Scott העולמית מכריזה על דגם חדש וחדשני של אופני השבילים שלה: Scott Genius. שורה של פיתוחים ושלדה חדשה שתוכננה מאפס – יצרו את אופני השבילים הטובים בעולם!

הודעה לעיתונות מאת: Scott ישראל

לכידה2

אבולוציה

ה Genius הם אחד הסוסים הוותיקים באורוות אופני ההרים שלנו כבר שנים ארוכות. הם תמיד היו תוצר של מיקוד בחדשנות, טכנולוגיה ועיצוב. ה Genius התפתחו לאורך השנים לרמה שתאפשר להם להתמודד עם כל מה שזרקו מולם בסינגלים. עם הגרסה האחרונה של אופני הטרייל \ All Mountain שלנו, קונספט אחד הוביל את הדרך: מה שיורד, חייב לעלות. זו תמיד היתה התכונה המובילה של ה Genius – הם באמת אופני ההרים המושלמים לכל שביל שתזרקו לפני הגלגלים שלהם. עליות תלולות מלאות שורשים? אין בעיה. סינגלים יורדים וזורמים? כן בבקשה… ירידות אלפיניות ארוכות של 2000 מטר? זה כמו מוסיקה מושלמת עבורם. הסקוט ג’יניוס – לא משנה המסלול, לא מזיזים התנאים, ולכל רוכב- הם תמיד יהיו הכלי המתאים למשימה.

לכידה8

גם 29, גם 27.5

עם ה Genius החדשים רצינו לייצר את הורסטיליות האופטימלית. שלא כמו רוב היצרנים האחרים, ה Genius החדשים יכולים לעבור בין גלגלי 27.5 ל 29 באמצעות הסטת לוחית מהירה (Flip Chip). אין צורך להחליף מזלג- רק משנים את נקודת הציר במתלה, מחליפים גלגלים, ויוצאים לדרך. הפטנט הזה מאפשר לכם גם לשמור על גובה הציר המרכזי (BB) בשני סוגי הגלגלים. עם גלגלי 27.5 אפשר להשתמש בצמיגי 2.5″, 2.6″ או 2.8″. עם גלגלי 29 כל הטווח בין 2.4″ ל 2.6″ יהיה מצוין. ה Genius תמיד היו האופניים לכל אחד, ובדגם 2018 זה נכון מתמיד – שלדה אחת, המון אופציות.

Fullscreen capture 22062017 191322

ה Twin Lock: מערכת מגיבה לתנאי הרכיבה

דמיינו את האופניים המושלמים מחכים לכם בתחילת כל מקטע בשביל – הג’יניוס החדשים לגמרי שלנו תוכננו בדיוק לשם כך. ה Twin Lock היא מערכת שיכוך שאפשר למצוא רק בסקוט, והיא אפשרה לנו ליצור אופניים שמטפסים ללא מאמץ ובצורה יעילה במיוחד, ובמקביל- שוחטים את הסינגל בדרך למטה!

עם ה Twin Lock הרוכב יכול לשלוט בצורה אפקטיבית במתג אחד על כל השלדה, המזלג והבולם – ובכלל על המתלה כמערכת. למה זה חשוב? כי אופניים עם 150מ”מ של שיכוך, כשהם מכוילים כמו שצריך, הם בעלי יותר סג מאשר אופניים עם 130מ”מ. זה הטווח הנוסף של התנועה הזו שנותן את הכיף והיכולת הטובה יותר בירידות, אבל במקביל יש לו אפקט שלילי על הגיאומטריה והביצועים בעליות. זה המקום בו ה Twin Lock עושה את ההבדל: הוא מאפשר לנו לא רק לשנות את הקומפרשן אלא גם את עקומת השיכוך, ולשנות בצורה דינמית את הגיאומטריה של האופניים. 

לכידה10

בירידות:

בירידות כל תאי האוויר בבולם מנוצלים כדי לתת את כל טווח ה 150מ”מ הרכים ומפנקים של שיכוך ה Scott Genius עבור יכולת דיסנדינג מלאה.

לכידה11

במצבי דיווש שונים (Traction Control):

במצב האמצע אחד מתאי האוויר של הבולם סגור כדי להקטין את נפח האוויר וכתוצאה מכך המתלה מתקשה. השיכוך מתאים את עצמו בצורה אוטומטית והאופניים הופכים לאופני 110מ”מ של מכונת יעילות דיווש, עם תגובתיות טובה יותר. האופניים עוברים בצורה דינמית לתנוחה גבוהה יותר שמייצרת גיאומטריה יעילה יותר לפידול – זה מושלם לקטעים תלולים ועליות טכניות, ופמפום מקטעים שטוחים יותר ופחות טכניים – משהו שהתאמת השיכוך בבולם בלבד לא מספיקה עבורו.

לכידה5

נעילה

מערכת השיכוך עם ה-Twin Lock  עוברת למצב נעול בו גם המזלג וגם הבולם נעולים – עבור יכולת פידול אולטימטיבית במשטחים חלקים, כמו דרכי אש, או עליות כביש במעברים בין סינגל אחד לשני.

לכידה3

ההתאמות האלה גורמות לכך שהג’יניוס נהנים מגיאומטריה אופטימלית לכל מצב – לירידה, לדיווש ולעליה. הם מטפסים מעולה כי הם מנטרלים את האפקט השלילי של מתלים בעלי מהלכי שיכוך ארוכים. במקביל – הם לא הורסים לכם את הכיף בירידות בגלל פשרות שצריכים לייצר בעליה. ה Twin Lock מאפשר להם לטפס כמו אופניים עם פחות מהלך ולרדת טוב יותר מאופניים עם יותר מהלך. הם מתאימים למגוון גדול יותר של תנאי שטח ועושים אתכם למהירים יותר, ונהנים יותר מהרכיבה!

לכידה6

מערכת השיכוך

הקינמטיקה – מיקום הצירים והתנהגות המתלה במערכת השיכוך לאורך מצבי שיכוך ורכיבה שונים, מספקת את השליטה וההתנהגות המושלמים של ה Scott Genius. באמצעות תכנון מתלה ארבע הצירים הוירטואלי שלנו, דייקנו את תחושת השיכוך, הפידול והעצירה ואלה עובדים ביעילות מושלמת והרמוניה עם מערכת ה Twin Lock. עקומת השיכוך נותנת פינוק רגיש ומהיר בתחילת המהלך עבור במפים קטנים, ולכן יכולת אחיזה מעולה. יש לה תמיכה מושלמת באמצע המהלך וכניסה עמוקה ונשלטת בסופו.

מיקום הצירים הספציפי מבטיח יעילות דיווש שמניעה את האופניים קדימה כמו כלב ציד שנתנו לו להריח ארנבת, ושחררו אותה אל היער, והתחושה הנייטרלית של הבלימה מייצרת איזון מושלם בין נוחות הרוכב והשליטה, יציבות השלדה, והאחיזה בגלגל האחורי. ה Genius החדשים הם אופניים פורצי דרך, וכל סוג של רוכב – החל ברייסר של XCO ועד דאונהילר, ירגיש זאת.

Fullscreen capture 22062017 191249

ויש עוד המון דברים מדהימים באופניים האלה:

לא העמקנו פה באופטימיזציות של הנחת שכבות הקרבון, במשקל השלדה המטורף (2249 גרם בלבד), על מרווח הצמיגים הנדיב גם ב 29 וגם ב 27.5. לא נתנו לכם בדיוק את התחושות מהחוויה של הגיאומטריה החדשה – עם זווית ראש מתונה יותר, קיצור הצ’יינסטייס. לא הזכרנו עדיין את הכידון והסטם ביחידת קרבון אחת, ועוד ועוד… אנחנו פשוט רוצים להשאיר אתכם עם סקרנות למבחן ב BIKEPANEL!

 


מגזין האופניים הטוב בישראל:
לחצו פה לקבל את ערוץ BIKEPANEL בטלגרם!