כמדי שנה בשנים האחרונות אני אוהב לחשוף את הסטטיסטיקה של BIKEPANEL לכולם- גלוי, חופשי, על השולחן: שקיפות מלאה של הנתונים שלנו. לשמחתי בשנים האחרונות פעלנו נכון, ייצרנו צמיחה מתמשכת וגידול. שלושת אתרי הפאנלים: OUTPANEL BIKEPANEL RUNPANEL מגיעים לכ 350,000 קוראים בשנה, וממשיכים לגדול!

הפאנלים: הכפלת הגודל מ-184,000 ל-350,000 קוראים!

BIKEPANEL הוא אתר-מגזין האופניים הגדול בישראל כבר כ-9 שנים. אנחנו מצליחים לייצר לו צמיחה משמעותית שנה אחר שנה בכל השנים האלה. בשנתיים האחרונות באמצעות הקמת ראנפאנל ואאוטפאנל לצדו. כך בשלושת האתרים כמעט והכפלנו את כמות הגולשים והדפים הנצפים!

בבייקפאנל לבדו היו בשנה האחרונה כ 184,000 קוראים (Unique Users, גידול קטן משנה שעברה). בתחילת 2016 הוקם ראנפאנל שהגיע השנה לכ 100,000 רצים, ואאוטפאנל בפחות משנה הוסיף 60,000 קוראים נוספים. ביחד הפאנלים- לאופניים, ריצה ואאוטדור מגיעים לכ-350,000 קוראים בשנה!

זה לא קורה מעצמו- יצירת תוכן זו עבודה עתירת זמן ומאמץ. בכתבות שאתם קוראים חבויה העבודה הקשה שלנו והרצון שתהנו. המטרה שלנו היא שתעריכו את המאמץ שלנו ושתקבלו תוכן איכותי וראוי. זו ההזדמנות לאמר תודה ענקית לצוות הכותבים (פאנליסטים) של האתרים האלה, ולקבוצת המפרסמים- שתומכת בתוכן ובתרבות האופניים והאאוטדור בישראל!

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

המספרים של בייקפאנל

 • בבייקפאנל לבדו היו בשנה האחרונה כ 184,000 קוראים (unique users) – גידול 
 • בבייקפאנל היו כ 780,000 דפים נצפים ב 2018.
 • כ51% הגיעו מגוגל, כ 22% הגיעו ישירות לאתר, ולשמחתנו: רק 17% מהפייסבוק!
 • החודש המוצלח ביותר: חודש הג’ירו עם כ 32,000 גולשים בחודש באתר (בד”כ 20-25,000)
 • יש באתר כ 70% גברים וכ 30% נשים.
 • כ 27% הם בני 35-44, 26% בני 25-34, ואילו 20% הם בני 44-54, וכ 15% מעל 55. רק כ 10% מתחת 24.
 • 62% גולשים מטלפונים וכ 35% ממחשבים.
 • לוח תחרויות האופניים שאנחנו מעדכנים כל חודש נצפה ע”י 15,000 קוראים.
 • הכתבה על פסיקת חץ הצפון נצפתה על ידי יותר מ 6,000 קוראים.
 • הזמן הממוצע למשתמש בכתבות הוא ארוך מאוד- מעל 2.5 דקות (הזמן הממוצע באתר כולו, כולל עמודי קטגוריה ועמוד הבית שמהם עוברים מהר יחסית לכתבות הוא 1:40).
 • את 18 הכתבות הנקראות ביותר ב  2018 – תוכלו למצוא פה.

האתגרים והדברים שלא באים במספרים

שוק האופניים בישראל נמצא במשבר קשה שהחל לפני כשנה, אולי יותר. האתגר המשמעותי שזה מייצר הוא קושי גדול אצל שחקני ענף האופניים לפרסם ולתמוך בתרבות בענף, אבל כבר לפני שלוש שנים התחלנו לתכנן את ההערכות והגיוון בתמהיל התוכן. הדבר נשא פירות, הכפיל את האתר, והגדיל את האטרקטיביות של האתר בצורה דרמטית לכל המפרסמים בענף האופניים ובענפים האחרים. הכפלת גודלו של בייקפאנל עם הפיכתו לרשת של אתרי לייפסטייל אקטיבי, אפשרה זרימה של קוראים רבים מרמות מגוונות של רכיבה ומחזקת את הפנייה החשובה ליבואני האופניים- לא רק לקצה העליון של פירמידת הרוכבים. 

הנתונים של ראנפאנל

ראנפאנל הפך בשנתיים האחרונות לאתר-מגזין הריצה המוביל של ישראל. בשנתיים לקיומו הוא צומח במהירות. בשנה השנייה שלו הוא גדל בכ 50%-60% מהשנה השנייה. הכתבה שהפציצה הכי הרבה השנה בראנפאנל היתה כתבה על כתב שלנו, שכלבי ברניז ענקיים תקפו אותו ובעליהן מסרה לו פרטים כוזבים ונמלטה – וזה השפיץ החד שרואים בגרף שלו… עוד דבר מעניין בסטטיסטיקה- שימו לב כיצד הזמן הממוצע של הקוראים באתר הולך ועולה לכיוון 2-3 ד’ בממוצע.

כנסו לRUNPANEL והתרשמו!

הנתונים של אאוטפאנל

אתר מגזין האאוטדור והטיולים שלנו הוא חדש יותר- הוקם רק בפברואר 2018 וכבר קראו בו 60,000 קוראים! זה אתר האאוטדור היחיד בישראל שלוקח את הקטגוריה הזו בהגדרה הזו. יש אתרי טיולים רבים, יש נישות שונות נפרדות בתוכו- אבל עיסוק כולל באאוטדור, ספורט אתגרי וטיולים במתכונת שלנו אין. יש לו עדיין הרבה לאן לצמוח וחסרים לנו לא מעט כותבים בענפים חשובים- גלישת גלים, גלישת רוח וקייט, גלשני אוויר ומצנחי רחיפה, כותב ובוחן ציוד קמפינג, קראוונים ועוד… מכירים כאלה או רוצים להצטרף בתחומים האלה? דברו איתנו בטופס צור הקשר!

כנסו לאאוטפאנל להתרשם!

גיוון מקורות החשיפה

אתגר נוסף ומשמעותי מגיע מפלטפורמות האינטרנט הגדולות: גוגל ופייסבוק שמחייב גיוון במקורות החשיפה. בגדול – הפלטפורמות הגדולת בעולם האינטרנט הן מתחרה על תקציבי הפרסום, וגם קו החיים לאתרים. העוצמה שלהם אדירה, ולצד ההזדמנות וקו החיים שהם מספקים יש פה איום, שכן שינויים קטנים באלגוריתמים יכולים לשנות לרעה את מצב אתרי האינטרנט, לא רק שלנו- אלא בכלל. זו הסיבה שאתם רואים אותנו מקדמים את הפלטפורמות האלטרנטיביות לחשיפה אלינו. אנא עזרו לנו! הורידו את האפליקציה לנייד, ובעיקר- הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו!

כ 70% מהגולשים מגיעים משני האתרים האלה! בבייקפאנל הוותיק גוגל הוא שחקן דומיננטי ברמה דרמטית עם 50% מההפניות. זו הסיבה שאנחנו מפצירים בכם- תורידו את האפליקציה, הצטרפו לטלגרם שלנו, הרשמו לניוזלטר…

 


מגזין האופניים הטוב בישראל:
לחצו פה לקבל את ערוץ BIKEPANEL בטלגרם! 


פייסבוק היה עד לפני שלוש שנים שחקן משמעותי בהפניות לאתרים חיצוניים, ואז לפתע שינה את האלגוריתם. מליוני עסקים ואתרים בעולם שהשקיעו הון אדיר בפרסום כדי לצבור לייקים לעמודי הפייסבוק שלהם נחתו בעשרות אחוזים בחשיפה ובהכנסות- אם תהיתם מדוע יש איבה כלפי האתר הזה, הרי שפה היא החלה. כמות אדירה של אנשים איבדו את פרנסתם כתוצאה מכך, עסקים קטנים איבדו את מקורות החשיפה שלהם והכסף שהשקיעו בדפים בפייסבוק ירד לטמיון.

מצד שני יש גם הזדמנויות: חלקו של גוגל בראנפאנל ובאאוטפאנל החדשים קטן יותר, ופה הוא דווקא מסייע לצמיחה: עם הוותק שהם צוברים מגלים אותם יותר ויותר במנוע החיפוש וחלקו הולך וגדל, ולכן גם כמות הקוראים שלהם גדלה בצורה מרשימה.

הפלטפורמה הדמוקרטית והחופשית ביות- הצטרפו פה לטלגרם של בייק-פאנל: https://t.me/BIKEPANEL

האתגרים ל2019

האתגרים שלנו רבים. הם נוגעים בכל מה שיישות קטנה מתמודדת איתה- השעות הרבות שצריך להשקיע כדי לתפעל את האתרים, עלויות התחזוקה שלהם, האתגרים בזמן וכסף שמציב תחום הוידאו, אתגרי הצמיחה, הרחבת שורות הפאנליסטים, הוספת מרכיבי תוכן חדשים באתרים, שיפורים טכנולוגיים, הגדלת הכנסות ועוד ועוד.

המטרה שלנו ב 2019 תהייה בעיקר לשמור על הקיים בבייקפאנל, ובעיקר להמשיך לצמוח בראנפאנל ובאאוטפאנל. ולא פחות חשוב, אולי הכי חשוב- להמשיך לעשות את מה שאנחנו אוהבים: לרכוב, לרוץ, לטייל, לנשום אוויר ולחיות אקטיבי ומהנה, ולתת לכם תוכן כייפי, איכותי, לפעמים ביקורתי ומעורר מחשבה, להיות מעניינים, לשמור על התרבות הכתובה של הענפים האלה, ולהיות ראויים לקליקים שלכם!

תודה לכל הקוראים על התגובות, השיתופים, והקריאה!
שלכם בהוקרה ותודה על הקשר עמנו,
גיאחה