“החלום הגדול שלי זה לזנק כל יום ולהיות מועמד לניצחון, לא רוצה להמתין ליום ספציפי. אני רוצה להיות רוכב שלם שמצליח להתחרות בכל יום”. עומר גולדשטיין כבר לא מתעניין ברק לסיים בעשירייה הראשונה, הוא שואף לנצח את הרוכבים הטובים ביותר.  

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים
 

קיימנו את הראיון מיד עם חזרתו של עומר לביתו בספרד אחרי מרוץ קופי ברטלי “Internazionale Coppi e Bartali”. זהו מרוץ בן 5 ימים באיטליה שהסתיים בצורה מוצלחת מבחינתו כאשר בשלב החמישי הצליח לצאת לבריחה חזקה שהחזיקה מעמד עד לקו הסיום. עומר סיים שלישי אחרי מאבק מול צמד רוכבים איכותיים מקבוצת הפאר קוויקסטפ: “אמרתי לעצמי שהיום אני הולך על כל הקופה, רציתי את הניצחון”.

 

עומר גולדשטיין (25) רוכב כבר שנה חמישית בקבוצת  Israel-Premier Tech ומציג התקדמות עקבית, שאפתנות ורעב שמצליחים לרגש את אוהדי הרכיבה בארץ. שוחחנו איתו על החיים בתור רוכב מקצועני, השאיפות האישיות והמצב הנוכחי של הקבוצה.

עומר גולשטיין

דוכן מנצחים עם ראמי קאווניה אלוף צרפת ויוסף צ’רני אלוף צ’כיה, צילום: Sprint Cycling Agency

עומר גולדשטיין: “אין ממש הבדל בין מרוץ בבית גוברין למרוץ באיטליה”

במהלך הראיון מספק עומר גולדשטיין הצצה לעולם המרוצים המקצועני. הכנת הציוד לפני הזינוק, לימוד המסלול, הטקטיקה במהלך המרוץ וגם כמה סודות מהשיחות בין הרוכבים כשהדופק על 190. עבור הרוכבים הצעירים שמקשיבים עומר מציין שהדינמיקה והטקטיקה במרוצים הגדולים דומה למרוצים בהם התחרה בארץ, פרט כמובן למהירות והאגרסיביות הנדרשת מרוכב בדבוקה הבכירה.

עומר גולשטיין

מסיים שלישי בשלב החמישי בטור קופי ברטלי, צילום: Sprint Cycling Agency

“לא עניין אותי הדירוג הכללי, אני רציתי לנצח את השלב”

 “היום אני כבר יודע מה נדרש כדי לנצח, למדתי המון בשנים האחרונות והשתפרתי בהבנת המרוץ. כבר כמה פעמים ידעתי להמר נכון על מהלכים. ההכנה למרוץ גם היא מאד חשובה. החל מללמוד את המסלול, לבחור את הציוד, קסדה, ביגוד, בחירת צמיגים נכונה יכולה לעשות את ההבדל. צריך לזכור, לא הכל זה וואטים, חלק מהשיפור קשור להתנהלות בתוך הדבוקה. אני גם לא מסתכל על דופק או וואטים זה כבר לא מעניין אותי במהלך התחרות. בסופו של דבר צריך לזכור שלא זוכרים מיקומים של רוכב בדירוג כללי, זוכרים האם ניצחת במרוץ ואני רוצה לנצח”

עומר גולשטיין

תוקף בשלב האחרון של טור קופי ברטלי בדרך לדוכן מנצחים ראשון העונה, צילום: Sprint Cycling Agency

מנוחה קצרה וחזרה למרוץ הררי וקשה

אפריל מסמן את הכניסה לחלק העיקרי של העונה, המונומנטים בבלגיה וצרפת שאחריהן יוזנק הג’ירו בתחילת מאי. העונה המקצוענית מחייבת את הרוכבים לעשרות ימי מרוץ במהלכה. עומר כבר סופר מעל 20 ימי תחרות בשלל ארצות ויבשות. מצב הקבוצה בדירוג העולמי מחייב צבירת הישגים וניקוד. האתגר הפך גדול יותר בשל פציעות ומחלות של הרוכבים הבכירים ועומר נדרש למלא מקום ביותר מרוצים מהמתוכנן. בעוד מספר ימים לאחר מנוחה קצרה הוא צפוי לזנק לטור הבאסקי היוקרתי. 6 ימי מרוץ משופעים בעליות וקהל רעשני במיוחד. עומר יודע שידרש לעבוד קשה על מנת לסייע לכוכב הקבוצה מייקל וודס להתמודד על ניצחונות. אנחנו כמובן נאחל לו המון בהצלחה ונמשיך לעקוב ולהנות מהביצועים שלו על האופניים.

 

מאת: עמית נבון
תמונות: נועה ארנון, Sprint Cycling Agency
פרשנים: יאיר בן עמי, דני אסקרוב, אילן אולמן, איל פידל