגוד לחבורה המכובדת שהוצגה לעיל, ניינר לא מייצרת אופני כביש, אופני עיר או אופני ילדים ובזה כוחה: מיקוד באופני הרים (ולאחרונה גם שלדות Gravel) עם גלגלי 29 בלבד, וצבירת הניסיון הרב והעשיר בתעשיית האופניים באופניים אלו ובתפירת הגאומטריה המושלמת עבורם.

אין ספק שהשלב בו מהפכה חלוצית הופכת ל-main stream ולסטנדרט בענף, הוא שלב מאוד מאתגר בחיי כל חברה, ול-NINER יש שני אתגרים להתמודד עימם בשוק של 2014:

 • ייצור מסיבי של אופני 29 אינץ׳ על ידי כל חברות האופניים הגדולות בעולם
 • הופעת ״הבחור החדש בשכונה״: סטנדרט גלגלי ה-27 אינץ’, שנקראים גם 27.5, 27B או 650B

חברת אופני ניינר לא חסכה במאמצים על מנת להתמודד עם האתגרים הללו וכדי לשמר ולהעצים את הייחוד, הבידול והרוח הצעירה, החדשנית והחצופה שאפיינו אותה מיומה הראשון.

02-2

שלדת ה-SIR החדשה בצהוב לימון ומצנורות ריינולדס 853

השקת דגמים חדשים בכל הקטגוריות: קרוס קאנטרי, שבילים, אול מאונטן, אנדורו וגראבל

NINER השלימה תכנון מחדש של רוב דגמי האופניים שהיא מייצרת לקראת 2014, ובנוסף הציגה שני דגמי אופניים חדשים לגמרי. למעשה כל ליין האופניים של NINER למעט דגמי ה-Air וה-Jet RDO התחרותיים הוא חדש, וכשאנו אומרים חדש אנו מתכוונים לדגם חדש לחלוטין ולא לשינויים קוסמטיים או לעדכון רוחב ציר גלגל אחורי:

 • ה-SIR החדש הושק בשלהי 2013
 • ה-JET אלומיניום חדש לחלוטין
 • ה-RIP אלומיניום חדש לחלוטין
 • ה-RIP RDO קרבון המהממים הושקו בשנה שעברה וזכו החודש לעדכון וצביעה חדשה.
 • ה-ROS הוא דגם וקטגוריה חדשים לחלוטין (שלדת זנב קשיח מפלדה לשימושי כיף והוצאת אגרסיות, עם הכנה למוט כיסא טלסקופי, מזלגות במהלך עד 140 מ”מ, צמיגים רחבים ועוד)
 • ה-RLT, אופני הגראבל/סייקלוקרוס החדשים של ניינר, הפכו למוביל נישת ה-Gravel Grinding מיד עם השקתם.
 • אל ה- RLT הצטרף החודש ה- BSB 9 RDO – אופני סייקלוקרוס תחרותיים וקלילים מקרבון
 • ה-WFO, אופני האנדורו החדשים של החברה, חזרו מחדש, ובגדול, לאחר 3 שנות הפסקה, כשהם מעיפים את התחת לכל בוחני האופניים שדגמו אותם, כשהשוק וסצנת האנדורו העולמית בשלים סוף סוף לאופני 29 אינץ׳ עתירי מהלך ואגרסיביים באמת.

NINER מצליחה לשמור על מעמדה כמובילת שוק ה-29 ועל קהל הלקוחות הנאמן שלה בשתי רמות: ברמת האופניים, חוויית הרכיבה אם תרצו, וברמת חוויית הלקוח הכללית.

03-3

מסבי אנדורו מקס האיכותיים בשלדת ה-RIP RDO מקרבון

האופניים – שיא הטכנולוגיה שכסף יכול לקנות, חוויית רכיבה שבוחני אופניים מהללים

לא משנה אם רכשת שלדת זנב קשיח “פשוטה” מפלדה או את ה-RIP RDO, יצירת מופת מתקדמת מקרבון, קיבלת אופניים שהם לגמרי הקצה… הגאומטריה המוקפדת היא כבר דור שלישי בחברה הוותיקה והמנוסה בייצור אופני 29 אינץ’, וזה מבטיח שהאופניים שלך יתפקדו מעולה בכל מצב בשביל ובכל שביל: בעליות טכניות תלולות, במורדות ארוכים ומהירים ואף בסיבובים הדוקים וצפופים (סוויצ’בקים), שנהוג לחשוב שאופני 29 אינץ’ מתקשים בהם. ובכן, לא עם ניינר…

הגאומטריה הייחודית של אופני ניינר לוקחת בחשבון כמה עובדות מודרניות כמו העובדה שרוב הרוכבים חובבי הטכניקה כיום משתמשים במוט כיסא טלסקופי, מה שמנמיך את מרכז הכובד של הרוכב במורדות, ואף מאפשר לו להעביר משקל ביתר קלות לאחור, או בקומבינציית הסטם-כידון החביבות על רוכבי שבילים, ואכן ניינר מייצרת היום כידונים ברוחב 710 מ”מ (זה הכידון הצר, אל תטעו) ו-780 מ”מ ואת סטם ה-Trail החדש באורכים של 50 או 70 מ”מ. שילוב שני אלו דואג לכך שהרוכב לא יהיה ממוקם מלפנים מדי ביחס לגלגל הקדמי.

מתלה הCVA כפול החוליות של החברה (פטנט ייחודי של NINER) הוא המתלה היחידי בעולם שתוכנן במיוחד לאופניים עם גלגלים גדולים ומתחשב ב-BB Drop הגדול במיוחד של אופניים אלו (ההפרש בין גובה צירי הגלגלים לגובה הציר המרכזי). בניגוד למתלים כפולי חוליות אחרים שמתנהגים באופן שונה כשמחליפים הילוכים מלפנים (נטראליים בפלטה הגדולה אך נועלים את המתלה בפלטה הקטנה לדוגמא), מתלה ה-CVA שומר על פעולה אחידה בכל הילוך שתבחרו בו. הוא נחשב לאחד המתלים הנוחים והטכניים ביותר בשוק, ויעילות הדיווש שלו, בה ניתן לשלוט בקלות בעזרת בולמי ה-CTD של FOX, תפתיע אפילו רוכבים הרגילים ברכיבה על שלדות זנב קשיח.

כל השלדות של אופני ניינר מצטיינות בירידה לפרטים הכי קטנים ובעדכונים תמידיים ומתמשכים של כל מה שחדש בתעשיית האופניים, יתרון של חברה קטנה וממוקדת.

שלדת ה-SIR החדשה בנויה מצינורת פלדת ריינולדס 853, סגסוגת הפלדה האצילית בשוק. לשלדה מנגנון ציר מרכזי ייחודי, המאפשר לבנות אותה כשלדת הילוכים או כשלדת סינגלספיד ללא צורך במתאמים או תושבות גלגל מיוחדות, ללא חריקות וציקצוקים ובמינימום תחזוקה. המנגנון הייחודי מאפשר שינויים בגאומטריית השלדה: באורך תומכות השרשרת ובגובה הציר המרכזי. שלדת ה-ROS עשויה גם היא מצינורות פלדה, אך אלו מעובים לשימושים אגרסיביים במיוחד. שתי השלדות חולקות ציר גלגל אחורי Maxle של 142X12מ”מ, ומעצור דיסק אחורי שיושב בתוך המשולש האחורי ולא מחוץ לו.

05-5

מנגנון ציר מרכזי ייחודי, המאפשר בנייה עם הילוכים או כסינגלספיד וגם שינויי גאומטרייה, חיווט פנימי לכבל הפעלת מוט כיסא טלסקופי ומגן חבטות לגלגל השיניים בשלדת ה-ROS

ה-ROS מתגאה בחיווט פנימי (בתוך השלדה) למוט כיסא טלסקופי, במחבר למעביר קדמי, הניתן להסרה לטובת הניקיון העיצובי של אלו שירכיבו רק פלטה אחת מלפנים, ובחיבור מיוחד למגן חבטות לגלגל השיניים.

ל-RIP בגרסאות האלומיניום והקרבון מסבים מוגדלים של חברת Enduro Max, הנחשבים לטובים ולעמידים בעולם. לגרסת ה-RDO מהקרבון משטח החלקה גאוני מאלומיניום מתחת לציר המרכזי, ששומר על השלדה היקרה מחבטות ומאפשר לרוכב לעבור מעל סלעים וגזעי עץ “בלי לדפוק חשבון”. לדגם ה-JET RDO חוליית מתלה מקרבון, מקום לשני כלובי בקבוק ואפשרות להרכבת מזלג עם מהלך של 100 או 120 מ”מ, כיאה לאופניים תחרותיים שיתפקדו היטב בטווח רחב של כל מרוצי המרתון והאתגר שיש כיום בעולם.

האלוהים של ניינר אם כן, נמצא בפרטים הקטנים.

07-7

משטח ההחלקה מתחת לחוליית המתלה התחתונה מגן על שלדת הקרבון היקרה של ה-RIP RDO

08-8

מחבר מתפרק למתקן הובלת שרשרת (Chain Guide) בשלדת ה-RIP RDO

הלקוחות – ה-Ninerds (ה-Niner-Heads) מאוהבים באופניים שלהם

NINER הגיעה לעולם האופניים כחברה מלאה groove ואמירה אישית, ורוכבים אוהבים את זה. בעולם בו הספורט שלנו הוא האמירה שלנו וההצהרה התרבותית שלנו, האופניים הם לא רק כלי פונקציונלי, הם גם מייצרים חיבור רגשי לרוכב ומהווים אקסטנציה שלו מול העולם, הרוכבים האחרים והענף כולו.

לרוב האנשים לא בא לנהוג בעוד יונדאי/פוקוס/מזדה 3, אבל הם לא מתכוונים למכור כליה או לבלב על מנת לממן רכב מיוחד ומרגש יותר. בדומה לכך, גם לרוב הרוכבים לא בא לרכוב על האופניים הכי נפוצים ביער או אלו שיש גם לבן של השכנה ממול, רק שבבחירת אופניים קל (וזול) יותר להתרגש ולרגש.

09-9

דווש, באמא’שך 

יכול להיות שזו המדבקה השובבה שנמצאת על כל צינור עליון של אופני ניינר שאומרת לרוכב עליהם, בכל פעם שהוא משמיט את ראשו מטה: Pedal, Damn It (דווש כבר, לעזאזל!), אולי אלו שמות הדגמים המגניבים ובעלי המשמעות (SIR זה ראשי תיבות של Steel Is Real לדוגמא, RIP, פאראפרזה על הכיתוב על מצבות בבית קברות זה Ride In Peace ואת ראשי התיבות ROS לדגם הזנב הקשיח האגרסיבי החדש בחרו הלקוחות במשאל עם נושא פרסים), ובטוח שצבעי השלדה הכי מגניבים וחיים בתעשייה (ביחד עם צביעת מזלגות תואמת) עוזרים להרגשת המגניבות והשונות.

10-10

מי ביקש מזלג סיד 29 קרבון בצבע הירוק-קרמיט של השלדה ולא קיבל?

כשיש לך ניינר, אתה מרגיש מיוחד, כי בחרת באופניים מיוחדים. החיבור לניינר הוא לא רק פיזי, אלא גם רגשי, וכך, בכל פעם שאתה עולה עליהם, אתה מרגיש חגיגה קטנה. תיקון: בכל פעם שאתה מכין אותם לרכיבה או מעמיס אותם על הרכב, כבר אז מתחילה הרגשת החגיגה.

11-11

שלדת פלדה ריינולדס 853 בצהוב-ירוק-ליים כזה, עם מזלג קרבון קשיח תואם. כמה סטייל…

ביחד עם הרוכבים האמריקאים, הרוכבים הישראלים היו מהקהלים הראשונים בעולם שאימצו חזק את הגלגלים הגדולים. זו אחת הסיבות ש-NINER ישראל הצליחה להיות ממפיצי הניינר הבולטים בעולם, על אף שהשוק הישראלי נחשב לקטן במונחים בינלאומיים. ערן גיל-בר, המפיץ המקומי בשותפות עם רשת ReCycles, הצליח למתג ולשווק את ניינר בארץ כמותג שחושב אחרת, כבר מהמשלוח הראשון.

12-13

ה-RIP RDO הפכו לדגם לוהט ומבוקש מרגע הצגתם בתערוכת האופניים

13-14

שלדת ה-ROS החדשה בליין האופניים של ניינר, היא קטגוריה בפני עצמה. לשלדת הפלדה הקלאסית חידושים וטאצ’ים מודרניים רבים, כמו צינור הכיסא המעוקל, שמאפשר תומכות שרשרת קצרצרות להיגוי מהיר ופניות מיידיות

רכיבות המבחן של NINER – לחוות חוויה שלמה ואחרת

 זה התחיל עם ימי הדרכות טכניות של “עז הרים” ללקוחות ניינר ביערות הארץ (כרמל, משמר העמק, בן שמן) שהסתיימו בנקניקיות ובירה, המשיך עם אירוע “אבירי הגלגל הגדול” בשותפות עם מפיצי גארי פישר, ועם אירועי הלקוחות השנתיים של ניינר, מסיבת טבע של ה-Ninerds המקומיים, שכוללת רכיבות חזקות ויפות, תחרויות היתוליות, לגימת שיכר ובליסת חלבונים שניצלו על האש. חולצות ה-T שמחולקות באירועים האלו הופכות מהר לפריטי אספנים, והחולצה הנוכחית, אותה מקבל מי שלוקח ניינר לרכיבת מבחן (ביחד עם בירת בוטיק מיוחדת…), מאיימת ללכת באותה דרך.

14-15

אז איך לוקחים את תחום רכיבות המבחן (רכיבות התנסות שלקוחות אוהבים לבצע לפני רכישה, ובצדק) ומבצעים בו משהו מרענן ומקצועי?

החבר’ה של ניינר ישראל תפרו עבורכם חבילה מדוגמת, שתעביר אינשאללה, את חוויית הלקוח של ה-Ninerds, כבר למי שמתנסה. זה מתחיל בצי אופני מבחן מכובד, של כל הדגמים המעניינים והנפוצים, בשתי מידות (מדיום ולארג’) ובבנייה משובחת: הילוכים ומעצורים ברמת XT ומעלה, גלגלים ברמת XT ומעלה, צמיגי קונטיננטל, כידוני קרבון, מוטות כיסא טלסקופיים KS Lev ועוד.

אחר כך נכנסים לאתר המעולה של ריסייקלס, לדף הזה, ועל ידי מילוי של טופס פשוט, עונים של שלוש השאלות: What? When? Where?, או על איזה דגם אתה רוצה לרכוב, מתי תרצה לאסוף אותו ומאיזה סניף ריסייקלס מתוך 7 שפזורים ברחבי הארץ.

אתה מזמין “תור” באתר, ומנהל המכירות של ניינר חוזר אליך לתיאום. בחנות יפגוש אותך עובד/מכנואי מדופלם, שיסייע לך בהתאמת האופניים עבורך: כיוון וכיול ידיות מעצור והילוכים, לחצי אוויר בצמיגים ובבולמים, גובה סטם, דוושות, כלוב בקבוק ושאר ירקות. שמח וטוב לב אתה יוצא מהחנות כשבידך שקית ממותגת NINER. בשקית הפתעות מרנינות לב: בקבוק בירת בוטיק (מבית “מבשלת העם”, יצרנית בית “הדובים” בין היתר) Pale Ale משובח וכמובן, חולצת ה-T החדשה שלך…

15-16

 הניינרדס יודעים שהשייכות לחבורת רוכבי השטח בכלל ולחבורת הניינרדס בפרט, היא רחבה יותר מאשר רק בזמן הרכיבה, ולכן החוויה שלך תתחיל לפני הרכיבה, או תמשיך אחריה: שב רגע, תנשום. תפוס פינה שקטה בבית או ביער מול האופניים. שים את חולצת הניינר המגניבה שקיבלת עם האופניים, הוצא את בירת הבוטיק שקיבלת מהמקרר או הצידנית, ולגום לך משקה את משקה ההתאוששות המומלץ על ידינו. כנס לראש של ה-Ninerds: אצלנו It’s all about fun. עכשיו אתה יכול לשבת בכיף ולאהוב את הקווים העגולים והזורמים של השלדה שמולך…

16-17

בחנתי, התאהבתי, שתיתי – לאו דווקא בסדר הזה…

אופני המבחן שלנו:

 • RIP 9 – ה-RIP הם אופני השבילים הראשונים בעולם שהראו שגלגלים גדולים ומהלך ארוך יכולים ללכת ביחד ולייצר חוויית רכיבה יוצאת דופן. האופניים נהנים מהיגוי קליל וזריזות בסינגלים לצד יכולות טיפוס ודיווש של מכונת קרוס קאנטרי. דגם 2014 הוא חדש לגמרי, עם 125 מ”מ רכים ומפנקים של מהלך אחורי, מזלג עם מהלך של 120 או 140 מ”מ, הכנה למוט כיסא טלסקופי, מרווח לצמיגים ברוחב של עד 2.4 אינצ’ים, וגילוח של כ-250 גרמים מהשלדה הקודמת. עם ה-RIP תוכל לפרק שבילים טכניים, לטוס בירידות אתגריות עם דרופים וקפיצות, אך עדיין תוכל ליהנות מטיפוסים מאומצים או מטיולי רכיבה ארוכים במדבר. אלו אופני ה-All Around המושלמים.
 •  JET 9 – ה-JET הם האופניים לאלו שאוהבים לרכוב קצת יותר ולהגיע מוקדם… עם גאומטריה שמחמיאה למקטעי טיפוס ולעבודה במישורים, ועם מתלה ה-CVA כפול החוליות, האופניים האלו ממנצ’סים קילומטרים בקלות. שלדת האלומיניום החדשה גילחה כמעט חצי ק”ג מהדגם היוצא, הציר האחורי מעובה (12 מ”מ מתברג) ונותן קשיחות צידית משופרת, המהלך האחורי גדל ל-100 מ”מ מפנקים ומלפנים ניתן להרכיב מזלג של 100 או 120 מ”מ. מתחרות המרתון הראשונה שלך, דרך טיולי עומק בארץ או בחו”ל ובכל רכיבת בוקר שתצליח לגנוב באמצע השבוע – ה-JET הם השותף האידיאלי שלך לרכיבות.
 • RIP 9 RDO – אופני החלום שלך הפכו לחלומיים יותר… ה-RIP בגרסת ה-RDO (או Race Day Optimized) מאיימים להיות האופניים הכי מהירים בעלייה והכי מהירים בירידה. כן, כן, אלו אופניים עם אגו מפותח… שלדת הקרבון שלהם, מלבד היותה סקסית בטירוף, היא מגולחת משקל וקשיחה להפליא. הביטחון שלנו בחוסן המבני שסיבי הפחמן מייצרים הוא מוחלט עד כדי כך, שהאחריות הניתנת עליהם היא של 5 שנים! לא תוכל לקנות אופני שבילים מתקדמים וטובים יותר. ניתן להזמין מזלג מקורי בצביעה זהה לשלדה.
 • JET 9 RDO – מכונת מלחמה. אופני קרבון ללא פשרות המיועדים לרכיבות עומק ומרתון ארוכות, ומצטיינים ביכולות טכניות מדהימות. מאחור מתלה ה-CVA מספק 100 מ”מ של שיכוך, היעילים בכל הילוך שתבחר. מלפנים ניתן להרכיב מזלג של 100 מ”מ לאלו שעבורם כל רכיבה היא תחרות, או מזלג 120 מ”מ למי שלא מוכן לוותר על ה-fun ועל שחרור המעצורים בירידות. חוליית קרבון, מקום לשני בקבוקי שתייה בשלדה, חיווט פנימי ושלדה עם עיצוב ייחודי שלא משאיר אף אחד אדיש. אופני קצה לחובבי המרתונים והמרוצים הרב-יומיים, שלא מוכנים לוותר על נוחות, עבירות ויכולות טכניות.
 •  SIR 9 – שאלה: איך שלדת צינורות פלדה עומדת בגאווה לצד יצירות שיכוך מלא טכנולוגיות מסיבי קרבון? התשובה: בקלות… ה-SIR הם כל מה שאנחנו ב-NINER אוהבים באופני הרים באופן מזוקק וטהור. פלדה היא החומר האהוב ביותר על כל יצרני שלדות הקאסטום, בגלל התכונות שהיא מביאה: רכיבה נוחה, בולעת זעזועים, אך חיה, תגובתית ומתקשרת. שלדת ה-sir החדשה לוקחת מיקס פלדות מהמובחרות בעולם (צינורות Reynolds בריטיים מסדרת 853 לדוגמא), ומלבישה עליהם את כל הטכנולוגיה העדכנית של 2014 דוגמת צינור ראש המכיל מזלגות בקוטר משתנה, ציר גלגל אחורי המתברג לשלדה, תושבות גלגל מתחלפות, כך שניתן לבנות את האופניים עם הילוכים או כסינגלספיד ועוד. אופניים מדהימים ומוקפדים לטיפוסים קלאסיים ולרוכבים אמיתיים.
 •  ROS 9 – בואו נלך עם הSIR 9 עוד צעד אחד וארוך מהלך קדימה – קטגוריה חדשה ומגניבה של אופני זנב קשיח מסוקסי שלדה הדורסים ומנפצים את כל שנקרה בדרכם – אופני הROS9 ׁאו בפירוט: RIDE OVER S*****T. שלדת כרומולי עם כל מאפייני הSIR9 כולל מותחן שרשרת בציר הקראנק – EBBII לתצורת סינגל ספיד או הילוכים, מהלך בולם קדמי של 140 מ”מ וזווית ראש מתונה שתדרוס כל ירידה, שלדת כרומולי מעובת צינורות לספיגת התעללויות במהירויות גבוהות, חיווט פנימי למוט כסא טלסקופי וכמובן בסיס גלגלים הקצר בשוק ה29 שנותן לאופניים האלו זריזות של שד דמוני, שימו רגל על הדוושות והאופניים כבר רוצים להרים גלגל.
 •  EMD – תאכל לי בבקשה את האבק – EAT MY DUST – הוא השם שבחרו בניינר לשלדת האלומניום ה”בסיסית” שלהם שיכולה לפאר כל רוכב תחרותי ביכולות המהירות והזריזות שהיא מעניקה. כבר בדגם הפתיחה אנו מציעים בשלדת הז”ק שלנו טכנולוגית ייצור מתקדמת: צינורות הבנויים בתהליך ההידרופורם – מעניקים לצינורות את הצורה הרצויה והאופטימלית תוך חסכון במשקל וחוזק מקסימלי. צינור ראש מעובה לקשיחות מירבית בהיגוי וגאומטריה זריזה מעניקה לרוכב עם תקציב התחלתי להיכנס  בדלת הראשית למגרש של הגדולים – תרתי משמע!!

לתיאום רכיבת מבחן לחצו פה!