בהודעה משמעותית לעתונות בענף האופניים העולמי, הודיעה קבוצת המדיה Sky שקבוצת סקיי הבריטית, לא תקבל חסות יותר לאחר 2019!

היא מפסיקה את החסות לאחר עשור של מעורבות בענף האופניים עם הצלחה אדירה. זו החלטה להפסיק את הבעלות והחסות על Team Sky, שתמשיך להתחרות תחת שם אחר אם מנהלה- דייב בריילספורד יצליח לגייס מימון ל2020. ההודעה מגיעה מוקדם ואנחנו עדיין נראה את כוכבי הקבוצה עם הקיט והלוגו המוכר בעונה הקרובה. הקבוצה ניצחה 8 גראנד טור, 52 מירוצים רב יומיים אחרים, 25 חד יומיים ובסה”כ 322 נצחונות!

סקיי החלה את מעורבותה באופניים ב 2008 בבריטניה, והיתה חלק מהצמיחה האדירה של תחום האופניים בממלכה, שהשיגה לא מעט מדליות, והניעה 2 מליון אזרחים בריטיים לרכוב. היא ניצחה את הטור דה פראנס לראשונה ב 2012 עם סר בראדלי וויגינס. קריס פרום ניצח 4 טור דה פראנס תחת מדיה, הראשון ב 2013, והפך להיות הרוכב הראשון מזה 30 שנים שהחזיק את שלושת חולצות המנצחים בכל הגראנד טורס. בטור האחרון היה זה גייראנט תומס שניצח בטור בלתי נשכח – פעם שביעית לסקיי.

בהודעה לעתונות שלה סקיי מציינת את הפעילויות החברתיות שלה, למען הצלת האוקינוסים, הפחתת שימוש בכלי פלסטיק חד פעמיים, ועבודה ארוכת טווח עם שותפים לקידום ספורט בבתי ספר, הצלת יערות גשם, ועוד.

ברקע הדברים, תנועות טקטוניות של מיזוגים ורכישות במדיה העולמית: Sky נרכשה בעסקת מליארדים של 38 מליארד דולר על ידי Comcast לאחר שדיסני, הבעלים של Fox הפסידה לה. שינויי הבעלות האלה קשורים ודאי להפסקת החסות.

פרשנות BIKEPANEL

Sky מצדה עושה מהלך נכון של פרישה בשיא. אחרי עשור של חשיפה מטורפת למליוני רוכבי האופניים בעולם, עם המנצחים הגדולים ביותר של הטור דה פראנס והמרוצים הגדולים בשנים האחרונות, ועם הרוכבים והכוכבים שהיו מובילי התחום בבסיס שלה- בבריטניה, היא יכולה להביט בסיפוק על ההימור הזה. כריס פרום כבר לקראת הסוף ונותרת שאלה פתוחה האם יש בכלל רוכב גראנד טורס שיכנס לנעליו. את המניה הזו היא מכרה בשיא.

במקביל יש לציין שבשנה האחרונה, הקבוצה הגיע לנקודת רתיחה ביחסיה עם ענף האופניים סביבה. החשדות הרבים על ניצול לרעה של תהליכים רפואיים, בעיות האסטמה והפרשות של כריס פרום, והיחס הכללי כלפיה בפלוטון וב ASO אינם טובים. מצד שני- זו הקבוצה המקצוענית והמנוהלת בצורה המרשימה ביותר בדבוקה העולמית. זו קבוצה שהביא את החתירה לניצחון לקצה- היא יצרה תפקוד מייטבי והשפעה משמעותית על עולם האופניים עם גישת ה Marginal Gains שלהם שגורסת שכל היבט בפעילות חשוב, והיא בהחלט העלתה את הרף בעולם האופניים.

יהיה מעניין לראות מי המותג שימשיך עם הקבוצה הזו הלאה.


רוצים לקבל עידכונים נוספים? הצטרפו פה לטלגרם של בייק-פאנל: https://t.me/BIKEPANEL

הצטרפו פה לטלגרם של בייק-פאנל: