קיבלנו למבחן את קסדת השבילים של BELL ה- 4FORTY MIPS ויצאנו לרכוב ולבדוק האם יש קסדה שכוללת בתוכה שילוב בין הגנה, נוחות ואוורור? 

קצת על Bell

מי לא מכיר את Bell, אנחנו רואים את הקסדות שלהם כל יום על רוכבי האופנועים בכבישים, בשטח וגם אצל רוכבי אופניים. Bell הוקמה בשנת 1954 ע”י רוי ריכטר והיא נקראת כך על שם מיקומה בבל שבקליפורניה. מאז היא מייצרת קסדות למכוניות מרוץ, אופנועי שטח, אופנועי כביש וגם לאופניים. מרגיע מאוד לרכוש קסדה של מותג מוכר וותיק.

הדגם שבמבחן:

 • דגם: Bell 4forty MIPS
 • יעוד: שבילים
 • פיצ’ר MIPS: כולל
 • מספר פתחי אוורור: 15
 • משקל: 380 גרם (לקסדה במידה M)
 • מחיר: 500 ש”ח (339 ש”ח לחברי מועדון)
 • יבוא ושיווק: רוזן ומינץ

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מה זה MIPS?

פיצ’ר ה-MIPS מנסה לדמות את הנוזל שנמצא בין המוח לגולגולת ובכך להפחית את הזעזוע בזמן נפילה. בקסדה עצמה הפיצ’ר בא לידי ביטוי בסוג של “חופש” קטנטן בין הקסדה לתושבת שעוטפת את הראש שלנו ואוחזת אותו בהתאם למה שכיוונו בגלגלת מאחור. האם זה באמת עובד? אני עדיין לא יודע לענות על כך באופן חד משמעי, אבל כל פ’יצר שיכול להגן טוב יותר על הראש שלי מבורך.

Bell 4forty mips

4Forty אומרת די לשחור

הקסדה זמינה גם בצבע שחור אבל אנחנו קיבלנו את הגרסה היפה יותר, בצבעי אפור וכתום. מלבד שילוב הצבעים הנהדר, הפורם-פאקטור שלה מאוד אסתטי. עם עיצוב צעיר וכיפי, כיף לשים אותה על הראש ולרכב איתה ביער. הדבר היחיד הבולט לעין הוא מגן שמש שנראה די גדול. אמנם אפשר לכוון את הזווית אך היא עדיין ענקית ונוכחת גם כשמעלים אותה למעלה. Bell 4forty mips

אוורור והידוק

אמנם היא נראית כאילו יש בה מעט פתחי אוורור אבל Bell עשו עבודה נהדרת וב-Bell 4Forty MIPS יש לא פחות מ-15 פתחי אוורור. הפתחים בגודל ממוצע למה שפוגשים בשוק, לא קטנים מדי ולא גדולים מידי ככה שמבחינתי בתחום האוורור ה-Bell 4Forty MIPS עושה את העבודה היטב.

מנגנון ההידוק סטנדרטי, רולר רגיל מאחור להידוק של הקסדה לראש ואישית מעדיף את המנגון הזה על פני כל שאר פטנטים עם פ’יצרים חדשים. מנגנון פשוט וקל שנמצא בקסדות של כולנו כבר שנים ועושה את העבודה ללא תקלות.

4Forty בזמן הרכיבה

בזמן הרכיבה הקסדה מרגישה טוב על הראש ובאמת נותנת תחושה של ביטחון. לצערי ואולי למזלכם יצא לי גם ליפול כמה פעמים עם ה-Bell 4Forty MIPS כאשר אחת הנפילות היתה כזו שבאמת הצריכה קסדה טובה ואיכותית. תוך כדי ירידה באחד הסינגלים ביער כרמי יוסף כנראה שלא ראיתי את אחד הענפים שגרם לי להשתטח היטב על הקרקע ויאמר לזכות ה – Bell 4Forty MIPS שאם אני כותב את המבחן הזה אז כנראה שהיא עשתה עבודה טובה. הנפילה הייתה יחסית אגרסיבית באזור הפנים והקסדה ספגה את המכה בחלק הקדמי, זה שנמצא מעל מגן השמש. למרבה הפלא ועקב תנאי מזג האוויר שלאחר הגשם, הקרקע סיפקה תוספת ריפוד בנוסך אדמה רכה וקסדה לא נשרטה ולא נסדקה באופן משמח. אני מודה שבזמן נפילה הדבר האחרון שעלה בראשי הוא האם הMIPS יעבוד? אבל אחרי הנפילה הראש הרגיש מצויין ואפילו חייכתי כאילו כלום לא קרה.

מבחינת נוחות, הקסדה עובדת היטב עם ובלי בנדנה, חלק מהרוכבים מעדיפים כך וחלק אחרת, אני באופן אישי ניסיתי גם וגם ולא הרגשתי שינוי של ממש והנוחות לא השתנתה. 

Bell 4forty mips

יתרונות וחסרונות

יתרונות:

 • מחיר – לחברי מועדון הוא בהחלט מחיר טוב לקסדה של מותג עם פיצ’ר ה – MIPS
 • פתחי אוורור – שפע של פתחי אוורור
 • עיצוב – מבחר גדול של צבעים יפים, מרעננים וצעירים.

חסרונות:

 • מגן שמש – מעט גדול ובולט לעין

שורה תחתונה

אחת הקסדות הכיפות ביותר שרכבתי איתן ובעיצוב סופר מגניב, תוסיפו לזה פיצ’ר MIPS ומחיר נוח וקיבלתם קסדה מעולה במחיר מעולה.