בהודעת ווטסאפ פנימית שהגיע לידינו, מאת ד”ר אייל קישון יו”ר איגוד האופניים, עידכן קישון את עובדי האיגוד על השינויים בהנהלת האיגוד: הפסקת עבודתו של אייל הרשטיק כסמנכ”ל האיגוד אחרי 11 שנים, ומינוי שני מנכ”לים משותפים חדשים: ירדן גזית על התחום המקצועי וגדי רדום על תחום ניהולי עסקי ופיננסי. 

הווטסאפ כלשונו

“שלום לכל עובדי האיגוד, הוועד המנהל נבחר בחודש פברואר האחרון במטרה מוצהרת לחדש, לרענן ולשפר את פעילות האיגוד.
היה חשוב לנו לגייס מנכ”ל חדש מבחוץ שיוכל לקדם את הארגון מבחינה מסחרית, פיננסית וניהולית. מ תוך הבנה של חשיבות התחום המקצועי באיגוד החלטנו על מבנה של שני מנכ”לים משותפים, אחד לתחום המסחרי-פיננסי, ואחד לתחום המקצועי.

האיגוד ממנה את גדי רדום וירדן גזית למנכ”לים משותפים: מנכ”ל משותף לתחום מסחרי ופיננסי: גדי בוגר פרויקט חמ”ן תלפיות בצה”ל. התואר הראשון של גדי בהנדסת תעשייה הוא מאוניברסיטת תל אביב. לגדי תואר MBA בניהול מאוניברסיטת UCLA עם התמחות בספורט וכן ניסיון עסקי רב בניהול תקציבים וצוותי עבודה בסביבה תחרותית מוטת ביצועים (10 שנים בחברת MICROSOFT בסיאטל ובישראל). גדי היה מעורב באיגודי ספורט שונים (17 שנים) ולמד היטב את התחום. הוא יהיה אחראי על ניהול הצד העסקי, הפיננסי וניהולי באיגוד שיכלול ניהול תקציבים, חסויות, שיתופי פעולה עם גורמי חוץ ועוד. גדי ייכנס לתפקידו ביום ראשון, 4.8.2019

מנכ”ל משותף לתחום המקצועי- ירדן קודם למשרת המנכל המשותף מתוך הערכה רבה למקצועיות ולמחויבות שהפגין לאורך שנים וכדי לסמן שהתחום המקצועי נמצא בראש סדר העדיפויות של האיגוד. לירדן תהיה אחריות ישירה על עובדי האיגוד העוסקים בתחומים המקצועיים (מאמני נבחרות, רכזי תחרויות, שיפוט ומדידה, מנהל מחלקת ילדים ונוער ורכזי המחלקה, עובדי בי”ס להדרכה, מחלקת קידום נשים)

אייל הרשטיק, סמנכ”ל האיגוד, יבצע חפיפה עם גדי ויסיים בקרוב את תפקידו באיגוד לאחר 11 שנים פוריות. הנהלת האיגוד רוצה להודות לאייל על שנים רבות של שירות ופיתוח עבור ענף האופניים המקומי ולאחל לו הצלחה בתפקידיו הבאים.

ברמה האישית אני מבין שהשינויים הרבים שעובר האיגוד לאחרונה מכניסים אתכם לסביבה של חוסר ודאות. אני רוצה להבטיח לכם שכל השינויים נעשו לטובת האיגוד והענף כפי שאנחנו מבינים אותה ולאחר מחשבה יסודית. אני מקווה שניכנס לתקופה יציבה, שבה המנכלים המשותפים יוכלו להוביל את הארגון להשגת המטרות הרבות שלפניהם. אני אגיע לישיבת הצוות הקרובה על מנת לדבר אתכם על המהלך ועל מבנה ההנהלה החדש.”

אייל הרשטיק (צילום: יואב לביא)

רקע

איגוד האופניים בישראל- עובר תקופה קשה לאחרונה, לאחר שפוזרה ההנהלה, נבחרה חדשה, היו בו בחירות מבישות ופוליטיות מאוד, אדמס הסיר ידיו ותמיכתו מהאיגוד ולא תומך בו תקציבית לאחר שכל המהלך הזה היה בניגוד מפורש לבקשתו.

במסגרת זו גם חשפתי את המתרחש באיגוד בסדרת כתבות שמראה כיצד למרות שמו המטעה, איגוד האופניים אינו האיגוד של האופניים בישראל וגם לא איגוד של החברים המשלמים בו אפילו- אלא איגוד של קומץ קטן מאוד של מאמנים שעשה בו שימוש שלטעמנו היווה ניגוד עניינים ומנהל לא תקין. למידע נוסף כנסו לכתבות הקודמות:

כעת הופסקה פעילותו של אייל הרשטיק שלא היה מעוניין להגיב לפניתנו במועד זה. על פועלו בשנים הקודמות תוכלו לקרוא פה בכתבה מלפני 4 שנים: “המייסדים” (4) – אייל הרשטיק מייסד “אופניים לכולם”. בשנים האחרונות הוא שימש כסמנכ”ל האיגוד והמשיך לקדם את פעילות אופניים לכולם מתוך האיגוד.

פרשנות ודיעה אישית

איגוד האופניים מודיע על שינויים פרסונליים כאלה ואחרים- היו”ר הוחלף בד”ר אייל קישון, הגזבר הוחלף בנני מעוז- אנשי הקואליציה שמינתה קבוצת מנהלי הקבוצות השלטת. גם אילן אידלסון מCCC הודיע על פרישתו מהתפקיד וכעת אנחנו מקבלים עידכון על מנכ”ל חדש שמחליף את הקודם.

מה שלא שמענו עדיין מאיגוד האופניים פורמלית לפחות הוא על רענון תחום ההדרכות וקורסי המאמנים – אולם ידוע כבר שישנם מי שמעוניינים לרענן גם בתחום הזה ולשחרר את אחיזתו של נמרוד דובינסקי בקרנות המזבח.

אבל כל אלה הם עניינים תפלים יחסית, הדבר העיקרי שחסר באמת הוא החזרת הבעלות על איגוד האופניים לרוכבי האופניים בישראל – לחבריו המשלמים, ולמבנה בעלות ראוי ציבורית ומוסרית. יש להוציא את האחיזה ארוכת השנים של האיגוד מידיהם של 3-4 מאמנים אינטרסנטיים בלבד, שהצליחו בעבר להוציא משכורות ותקציבים מתוכו במשך תקופה ארוכה ושיתקו את פעולתו ברגע שזו לא תאמה את האינטרסים שלהם.

עד שלא ישונה בסיס ההצבעה וזכות ההצבעה וכל שיטת השליטה ב”בורד” של האיגוד, והוא ימשך להיות מעין רכוש פרטי של קומץ של אנשים שהשתלט על משאבי ציבור, התרומה של כל המעורבים בו תעמוד תחת הצל הגדול הזה.