זה היה עניין של זמן: מערכת ההילוכים האלקטרונית של שימנו מתרחבת, והופכת זמינה וקרובה להרבה יותר רוכבים עם גרסת ה XT!

Shimano העולמית מכריזה כעת שתי הכרזות חדשות וחשובות: על השקת המערכת האלקטרונית החדשה, ולצדה- על השקת מערכת 1×11 ברמת SLX. הפעם נתמקד בחדשות האלקטרוניות:

מאת: Shimano – דאא

מערכת הXT יושבת בדיוק בין מערכת ה XTR המקצוענית, וקרובה אליה, למערכות ההילוכים העממיות יותר. היא מכוונת לרוכבים פרטיים (שאינם מספונסרים בד”כ), אבל כאלה שהם מתקדמים ומשקיעים לא מעט באופניים שלהם. רוכבים שמשקיעים שעות רבות באימונים, משתתפים בתחרויות, ואוהבים את הרכיבה. עבורם פתחה שימנו את מערכת DEORE XT Di2 M8050 החדשה!

אם תמיד חלמת על פודיומים, רכשת את ביטוח הספורט היקר שחוק הספורט דורש כדי להתחרות, והשקעת בצ’יפ של האיגוד, יש לך אזיקונים ספייר באוטו, ואתה בוהה באופניים ובציוד של המתחרים בקווי הזינוק מדי פעם, הדאור XT האלקטרוני הוא עבורך, וישנה את הרכיבה שלך!

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

טכנולוגיה משנה רכיבה

שנתיים לאחר שהשיקה את מערכת ההילוכים האלקטרונית הראשונה בעולם שהיתה גם זמינה מסחרית על המדפים, Shimano מביאה את הכח והטכנולוגיה למקום שישפיע בצורה משמעותית על הדרך שאתה רוכב, ואל רמת ה XT. בנגיעת כפתור, ועם ידית הילוכים אחת בלבד, אתה יכול כעת לשנות הילוכים בצורה המדויקת והמהירה ביותר האפשרית. כשהסינגל תופס זווית תלולה למעלה, ה DEORE XT יגיב מיידית לכל הדרישות שלך. כשהידיים שלך יכאבו מלאחוז את הגריפים, נגיע קלה בכפתור הDi2 היא כל מה שתצטרך כדי לזוז להילוך יעיל יותר.

טכנולוגית ה Synchro Shift, מתאימה את ההילוך הקדמי לקו השרשרת בצורה אוטומטית, ולכן תמיד תהייה בהילוך הנכון ובמצב המייטבי לקראת עליות קשות, ירידות טכניות ותחרותיות מלאת אדרנלין.

כמו במעביר האחורי של ה DEORE XT M8000, גם ב DEORE XT Di2 יש את ה +Shadow RD שמנטרל קפיצות שרשרת ומייצר מערכת מדויקת יותר של העברת הילוכים.

עוד התקדמות במערכת החדשה, ה DEORE XT Di2 M8050, הוא החיבור האלחוטי החדש, הפועל באמצעות Bluetooth עם מערכת הE-TUBE – המערכת שפתחה שימנו כדי להגדיר את העברות ההילוכים ב Di2. באמצעות בלותות’ הרוכב או המכונאים יכולים לפנות מהמחשב, טאבלט או סמארטפון דרך תצוגת המידע של ההילוכים (SC-MT800) אל המערכת והסוללה החדשה. זה משמש להגדרה אישית של העדפות העברת ההילוכים של הרוכב, וכעת – מתאפשר לביצוע באמצעות אפליקציה בנייד.

 

מערכת ה D-FLY Data Management מאפשרת לרוכבים לראות את המידע על מצב הסוללה וההילוכים שלהם, באמצעות מחשבוני רכיבה תואמים מיצרנים נוספים (למשל גרמין ואחרים).

XT Di2

The components of adventure

נעבור בקצרה על החלקים העיקריים במערכת:

השיפטרים (SW-M8050 מלפנים וה FIREBOLT האחורי) מתוכננים להפעלה מדויקת ומהירה, ארגונומית ומגיבה ללחיצה מהירה אחת בלבד, ועם אפשרות להעברת כמה הילוכים בלחיצה אחת. מיקום כפתור ה FIREBOLT יכול להיות במקומות שונים בהתאם להעדפת הרוכב ולמקום הטבעי הפוגש באצבע שלו. הגמישות בקביעת המיקום המדויק והאישי של הכפתורים לכל רוכב מאפשרת להעביר הילוכים מהר יותר ובפחות מאמץ.

טכנולוגית ה SYNCHRO SHIFT משמעותה שהרוכב יכול להשתמש במעביר קדמי אחד בלבד ועמו לשלוט גם במעביר האחורי וגם במעביר הקדמי. אין צורך בשני מעבירי הילוכים, ומפנים מקום על הכידון. זה מתבצע באמצעות קביעה אישית של מפת ההילוכים של כל רוכב – כל אחד מגדיר למערכת את ההעדפה שלו מתי בדיוק לבצע הורדה או העלאת שרשרת מהפלטה הקדמית.

פילוסופית ה Rhythm Step של Shimano מבטיחה מעבר חלק בין הילוכים ללא קפיצות רבות מדי בין הילוך להילוך. שימנו גורסת שחייב להיות פער קטן ומסוים בהתאם למחקרים שלה, במספר השיניים בין גלגלי שיניים קרובים כדי לייצר חווית רכיבה רציפה, וקאדנס סיבובי רגליים נכון. אין קפיצות גדולות מדי בהעברת הילוכים רק תנועה חלקה קדימה דרך כל ההילוכים.

השיפטרים תוכננו לעבוד בהרמוניה עם מערכת התצוגה והמידע של ההילוכים (SC-MT800), ועם המעבירים הקדמי (FD-M8070) והאחורי (RD-M8050): זו תצוגה לרוכב על הקוקפיט שנותנת לו מידע על ההילוכים שהוא נמצא בהם בכל רגע ועל מצב הסוללה, וכן מאפשרת לבצע Reboot למערכת, כיוונונים עדינים של מהירויות העברת ההילוכים ושל ה SYNCHRO SHIFT באמצעות המחשב, הטאבלט או הנייד.

כל מי שרכב על מערכות ההילוכים האלקטרוניות של שימנו הרגיש את הדיוק והמהירות, אבל בעיקר – את הניתוק המוחלט של המערכת מהעומסים המופעלים על ידי הרוכב. זה די מדהים לדווש בעוצמה, ולהרגיש את המעבר של ההילוכים חלק, מהיר, ומדויק גם תחת העומסים הכי כבדים שתוכלו לנסות ולייצר. אפשר פשוט להתרכז בלייצר וואטים ותנועה קדימה, לשכוח מהעברות ההילוכים בפלטה ולרכוב עם שיפטר אחד בלבד. מדהים.

ביצועי הסוללה זהים לאלה של מערכת ה XTR Di2 – כלומר אפשר לרכוב מינימום של מאות קילומטרים בשימוש אינטנסיבי (המון העברות הילוכים), עד שהתצוגה תאותת לכם שצריך לטעון. הטעינה לוקחת 90 דקות בלבד, והסוללות הפנימיות עובדות ב Plug & Play וברות החלפה בקלות.

האמינות אף היא בקו אחד עם מערכת ה XTR האלקטרונית: הכל אטום, עמיד למים, עמיד לבוץ ולכלוך. העובדה שהיא אלקטרונית ללא כבלים מכניים ועובדת בצורה אוטומטית בסנכרון הילוך קדמי ואחורי, משמעותה שלא צריך לדאוג יותר מדי לכבלים, ללכלוך ומקבלים תפקוד מייטבי ועקבי יותר מהמערכות המכניות.

DEORE XT Di2  תהייה זמינה מספטמבר. (המחירים בשימנו יתפרסמו בהמשך, אולם אנחנו יכולים לאמר שאם ללמוד מההשקות של מערכות הכביש, סיכוי טוב שהתמחור של ה XT האלקטרוני יהיה דומה לזה של ה XTR המכני – מה שייצר התלבטות קשה לכל רוכב בקנייה הבאה שלו…)