גראן פונדו ערבה כבר שנה שמינית הוא אירוע הכביש התחרותי הגדול בארץ, השנה בתאריך 24 באפריל. 

אלפי רוכבי כביש יבואו אל הערבה התיכונה, עם מסלול יפהפה, מדויק ועתיר אטרקציות בן 130 ק”מ בגראן פונדו ו 54 במיני פונדו. מומלץ להתארגן מראש עם הרשמה מוקדמת ומוזלת: להרשמה לאירוע לחצו פה.

הודעה לעתונות: גראן פונדו ערבה
צילום: Sportphotography

24 באפריל: הגראן פונדו של הערבה!

  • התאריך: 24 באפריל 2021. 
  • זינוק וסיום: מרכז ספיר בערבה תיכונה
  • מסלול מעגלי נדיר של 130ק”מ בשני מקצים: תחרותי וחוויתי לא תחרותי. כבישים סגורים הרמטית רק עבור הרוכבים!
  • גובה מצטבר: 1423 מ’ כולל מעלה העקרבים שבו תהייה גם תחרות “מלך ההר” עם מדידה נפרדת
  • מדידה נפרדת על מקטע הגראבל המפורסם – בנחל צים בלב המדבר: “הסטראדה ביאנקה” של ישראל (ניתן לדלג בהסעה למי שאינו מעוניין לרכוב שם)
  • חולצות האירוע הצבעוניות – צובעות בשמחה את כבישי הארץ גם אחרי האירוע
  • יש גם אירוע משפחתי: מיני פונדו של 54 ק”מ בדרך השלום היפהפיה ובדרך הערבה, כמעט שטוח לגמרי.
  • לרישום לאירוע לחצו פה
לרישום לגראן פונדו ערבה
גראן פונדו ערבה

מעלה עקרבים – מיתולוגי!

מרוץ כביש קשוח

130 ק”מ תחרות בתוואי משתנה ומגוון עם 1423 מ’ מצטבר, זו אחת התחרויות הקשוחות והמעניינות שהיו בארץ בשנים האחרונות. זאת ועוד: יתרון גדול למסלול שהוא מעגלי, נוח, ומגיעים חזרה אל הרכבים ללא הקפצות וברכיבה בלבד.

מסורת של 9 שנים

הראל נחמני: “הגראן פונדו הוא מסורת שיצרה סטנדרט חדש בישראל של אירועי אופניים המשלבים בין רוכבים מקצועיים תחרותיים עם עממיים ברכיבת כביש ברמות שונות”. ואכן זה מה שמאפיין את עולם הגראן פונדו גם בארץ וגם בעולם. מלפנים קבוצה של רוכבי העלית של ישראל והגילאים המתחרים במסגרת האיגוד, ומייד אחריהם כל שאר הרוכבים על אותו מסלול בדיוק. כולם מתמודדים עם 130 ק”מ מדבריים יפהפיים ומעלה עקרבים מיתולוגי ותלול אחד.

מדבר יפהפה במסלול נדיר

לופ מדברי נדיר

מדובר בחידוש משמעותי, חווייתי ושונה מאוד מכל אירוע כביש אחר בישראל. חידוש שמתכתב עם הטרנד הצומח ביותר באופניים היום לצד אופניים חשמליים. המסלול פותח לופ חדש, מיוחד, נטוש מאוד בלב המדבר ונדיר שרוכבים מכירים אותו. רבים נכנסו למכתש הגדול אבל מעט מאוד המשיכו דרומה בנקודה הזו. הכביש הזה מגיע למפעלי ים המלח ופונה שמאלה. יש שם קטע של דרך שהוא עפר כבוש כמעט כמו אספלט, של ק”מ וחצי, משתנה אחרי כן לכביש יפהפה שיורד לנחל צין, כולל ירידה תלולה מאוד לנחל, והוא אחד היפים שיש. כמעט אף אחד לא מכיר אותו, רק משאיות עוברות שם באמצע השבוע אבל באירוע הוא יהיה נטוש.

לרישום לגראן פונדו ערבה

מקטע הגראבל של נחל צין

בנחל צין יש מקטע גראבל של כ 8 ק”מ שמאז שהתחרות החלה לעבור בו הוא עובר שידרוג ושיפור, הוספת חומר ודחיסה, והוא יהווה מצע למדידה נפרדת של מלך ומלכת הגראבל. “זה מסלול מאוד מעניין וייחודי- היום בכל העולם ובמרוצים הגדולים ביותר, כולל בטור דה פראנס ובוואלטה מכניסים מקטעי גראבל לאירועי כביש” אומר הראל.

חוזרים דרך נחל צין עד לתחילת העליה של מעלה עקרבים, משם לעיר אובות, חציית כביש 90 וחזרה לזינוק דרך דרך השלום.

הסטראדה ביאנקה של ישראל

נרשמים וסוגרים צימר כבר כעת

אל תחכו לרגע האחרון רק כדי לגלות שמקומות הלינה כבר נתפסו! הצטרפו כעת לאירוע והזמינו מקום בסביבה.

לרישום לגראן פונדו ערבה

בואו אל הערבה התיכונה

“האירוע מופק ביחד עם איגוד האופניים ומועצה אזורית ערבה (הערבה התיכונה)- מקום יפה ומתעורר בשנים האחרונות בתחום התיירות. גראן פונדו מצא פה שותף מצוין לשלוש השנים הקרובות- ובסביבה מצוינת. יש פה מספר יישובים שיש בהם הרבה מאוד מקומות לינה וצימרים ברמות מגוונות. חלק מהמסלול דומה לשנה שעברה, וחלקו חדש. האווירה באיזור הזה יותר רגועה, מפנקת, שקטה וגם יותר עממית.

במסגרת ההתפתחות של האזור, יש בו פסטיבל קולנוע, לא מעט אטרקציות לילדים, ומסעדות מצוינות. אתם בקלות יכולים לבנות סביב גרנד פונדו ערבה וויקאנד משפחתי שלם ומהנה מאוד. הנה כתבה על היכן אוכלים שם- בדקנו באתר אאוטפאנל:

המיני פונדו – אירוע למשפחות

עבור רוכבים שמגיעים לסופ”ש עם המשפחות, יש גם אירוע נוסף קצר יותר: “מיני פונדו” – רכיבת כביש של 54 ק”מ שנכנסת לדרך השלום לסיבוב של 54 ק”מ. רכיבה מאוד יפה, עם הרבה פניות, הכי קרוב שאפשר לכביש הערבה הירדני.

לרישום לאירוע לחצו פה