עדיין רואים, ולא מעט, עברייני אופנה על אופניים הרוכבים עם טייטס ומגיני בירכיים. זו תופעה חמורה שמקשה עלינו להיראות כמו אומת האופניים הסטייליסטית שלעולם לא נהייה. לא ירחק היום שבו, בדומה לניידות משטרה על חניות נכים, יפרסמו רוכבים בפייסבוק את צילומי הפפראצי של רוכבים אחרים המבצעים את העבירה. אי אפשר לאמר “לא ידעתי”, “לא אמרו לי”: הדברים נכתבו לא פעם ולא פעמיים במדיה הרלבנטית. אם יש לכם חברים שמבצעים את העבירה הזו, ראשית כל, שיקלו את מערכת היחסים הזו בבקשה, אולי הגיע הזמן לשנות? להחליף? לגוון? ושנית, אם אתם חברי אמת – שילחו להם באימייל את הכתבה הזו כדי שילמדו את אורחות הסינגל, שכן הדבר החשוב ביותר באופניים הוא ללא ספק – איך אתה נראה עליהם.

עם המוצר הזה של Funkier אין תירוץ יותר: אם הטיעון ש”חם” עם מכנסיים ומתחת גם רשת טייטס רכיבה היה נכון ללא מעט דוגמאות (למשל אלה), כעת אין יותר מחסה, ואין יותר תירוץ: מכנסי השלושת רבעי של פאנקייר הם מכנסי קיץ לכל דבר והם יכולים להוות השלמה למגיני הברכיים שלכם – או שתעיפו את המגינים האלה חזרה למדף.

חתני הפרס

הדגם ( שמספרו בקטלוג B3208) הזה זכה ביורובייק בפרס בקטגוריית הביגוד Eurobike Award 2011נימוקי השופטים: Functionality, Utility Value, Loading, Weight, Comfort, Design quality

את התחרות עורכת ומנהלת חברת iF design מטעם הנהלת התערוכה. החברה עורכת תחרויות דומות כמעט בכל תערוכה גדולה בעולם. חבר השופטים הם ברובם מתחום האופניים, דמויות מוכרות מהשוק הגרמני. מחיר: 399 ש”ח לצרכן. 

רוני קצב הבעלים של פאנקיר ואלי בן יקר המפיץ בארה"ב בטקס הפרס. כל הכבוד! צילום: גל כהן מפאנקייר

רוני קצב הבעלים של פאנקיר ואלי בן יקר המפיץ בארה”ב בטקס הפרס. כל הכבוד! צילום: גל כהן מפאנקייר

סטייל מעולה

קיבלנו לידינו את המכנסיים האלה, שיקראו מעתה “חתני הפרס” למבחן והם שבו את ליבנו מיד בסטייל המעולה והמשובח הנודף מהם! כן – יש לא מעט שמצמצו עד היום לגבי Funkier ורמת הסטייל שהחברה הזו, על עיצוביה ה.. איך נאמר זאת בעדינות: “מאותגרי עודף ציורים וצבעים” ניפקה. ובכן לא במוצר הזה: מדובר במכנסיים יפהפיים! הם פשוט נראים קול, ואין דרך אחרת לאמר זאת

הרי להיות קול זאת מטרתו העיקרית של כל רוכב All Mountain שמכבד את עצמו, ואחריה באה הרכיבה עצמה לא? (לא להעלב – הכל בהומור).  נחזור ל”חתני הפרס” – אין פה עודף צבעים, יש פה שחור (או אפור) אפקטיבי ותו לא. התחלה טובה.

 ההמשך עובר דרך גזרת השלושת רבעי – שגם היא כבר משדרת לעולם ולרוכבים האחרים, ש 99% מהם יהיו עם מכנסי באגי רגילים עד מעל לברך, שהגיע לשביל מישהו שיודע משהו נוסף על מה שהם יודעים. יש לו אקסטרא, יש פה ייחוד ויש פה מראה אפקטיבי יותר. למי שדואג לגבי הפרעה של אותה תוספת בד ורשת עקב תוספת חום או מועקה על העור – תנוח דעתו – אין ולו טיפה של העקה שכן היא מרושתת למדי, מה שמוביל אותנו לנקודה הבאה שבגללה אני אוהב את המכנסיים האלה: האוורור.

dsc_0246

אוורור משובח

בעיקרון רבים מהמכנסיים המשמשים ל All Mountain הם בעלי בד עבה ועמיד יחסית. יש לי כמה מכנסי רכיבה והם באמת מרגישים מאסיביים יותר. יש בכך הגיון רב לסגנון הרכיבה שהם מכוונים אליו – מי שרוכב אגרסיבי מעריך את רמת ההגנה הנוספת והעמידות לקריעה ושפשופים שיש במכנסי All Mountain קלאסיים. זה לא כיף לגלות בנפילה הראשונה שלך שמכנסי ה 500 שקל שלך חטפו שפשוף שקרע להם את הצד, אולם החדירה של הסגנון הרפוי הזה אל רוכבי שבילים קז’ואליים ואמיצים פחות, שפשוט מוצאים את בגדי הרכיבה הצמודים לא מתאימים להם, או מביכים, מביאה את הצורך במכנסי רכיבה שהם לא חלק ממערכת המיגון של הרוכב, אלא פשוט – מכנסי רכיבה שאינם צמודים. לקטגוריה הזו יכנסו “חתני הפרס”.

כאמור מעלה “חתני הפרס” הם מכנסי קיץ שהתירוץ “רטוב לי מעודף זיעה במפשעה” כבר לא תופס לגביהם. כמובן שבקיץ רצוי מאוד לשדך אליהם טייטס רשת אוורירי במיוחד ולא לרכוב עם מכנסי טייטס רכיבה רגילים מתחת. הם עשויים ניילון דקיק שמרגיש עוטף את הרגל מבלי להעיק עליה. הוא מלא בכיסי אוורור מרוכסנים, והתחושה הכללית ברכיבה איתם מזכירה תחושה של שרוול כותנה מסיני או תאילנד – דקיק ומאוורר.

נקודה נוספת בנימוקי המכנסיים האלה (מבלי שנרוויח ולו שקל אחד מכל סט כזה שיוצא) היא הגזרה המדויקת, הצרה יחסית שיושבת לנו על הגוף בצורה מחמיאה. שוב – בניגוד למוצרים אחרים של פאנקייר שפונים לאמצע הגוצי הישראלי, אלה, כך דומה, מכנסיים שמתאימים לרוכבים בעלי מבנה גוף של רוכבים כמו שהם אמורים להיות: רזים יחסית ומעדיפים Slim fit על פני גזרות רחבות ומתנפנפות מדי. אלה מכם שאולי לא עונים להגדרה הזו, תנו לכך עוד מחשבה במדידה.

%d7%97%d7%aa%d7%a0%d7%99-%d7%94%d7%a4%d7%a8%d7%a1-%d7%a4%d7%90%d7%a0%d7%a7%d7%99%d7%99%d7%a8-001 

חסרונות

ובכן מעצם התיאור מעלה אתם יכולים להניח שלא מדובר במערכת מיגון משלימה לרכיבה אגרסיבית. בד דקיק, ואוורור מצוין הם לא מילים נרדפות ל”עור שני לרוכבי Downhill”, אבל הם כן מה שהיינו מצפים לקבל לרכיבת שבילים בישראל החמה. כן, לסגנון הרכיבה שלי זה יותר יתרון מחסרון, אבל בכל זאת – יש גם כמה מתרסקים סדרתיים ורוכבי Downhill או AM אמיתיים שקוראים את הכתבה הזו. דפדפו הלאה – זה לא בשבילכם…

חסרון נוסף ומשמעותי הרבה יותר הוא כל הטיפול בהצמדת המכנסיים אל איזור המותניים ומניעת נפילתם מטה. כן כמו שציין כבר צורחה בכתבה קודמת על מכנסיים של פאנקייר, אפשר לסגל, יחסית בקלות, את מראה האקסטרים-אינסטלטור המקובל בעדות ה AM של תחתונים מציצים מעל קו המכנסיים ברכיבה – גם עם המוצר הזה. זה לא נוח למי שהמוטיבציה שלו שונה מלהיראות קול לבני ה 13 בסרט שהוא מצלם כרגע…

dsc_0256

ברכיבה אמיתית שאינה רק במורד אנחנו מזיזים את הרגליים בתנועת פידול רציפה והנזילה הזו אינה נוחה ומגבילה את התנועה. במורד, אם אינכם מחזיקים במוט אוכף טלסקופי, יש לכך משמעות מסוכנת ממש – המכנסיים נוטים להתפס באוכף (אם אתם לא מורידים אותו לפני כל ירידה) ולמנוע מכם את התנועה החופשית בירידה או קפיצה באלמנטים תלולים במיוחד. המנגנון בו בחרה פאנקייר לחזק את איזור החגורה במכנסיים האלה הוא שרוך דקיק וכמעט תו לא: אמנם יש פה את אותה רצועת גומי מתכווץ ורחב מאחור, אולם אין לו מנגנוני מתיחה שנצמדים בסגירה, או סקוצ’ים בצורת חגורה רחבה יחסית שמתהדקים לאיזור המותניים ביעילות – רק שרוך דקיק אחד. זה לא עושה את העבודה ברמה שהיינו רוצים.

dsc_0257 

סיכום

מוצר מוצלח מאוד של פאנקייר – יתכן שהכי מוצלח שלהם שבחנתי עד היום. אני עושה בהם שימוש לא מועט לא רק ברוב רכיבות-המכנסיים שלי, אלא גם ביום יום. אם אתם אוהבים מכנסיים שעוטפים אתכם בצורה מורגשת יחסית – לכו על דגמים אחרים. אם אתם מעדיפים להיות עם ולהרגיש בלי הרי שעם המכנסיים האלה תרגישו שמשהו קליל ואוורירי קיים לו בצמוד אליכם – ברפרוף עדין ולא מעיק בכלל והם יתאימו לכם מאוד. שימו לב למנגנון הרכיסה במותניים ולגיזרה, ואם אלה טובים לכם ורוחב המותניים הטבעי שלכם קרוב לגזרה, הרי שהרווחתם את זוג מכנסי הרכיבה המאוורר ביותר והקליל ביותר שיהיה לכם בארון, וגם עוד רבע אחד בתוך העסקה.