כתב וצילם: גיא חלמיש
מפגשי שבט ה-Yeti הם מסורת שיובאה לישראל מחו”ל. בשנה שעברה סיקרנו את המפגש השני באיחולי המשך לשנים הבאות. לשימחתנו גם השנה קיבלנו הזמנה לאירוע המיוחד והמשפחתי הזה שמארגנת ונטיל – יבואנית המותג (וגם מפעילת חנות רוזן ומינץ עפולה). למי שלא מכיר את המותג: מדובר בבוטיק אופני הרים איכותי וסטייליסטי שפועל מקולורדו מתחילת שנות השמונים. החברה זוהתה בעבר בעיקר עם Downhill ואולי דווקא בשל ההשפעה הזו, הצליחה להפיק כמה דגמי מופת גם בקטגורית השבילים וה-XC-מרתון. צבע הטורקיז האופייני והאופניים של Yeti יכולים להיות תושבים ראויים מאוד ב-Wish List (או באורווה) של כל רוכב. 
Dfsmnvms_413ffs9mc36_b
פינוקים, רכיבה וחיוכים במפגש Yeti השלישי
הפעם התקיים המפגש ביער שגב (במשגב) על שלל סינגליו המושקעים, מרובי הברמים והדרופונים. הגענו לשם עם חששות ביום שצפה גשם מקומי בכל רחבי הארץ. היתכן שדווקא ביום כזה עדיף להגיע לצפון? כשרכבנו במזג האוויר המושלם קיבלנו דיווחים על מבול במרכז…
מסורת מוצלחת לא צריך לשנות: הבוקר נפתח מוקדם, ועשרות רכבים עם אופני Yeti בשלל דגמים וצבעים ממלאים את היער. מתחילים בקבלת חולצות האירוע וארוחת בוקר מפנקת. אז מתפצלים לקבוצות בהתאם לסגנון הרכיבה (XC-מרתון, XC-שבילים, ו-All Mountain) ויוצאים לרכב. חוזרים לעל-האש ובירות, ומקנחים בתחרויות רכיבה מיוחדות, עם שלל פרסים של המותג.
גיל מזור וה- Yeti ASR שלו באחד הסינגלים של יער שגב
את קבוצות הרכיבה הפעם אפשר היה לתאר בדיוק לפי דגמי ה- Yeti הפופולאריים ביותר בארץ: דגם ה-AS-R הקליל והיעיל אותו בדקנו בעבר (כאן) הוא דגם XC-מרתון מיתולוגי. יש כמה לקוחות זריזים וברי מזל שהספיקו לשים עליו יד לאחרונה שכן השנה הופסק הייצור של דגם האלומיניום והוא ימשך בקארבון בלבד עם תצורת מוט כיסא אינטגרלי. דגם ה-575 על ששת האינצ'ים שלו הוא מכונת שבילים עד All Mountain קרובה למושלמת. בנוסף לשני אלה, השנה השיקה Yeti דגם חדש שמתאים בול לקבוצה האמצעית: ASR-5. הדגם הזה, שכבר הגיע לארץ, הוא החשוב ביותר לחברה הזו מזה זמן רב, היות והוא מכסה פער גדול מדי שהיה בין ה-AS-R ל-575, ועונה על צרכי הקטגוריה הכי פופולרית: אופני שבילים מהירים וקלים, עם מהלך של 120 מ”מ, שיכולים לעשות כמעט הכל – מקרוס קאנטרי ועד שבילים טכניים. Stay Tuned: בקרוב נקבל ASR-5 למבחן מסקרן במיוחד. 
רק Yeti בקטע קישור מחוץ לסינגלים
חוזרים לארוחת צהריים על האש, והמופע של נמרוד כהן איש BikeZone ועז-הרים מתחיל. האיש שלא סותם את הפה מחזיק את הקהל בנוהל המוכר שמצחיק אותנו כל פעם מחדש. המופע שופר באמצעות בירות חופשי ואווירת סבבה תענוגית, שבמרכזה תחרות לא קלה בכלל של הקפה בסינגל קצרצר וטכני מאוד, שהמארנים סימנו במקום, ממש מול האירוע והקהל. רק כמה אמיצים בודדים (פלוס מנחה האירוע) התחרו עליו והפגינו רמת רכיבה משובחת במיוחד, בעוד שהאחרים העדיפו להנות מלצפות בהקפות הקצרות. התחרות הייתה מדידת זמנים אישית על מסלול קצר ומאוד טכני, על גבול ה-Trial, באורך של כחצי דקה. המסלול כלל עלייה קצרה ומסולעת (סביב גת עתיקה) בתחילתו, סיבוב חד, קטע אבנים וחריצים מציק וקשה למעבר, שוב פנייה חדה, וישר לדרופ תלול, שמוביל לכניסה צפופה מאוד למדרגה קשה בעלייה וסיום. הורדת רגל אחת גוררת קנס של 2 שניות. הורדת שתי רגליים גוררת קנס של 5 שניות. מיותר לציין שהמנצחים ניקו הכל ללא הורדת רגליים.
הכרת מסלול ברגל לפני התחרות
התחרות הקטנה הזו הראתה איזה פוטנציאל אדיר יש לתחרויות בסגנון כזה. מה שעושה את זה מגניב לגמרי זה שכל הסיבוב חשוף לקהל כך שכולם רואים כמעט את כל ההקפה. הסיום מותח במיוחד היות ולמתחרים אפשרות למספר נסיונות בלתי מוגבל – מה שמוביל לדו קרב אכזרי ומותח בין שני הראשונים כשכל פעם שמישהו שובר את השיא – מי שירד למקום השני חייב לצאת ולהגן על התואר… זה גדול! המדריכים שלקחו אותנו לסיבוב בבוקר – אורן, ארז, אוריאל ועומרי – כולם הוכיחו דוגמא אישית והשתתפו בתחרות…
 Yeti 575,עומרי זרח (מקום 2) מנקה את הדרופ בסוף מסלול של כחצי דקה צפופת אלמנטים 
פודיום המנצחים: יונתן זינדר, אורן זכור, ארז בויארסקי, גדעון חלמיש, עומרי זרח, ואוריאל המנצח (הולך מימין) שחשב שיקבל כפרס שלדת ASR5 מקרבון… אבל לא!  
בתור רוכב XC ומרתונים על AS-R פרטיים ואהובים, שמחתי לשוב וליטול חלק באירוע הזה. האופי שלו נקבע מלמעלה, על ידי ארז וניצן ביתן, היבואנים, ורפי, מנהל “ונטיל”. החבר'ה המשקיענים והחמים האלו, פשוט נותנים בכל שנה לאירוע אופי משפחתי אמיתי. נראה מה יכינו לנו בשנה הבאה. תודה מיוחדת ליבואנים: ונטיל – רוזן ומינץ עפולה, וכן לכל מי שסייעו: NewBike, חנות האופניים המקומית שאירחה, נמרוד כהן מעז הרים ו-BikeZone, עומרי זרח על תכנון המסלולים וההדרכות, ארז, אורן, אוריאל ויונתן על ההובלה ולקבוצת 500Watt הסניף הצפוני.