אופניים, ציוד וביגוד לנשים קיימים בשוק מזה שנים רבות, בד”כ בצורה של שינוי קוסמטי בלבד או שינוי קל בגאומטריה ובחלקים מהליין הגברי. Giant הרימה את הכפפה ויצרה מותג אופניים לנשים, מנשים, עבור נשים!

לקראת “יום הרוכבת” אירוע הנשים ש Giant ישראל ו Liv תומכים בו, רצינו לספר לכם על המותג. ביום הרוכבת תהיה מכירה מיוחדת של ביגוד ודגמי LIV יוצעו לרכיבה והתנסות באירוע!

בשנת 2011 חברת הענק שהיא יצרנית האופניים הגדולה בעולם המייצרת שלדות ומוצרים גם לחברות אחרות, פתחה את המותג “LIV”. הקונספט הוא לייצר מוצרים רק למין היפה ולהתאים אותם עבור נשים בלבד. כל מה שקורה תחת מותג זה מנוהל ורץ ע”י נשים בלבד, והמותג הוא למעשה מותג אופניים נפרד, המספק ביגוד וציוד לכל רמות הרכיבה: מרוכבות מתחילות ועד לרוכבות תחרותיות ברמות הגבוהות ביותר.

מאת: Giant ישראל \ LIV

בשונה מחברות אחרות בשוק, האופניים של LIV נבנים ע”י מעצבות, גרפיקאיות, מהנדסות עוד בשלב התכנון על לוח השרטוט. הכל מותאם גאומטרית, עיצובית ומיתוגית לרוכבות.

מוטו המותג הוא “LIV Beyond” וכשמבקרים באתר החברה מיד מרגישים שהמטרה היא להנגיש את הענף לנשים ולעשות את זה למענן בצורה פחות מאיימת ויותר נעימה. להנגיש את הענף משמעו מטרה רחבה בהרבה מלמכור מוצרי אופניים לנשים: LIV העולמית מארגנת אירועים רבים עבור רוכבות, כמו טיולי רכיבה, ערבי מכונאות והדרכה, אירועי העלאת מודעות לסרטן השד ועוד.

יצאנו לפגוש את נמרוד בן-דוד, מנכ”ל Giant ישראל ושאלנו אותו על המותג. נמרוד מספר שמותג LIV מופרד כמעט לחלוטין מחברת האם – ברמה שמתקרבת לספין אוף מלא: כמעט חברת אופניים חדשה! יש לליב אתר אינטרנט ייחודי למותג, הלוגו של LIV הוא הלוגו המוביל על המוצרים, ורק בקטן על השלדה תגלו את הכיתוב “Handcrafted by Giant” (לדברי נמרוד, Giant מייצרים את כל המוצרים שלהם in-house ובאיכויות הגבוהות ביותר). בהחלט צעד אמיץ לעשות הפרדה שכזו.

אסתר מייזלס וה Liv שלה - בחסות Giant ישראל

אסתר מייזלס וה Liv שלה – בחסות Giant ישראל

התאמה:

ל Liv יש פילוסופית Fit, Form, Function – התאמה, צורה ותפקוד, הם שלושת העקרונות עליו פועלות עובדות ורוכבות המותג LIV. צוות המעצבות ומהנדסות של LIV בודקות את כל האספקטים והמאפיינים של גוף האישה על מנת ליצור אופניים, ציוד וביגוד המותאם אך ורק עבור נשים. בין היתר:

 • מידות וגזרות לנשים.
 • אורך סטם, רוחב וגובה הכידון ואורך זרועות הקראנק.
 • ידיות מעצור קצרות יותר.
 • אוכפים ייעודים בהתאם למבנה האגן והירכיים של האישה.

image005

צורה:

זה לא מה הן עושות, אלא איך הן עושות את זה. צוות המעצבות ב LIV מבינות את החשיבות ביצירת האופניים, הביגוד והציוד בעלי הביצועים הטובים ומעבר לכך גם עם העיצוב והתחושה הטובים ביותר.

 • עיצוב שלדות המתאימות לנוחות והרגשת ביטחון מקסימלית.
 • שימוש בצבעים וגרפיקות המושכים תשומת לב.
 • התאמת צבעים בין הביגוד והאופניים.
 • גזרות ביגוד המיועדות לנשים.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

תפקוד:

LIV מגדירה מוצר ע”י כמה הוא טוב בסביבה המיועדת לו. השאיפה היא ליצור אופניים קלים, מהירים ומשרי בטחון לנשים. הנה כמה דוגמאות איך LIV נותנת דגש לתפקודיות המוצר:

 • שימוש בטכנולוגיות וידע מ GIANT ליצירת מוצרי פרימיום.
 • יצירת אופניים מהבסיס מעלה עבור הרוכבת בדגש על שלדות קלות וגאומטריה נוחה.
 • שימוש בפדים (עבור מכנסי רכיבה) המיועדים לגוף האישה.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

שאלנו את שרון שחר, נציגת הנשים ב”בייקפאנל” מה היא חושבת על הכיוון? “אני מאוד שמחה לראות שעוד יצרניות בתחום האופניים מבינות שיש הרבה נשים רוכבות, החל ממתחילות ועד למקצועניות. אני בעצמי בגובה 1.76 ועם רגליים “ארוכות” לכן לא ניסיתי אופניי נשים אך חברות רבות שלי מאוד מרוצות מאופניי נשים בכלל ומאופניי LIV בפרט, בעיקר בגלל ההתאמה הגאומטרית והאנטומית הן בשלדה והן בחלקים מסביב כגון ידיות מעצורים, גריפים, אוכף ועוד.
אני אשמח לראות עוד היצע בתחום הביגוד, הנעלה, תיקי שתיה וכדומה המותאמים לנשים – במיוחד ברמות הגבוהות יותר. LIV עושה אירועים לנשים (כמוזכר למעלה) ואני מתכננת ללכת לכמה, אעדכן איך היה :).”

image007

גיאומטריה ייחודית

האופניים של LIV מתוכננים ונבנים כך שהקו המוביל הוא נוחות, ביצועים והתאמה מלאה לרוכבת. כל זה נעשה דרך פידבק ובסיס נתונים של רוכבות.

האם יש הבדל בין גיאומטרית נשים לגברים? תפיסת הגאומטריה של LIV היא שמרכז הכובד אצל האישה הוא נמוך יותר, ורוב הכוח מגיע מפלג הגוף התחתון, לכן מנח הרכיבה של הרוכבת צריך להיות מעל הציר המרכזי. לכך הם מוסיפים יחד עם סטם וכידון צרים יותר מאשר המקבילה הגברית, ומתקבלת תנוחת רכיבה זקופה יותר שלטענת החברה היא האופטימלית לרוכבות אופניים.

החברה מייצרת אוכפים ייחודיים לרוכבות תוך כדי התייחסות בעיקר לזווית עצם האגן ובהתאם לסגנון הרכיבה המועדף.

בשטח, המותג מתמקד בגלגלי “26 ו “27.5 בלבד ואין בנמצא אופניים עם גלגלים בגודל “29 מתוך האמונה שאלה הראשונים מתאימים יותר למבנה גוף האישה. יש להודות שזה גם כחלק מהתפיסה הכוללת של Giant שהלכה על ה “27.5 כפורמט המוביל שלה גם לגברים. ניתן למצוא ב Liv אופניים המתאימים לסגנונות הקרוס-קאנטרי, שבילים ואול-מאונטיין.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

מה בעצם השינוי בגאומטריה בין אופניי הגברים לאופניי הנשים (של Giant)?

בדקנו 2 זוגות מקבילים להשוואה. 2 הזוגות הללו מצויידים בגלגל “27.5, מהלך מתלה של 100 מ”מ ובולם קדמי באורך 120 מ”מ. אפשר לראות שאופני הנשים קצרים יותר, עם זווית ראש מתונה יותר, בעלי מרווח עמידה גדול יותר (Standover height) וכמו כן ציר מרכזי נמוך יותר כאשר מנח הישיבה הוא ישירות מעל הציר המרכזי. כך לטענת LIV עושים אופניים יציבים, נוחים והרבה פחות מאיימים לרוב הרוכבות.
Anthem Advanced SX 27.5 – גברים
image014

LIV LUST ADVANCED 1
image016

באופניי הכביש אפשר לראות שהשלדה נמוכה וקצרה, דבר המסייע לרוכבות רבות להרגיש בטוחות יותר על האופניים וקרובות יותר לקרקע. מעבר לגאומטריה הייחודית, LIV משקיעה מחשבה רבה בחלקים שעל האופניים, החל מידיות מעצורים קצרות יותר, דרך גריפים נוחים ורכים ועד לאוכף המתאים לאגן הנשי.

שאלתי את נמרוד, “האם היה לך מקרה בו רוכבת הגיעה עם אופניים “רגילים” במידה המתאימה לה, והחליפה אותם באופניי LIV, האם הרגישה הבדל?” התשובה הייתה חד משמעית “כן”. לדבריו הנוחות על האופניים ברכיבה, ביחד עם חלקים מותאמים כמו אוכף, גריפים, רוחב כידון, אורך סטם – כל אלה עושים הבדל ענקי ברכיבה עצמה.

מה קורה עם המותג בארץ ובעולם?

כיום LIV פותחת חנויות מותג בעולם, ממש כמו “אפל”, Nike וחברות רבות אחרות שרוצות לייצר בולטות ולהציג ליין מוצרים עשיר ומלא. המטרה היא חנות המושכת את עין הרוכבת עם תצוגה של ציוד וביגוד וכמובן אופניים. התצוגה מראה את הפריטים בהפרדה מעמדת המכונאות (קומה למטה למשל). בארץ מספר נמרוד: “אנו משלבים מחלקת LIV ייעודית בתוך החנויות הקיימות. אפשר למצוא את שלל מוצרי LIV בחנויות הרשת בנתניה, רקפת, תל אביב וחדרה וכמו כן אצל חלק ממשווקי Giant בארץ.”

מאת: Giant ישראל \ LIV

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים