Veolia Desert Challenge – בסופ”ש 20-21 בדצמבר, יורדים לים המלח למשהו אחר: לחוויה כייפית, מגניבה, שמחה וחוגגת, ולמרות שיש גם תחרויות הן רק תבלין לדבר האמיתי: המסיבה והאווירה עם המשפחה. כדאי להרשם מהר כי המחירים עולים בדצמבר. 

משפחות הרוכבים והרצים מוזמנות לבוא לסופ”ש כייפי במיוחד: בוחרים באחד מטיולי שישי שלנו, חוזרים בערב לקמפינג במתחם האוהלים, מעודדים את הילדים במקצי הילדים של שישי בערב, נהנים מארוחת ערב במקום, באים לערב תרבות האופניים, ובשבת בבוקר יוצאים לטיול שבת. הנחלים היפהפיים והמיוחדים של ים המלח מחכים לכם עם עוד מאות משפחות שיבואו להנות ב Veolia Desert Challenge!

רוצים גם? הרשמו פה: Veolia Desert Challenge

בכתבה קודמת ראינו את הסרט החדש. בואו נקח פרספקטיבה ונראה סרט מ-2010 ובו מבינים כיצד בונים איכות, מסורת, וחוויה שנצרבת לאורך זמן:

[vimeo]http://vimeo.com/8954936[/vimeo]

אילו טיולי רכיבה יש באירוע?

טיול שישי בצהריים: נחל סדום ונחל פרצים 14 ק”מ

נחל סדום הוא נחל מדהים וייחודי באיזור מישור עמיעז המדברי, ללא צמחיה עם תצורות גיאולוגיות מרתקות שיצרו המים והמלח. הוא ונחל פרצים יהוו את יעד הטיול שלנו ביום הראשון של האירוע. נחל פרצים הוא האפיק המנקז את מישור עמיעז. הוא הופך לנקיק מדהים וצר שחצבו המים באדמת החוואר הרכה. התוצאה מהנה במיוחד לרכיבה שכן תוואי הקרקע הוא מתפתל ומייצר סיבובים חדים שכיף במיוחד לרכוב אותם עם אופניים. הילדים יחגגו! כמובן שהטיול מיועד למשפחות רוכבות וילדים שמנוסים ברכיבת שטח באורך דומה ובדרגת קושי דומה. מה דרגת הקושי? לא קשה, אבל עדיין יש אתגרים: קצת אבנים פה ושם, אולי קצת דשדש (דרך חולית רכה), עליות קלות וכמה ירידות נחמדות.

1-Desert

ביום שבת  21/12 ניתן לבחור מבין שלושה מסלולים בדרגות קושי משתנות:

  1. “אטרקציות בכיכר סדום” – 6 ק”מ. מסלול קליל ושטוח שמיועד באמת – לכל הקטנטנים ואחיהם שמסוגלים לדווש לאורך 6 ק”מ. אפשר לבוא עם מנשאים, נגררים וכל סוגי האופניים ולרכב בכיף. מה רואים? המסלול כולל אטרקציות כמו רכיבה לאורך אנדרטת הנופלים, שחזור קרב, הסבר ותצפית על פטה מורגנה, תצפית אל עבר הגבול הירדני, ביקור וטעימות במטעי פילפלים/עגבניות, תצפית לכפר השכן הירדני, עימו יש שת”פ חקלאי, תצפית והסבר על אבן גבול 120 ועוד. המסלול מלווה ומודרך על ידי מדריכת ידיעת הארץ מקומית ומדריכי רכיבה מוסמכים.
  2. “חריץ בחוואר (נחל אמציה)” –  15 ק”מ – כאן כבר מדובר בטיול שטח אמיתי, שמיועד לילדים הגדולים והמנוסים יותר, עם אופני הרים “אמיתיים” ולרוכבים מכל הרמות שפשוט רוצים לטייל בכיף בנוף מדברי מהיפים שיש.
  3. “חריץ בחוואר (נחל אמציה)” –  25 ק”מ – אותו הטיול שתואר מעלה, אבל עם תוספת יפה של מסלול ורכיבה לאלה ש 25 ק”מ מדבריים, יפהפיים, פותחי ריאות ומאווררי נשמה לא מפחידים אותם…

לקחנו את המסלול המעגלי המלא, וחצינו אותו לחצי: מי שלא רוצה לרכב את כל המסלול מוזמן להעמיס את אופניו על העגלה ואת עצמו על האוטובוס ולקבל הקפצה לאמצע המסלול. המסלולים בשבת מתחילים מכיכר יישובי סדום – כחצי שעה נסיעה ממתחם האירוע.

1-DSC_8329

מה עוד יש לילדים באירוע?

מאוד חשובה לכולם חגיגת הילדים: ספורטאים צעירים מגיל 4 ועד גיל 12 יכולים להשתתף בריצות הקצרות (400 או 800 מטר) שיוזנקו אחה”צ ויעברו, למצהלות כל הנוכחים, בתוך מתחם האירוע המואר והתוסס. כל ילד מקבל חולצה, מדליה ועידוד בסיום – אין פודיום, אין מיקום, אבל יש תוצאה בלוח המודעות, עבור מי שזה באמת חשוב לו… אנחנו קוראים לזה Kiddies Fun Run ובטוחים שיהיה ממש FUNNNN.

בשבת, מתחם האירוע מארח את בני המשפחה שאינם משתתפים ברכיבה: יש צל, מרבצים, דוכני אוכל ושתייה, מוסיקה, מופעי שליטה על אופניים, תחרויות היתוליות ועוד המון הפתעות. לילדים אנחנו מציעים משחקיה מוצלת עם ג’ימבורי ומתנפחים, פינות יצירה בחימר ודפי צביעה ועוד.

1-DSC_9578

נגיד שבן/ת הזוג בעניין של ריצה – מה הם יכולים לעשות כשאתם רוכבים?

הוספנו עוד מסלול למתחילים, מה שמביא אותם לגיוון של ארבעה מסלולים: למרחקים של 6 ק”מ, 10 ק”מ, 21 ק”מ חצי מרתון ו-30 ק”מ. אגב מסלול ה-6 ק”מ אינו מקרי: הוא התווסף כדי לאפשר גם לרצים מתחילים או כאלה שלא גומאים מרחקי על להשתתף. למעשה כמעט כל אחד יכול – גם בני זוג ומתחילים יוכלו להזיע וליהנות קצת. אפילו ילדים מגיל 12 ומעלה (שרגילים לרוץ כאלה מרחקים, כמובן).

פסטיבל פורץ דרך שמשתפר משנה לשנה

עוד כמה חידושים שיהיו השנה: מדידת זמנים מספק חדש, מתחם קמפינג גדול יותר, פאנל תרבות-אופניים לילי, לפני ההופעה החדשה במתחם הזולה הענק, בו כמה יזמים ישראלים בתחומי האופניים ותרבות הרכיבה יספרו לנו על הפרויקטים שלהם, הקרנת סרטים ועוד.

אלה יצטרפו לרשימה ארוכה של היבטים שהפכו את ה Veolia Desert Challenge לאירוע פורץ דרך – שהיה ראשון בהמון היבטים שהאירועים האחרים שיש בארץ אימצו בחום: חולצות מנדפות – ראשונים. המנדפות השנה לא רק לרצים ויסופקו על ידי אדידס כמובן. מדידת זמנים מחוץ לאיגוד – ראשונים, תצלומים ברזולוציה גבוהה מאת הצלם רונן טופלברג  – ראשונים, הופעות חיות, מתחם עיסוים ועוד ועוד…

1-דזרט צלנג 20131

זה אירוע שהוא יותר חווייתי מתחרותי. לא רק בגלל שהתזמון שלו נמצא ממש מחוץ לתקופת החידוד של המתחרים הכבדים, שלוקחים אותו כאיזה אימון מהנה, אלא גם כי האירוע הזה מחבק ומקבל ברכות: בוא להקפה אחת (רק שעה וחצי, כ 24 ק”מ…), עם בן זוג. האחריות על כתפי שניכם, אתה לא לבד שם, בעולם התחרותי הקר והמנוכר. עשית הקפה אחת בשנה שעברה? בוא השנה לשתי הקפות, או שאולי דווקא תשאר בהקפה אחת אבל תרוויח עוד כמה בירות בלי להלחץ מזה בערב תרבות האופניים שיהיה שם לפני…

בוא עם משפחה, אוהל, פויקי, צידנית בשר, צידנית שיכר, עשב (לרפד את המזרנים הכוונה), ותהנו מהזדמנות לנקות את הראש בשישבת בטבע, כשבשאר הארץ כבר קר לאללה. יהיה חג אופניים, ריצה, טבע ומשפחה אמיתי והתכנסות סביב מדורת שבט הרוכבים החמימה והמאירה.

צילום: ניר חזן, רנר סקנר

רוצים גם? הרשמו פה: Veolia Desert Challenge