סמרתון 2018 חוזר במהדורה הרביעית באותו מתכון מפתה של מרתון הסינגלים המדברי. העלילה מתרחשת במרחבי הערבה והנגב הדרומי, בין הנאקבים העתיקים של שיירות הגמלים, לסינגלים של שביל ישראל ומסתיימת כל יום בכפר הרוכבים בפארק תמנע. נישמע מוכר? נכון, אבל, המהדורה הרביעית מוסיפה משהו חדש: השנה כולל סמרתון 3 שלבים מדבריים מלאים, כ-200 ק”מ ו-2,700 מטר טיפוס מצטבר. שינוי לטובה? זה בדיוק מה שבאנו לבחון. לפני שנכנס לפרטים, נחזור מספר חודשים אחורה, לאיך זה התחיל עבורנו.

בייקפאנל ווטסאפ

הצוות

כמיטב המסורת בבייקפאנל, נו טוב אולי יותר תחילתה של מסורת אחרי ההצלחה של יוג’ין ומאור משנה שעברה. שוב בחרנו בזוג מוזר לייצג את המגזין. הפעם הלכנו על זוגות מעורבים ולמשימה הלא קלה הזאת נרתמו:

החיה: אורי ניצן והיפה: שרון שחר.

אורי מספר: “בסוף נובמבר, אני מקבל טלפון עם הצעה מפתיעה ומפתה לאוויר: ״מה דעתך לעשות את הסמרתון עם שרון שחר ולסקר את האירוע עבור בייקפאנל?״. הצעה מפתיעה מכיוון שאני שקוע עמוק במאמץ לחזור לכושר לקראת עונת הכביש שנפתחת בינואר, ואחרי חודשיים ללא רכיבה החזרה לכושר קשה ואטית. בנוסף אני כבר שנה לא רוכב בשטח, מתמקד בתחרויות כביש וסייקלו ואפילו אין ברשותי אופני שטח. מפתה מכיוון שמעולם לא השתתפתי בסמרתון, ואחרי 4 פעמים אפיק ישראל הגיע הזמן לנסות את האירוע המדברי המגניב הזה.

שרון: “בסוף נובמבר, אותה הצעה מפתה, רק תשימו אורי במקום שרון. אורי? נעים להכיר, שיחת הטלפון היתה הפעם הראשונה שדיברנו. מה שאומר- בליינד דייט בסטייג הראשון של הסמרתון. רעיון משוגע או בעצם מעולה. ברור שאני בעניין. תוסיפו לזה שאימונים למירוץ הרים בפברואר כשגרים בשיקגו זה בדיוק מה שאני צריכה להפוך את הבליינד דייט הזה לבלתי נשכח. אז זהו היגע הזמן להפוך מילים למעשים ולהוציא לפועל את הפנטזיה הפרטית שלי עליה כתבתי פה (לינק) לפועל. אישרתי הגעה.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

המטרה

למירוץ שמתהדר בכותרת Ride Hard, Live Harder אפשר להגיע וצריך להגיע עם מטרה אחת בלבד, וכשמה כן היא. לרכוב חזק ולהנות עוד יותר.

הציוד

אורי: הסמרתון היה הטריגר לשדרג את אופני השטח שלי. הפעם החלטתי שאני לא מתפשר על עניין מהותי עבורי והוא היכולת להכניס שני בקבוקים בתוך המשולש הקדמי.

שרון: אם הרפתקה אז עד הסוף. כיוון שכרגע באורווה הפרטית אין אופני ש”מ XC אני הולכת עם זה עד הסוף. אופניים בהשאלה. מי יודע, אולי זאת תהייה אהבה ממבט ראשון כפולה? אז הסוס הנבחר, מסוג גזעי ומשובח Niner RKT RDO המצוידים במיטב הבלינג החשמלי שיש לשימנו להציעה.

הזוגיות – הקדמה

כיאה לרוח התקופה, כיום בליינד דייט זה לא ממש בליינד. אז אורי ושרון לאחר אותה שיחת טלפון גורלית החלו במעקב אחד אחרי השנייה דרך ה-social media. מעיין סטוקינג דור המילנייאלס. בעוד אורי מפציץ בתמונות של רכיבות גראבל, הרים וכביש בחורף הישראלי הסלחני. שרון מחזירה בתמונות של סבל על הטריינר ובדייטים ארוכים עם זוויפט, וגיחות שלג קצרות. אבל השניים נשארו מחויבים לאתגר במטרה להתייצב על קו הזינוק כמתוכנן.

שרון: תחרויות בזוגות הם לא כוס התה שלי. אישית מעדיפה אתגרים אישיים, ואף ניסיתי לשכנע את מארגני הסמרתון לפתוח גם מקצי סולו (על כך עוד בהמשך הסדרה). מניסיון באפיק ישראל למדתי שכדי לרכוב בהרמוניה ולהינות צריך להתאמן ביחד ולעבוד על הזוגיות. אבל כשיש הצעה מפתה של אנטי תזה לזוגיות אז אני מוכנה לנסות שוב.

הבלת”מ

תכנונים לחוד והחיים לחוד. אחרי שבוע מחלה, ברביעי בבוקר מודיע אורי שאם כל הרצון הוא עדיין חולה ונאלץ לבטל הגעה. בעיה קשה בתחרות הדורשת זוגות על קו הזינוק. מספר שעות של חיפושים ונמצא האביר על הסוס הלבן (בעצם שחור), מתנדב ספונטני לרכיבה. עכשיו זה ממש בליינד דייט old school.

הסטייג’ הראשון – בליינד דייט

מה בתפריט: מסלול מעגלי שמתחיל ונגמר ביוטבתה. 71 ק”מ, 850 מ’ טיפוס מצטבר ו-40% סינגלים.

קו הזינוק: סדר הזינוק ביום הראשון נקבע על ידי הרוכבים לפי קצב רכיבה משוער. הבוקס הראשון נועד לנותנים בראש. לאלו שבאו לפודיום או לתת באמת בראש. הבוקס השני הוא לרוכב הסביר. לא מועמד לפודיום אבל לאלו שרוצים לרכוב חזק ולהתחרות באמת. הבוקס השלישי מיועד לאלו שבאו לאירוע ולא להתחרות. באו להינות מרכיבה אפית במדבר, עם מסלולים מסומנים ותמיכה על המסלול. הזינוקים הופרדו במספר דקות זה מזה.

כיוון שבאתי בעיקר להינות ולחוות את המדבר, הנסיך ואני הצבנו עצמנו בבוקס השלישי.

הרכיבה:

זינוק רגוע יחסית למקטע של כ-16 ק”מ מישורים יחסית מחניון יטבתה לכיון צפון, ולתוך רוח פנים חזקה. מייד נוצרות מספר קבוצות למטרת עבודה משותפת והתגוננות מהרוח. באופן מפתיע אנחנו עובדים טוב יחד. למזלי השותף הנבחר מנוסה בתחרויות זוגות ולשמחתי לוקח פיקוד. מעבר מתחת לכביש הערבה לתוך שביל ישראל לאופנים, וכאן מתחילה העליה של היום. מעלה קטורה הידוע לשמצה. המטרה של היום להגיע לפחות למדרגות הראשונות ללא הורדת רגל. הצלחה! ומשם דחיפה. החום מתחיל להציק והגוף שרגיל לטמפרטורות מתחת לאפס של החורף בשיקגו מתחיל לזעוק. אבל תודות לבן זוגי שידע בדיוק מה לעשות ועזר לי בסחיבת האופניים במעלה, הגענו לסוף.

מעלה קטורה

אחרי שניה או שתיים להסדרת נשימה (שלי) ורגע להנות מהנוף (של שנינו), ומספר קטעי קישור הגענו לסינגל מדברי מדהים וזורם ואל החולות הנודדים בדרך לשחרות.

חולות נודדים

אחרי שחצינו את הדיונה הגדולה, כמובן בזהירות שלא יכנס חול לנעליים, ולאחר עוד קטע גישור על דרך ג’יפים באה גולת הכותרת של היום ועל פי אתר הסמרתון: אחד הסינגלים היפים בארץ. הסינגל עובר על קו המצוק של צוקי שיירות, בזרימה מדהימה ונופים מרהיבים. בהחלט עבודת הפקה מדהימה של בניה.

חולות סמרתון

די בצער נפרדתי לשלום מאותו הסינגל לעבר מעלה שחרות בירידה. אחרי תרומת דם קטנה לסלעי הירידה סוף סוף הגענו לקטע מהיר יחסית על ציר הנפט ולקו הסיום בחניון יוטבתה. הנסיך הפתיע ואף עזר לי לשטוף את האופניים בסיום השלב. מבחינתי זה היה בליינד דייט מושלם ושיעור לטירונית ברכיבת זוגות אמיתית. מחכה לדייט השני. סמרתון 2018
בהמשך נביא תמונות ועדכונים נוספים מדוברות האירוע.

מיקומים ותוצאות

בקטגוריית הגברים הגיעו ראשונים:

 1. נועם שילר ועומר כצמן
 2. אמנון ישראלי ויואב דרור
 3. דביר אלמוג וגיא כפתורי

קטגוריית נשים

 1. מורן פלר ואולה אוסטרובסקי
 2. אמנדה גנז ושלומית בן עיש
 3. נוגה לייטר וענת חן

קטגוריית 30+

 1. גל צחור ונדב לוגסי
 2. גיא באומל ומורן מינץ
 3. רועי האקר וחגי ענבי
מכירת קיט הג’ירו שלנו נסגרת בעוד כמה ימים. מהרו!

חליפת בייקפאנל

עכשיו אפשר להמשיך לעוד קצת מהכתבה

זוגות מעורבים

 1. עדי מידן פרילינג וחנוך רדליך
 2. מעין גיל וגיל כהן
 3. אורנה רצון ואילן אידלסון

גרנד מאסטרס

 1. עמוס גרי וזהר גלילי
 2. גיל אולשינסקי וגיל קאשי
 3. רפי ניב ויעקב כהן
מאת: אורי ניצן ושרון שחר
תמונות: יואב גריבי, שרון שחר, מקס אפרטין.
* נציגת BIKEPANEL השתתפה בהזמנת המארגנים.

ומצלמי RunnerScanner:יואב לביא, תומר פדר, מרכוס שוונהולץ –