יום טיול באופניים חשמליים בחוף השרון מאפשר גיבוש ובילוי בדרך לא שגרתית והתנסות בתחום גם למי שאינם רוכבים ביום-יום. חברת אדיר-בייקס וחברת הדרכות טיולי הרכיבה פאן באופן מארגנים ימי רכיבה שכאלו לעובדי חברות וארגונים שמחפשים לצאת מהקופסא.

אופני הרים חשמליים התפתחו במהירות בשנים האחרונות. החוויה ברכיבה כבר דומה לרכיבה באופני הרים ללא הנעה חשמלית. היתרון הוא שהמנוע מאפשר גם למתחילים לצלוח מעברים ועליות שללא תוספת הכוח היו דורשים טכניקה וניסיון ברכיבה. המנוע לא מפריע לתחושת החופש וההנאה ברכיבה בטבע אבל מצליח להנגיש את התחום לקהל הרחב שעד עכשיו נמנע מחווית הטיול בשטח.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

ממש כמו לרכב על אופניים

נציגי אדיר בייקס כבר המתינו לנו עם האופניים בחניון ותהליך התאמת האופניים והקסדות היה מהיר ויעיל. תוך זמן קצר חברי וחברות סטמפלי החלו להקיף את חנית הכורכר ברכיבה, לתרגל העברת הילוכים, בלימה וסיבובים. לא פעם לצד קריאות ההתלהבות שמעתי את המשפט “זה ממש כמו לרכב על אופניים”. לצד רוכבים מנוסים היו גם כאלה שלא רכבו מאז הילדות. הכיף במיומנות הרכיבה הוא שהכישורים נשארים, רק צריך להיזכר. גם למי שחשש תחילה, התרגול בחניון החזיר את הביטחון. ארז המדריך אסף את כולם לתדריך מסודר לפני היציאה לטיול בו תאר את המסלול, נתן דגשי בטיחות ובעיקר הרגיע את כולנו שיהיו שפע עצירות לצילומים. 

יום מחלקה טיול אופניים

חברת סטמפלי חוגגת יום מחלקה בנוף נהדר

טיול אופניים במסלול נהדר 

יצאנו לטיול בשעת אחר הצהריים מוקדמת ביום שמש נעים שהגיע לאחר מספר ימי גשם. אזור חוף השרון משופע בדרכים חקלאיות, סינגלים חוליים ודרכי נוף. חלקו של המסלול היה ממש על שפת המצוק. לא ויתרנו על כניסה לשלוליות, ירידות אתגריות וחציה של קטעי חול עמוק. המנוע החשמלי סייע לצלוח את האתגרים ולשמור על חיוך גדול וארז קיים את ההבטחה לשלב עצירות לצורך מנוחה וצילום. בחלוף שעה של טיול היה מרתק לראות כיצד רמת הרכיבה עלתה בקרב כלל רוכבי הקבוצה. מעבר חולי שבתחילת הדרך היה גורר עצירה והיסוס הפך לעוד חלק מהדרך שלא זוכה לתשומת לב מיוחדת. גם קצב הרכיבה עלה והחבר’ה מההייטק החלו בחיפוש אחר אתגרים חדשים במסלול. היו שניסו לטפס עליה ארוכה וחולית והיו כאלה שבחרו לנסות לטפס על גרם מדרגות, מה שגרם לפנצ’ר “סנייק בייט” וצורך בהחלפת פנימית על ידי הצוות הטכני שליווה את הטיול.

מצב טורבו זה ברור

לאופניים החשמליים יש מספר מצבי רכיבה כגון חסכוני, מותאם וטורבו. טיול קצר בשטח לא מורכב טכנית אפשר לבחור במצב טורבו ללא כל התלבטות. הזינוק מהמקום והסיוע של המנוע בכל דיווש היה מושלם. לאחר זמן קצר הרגליים מתאימות עצמן לרכיבה יחד עם המנוע ומתאפשרת חווית רכיבה מהנה ביותר. טוואי השטח בחוף השרון לא היווה אתגר למערכות האופניים ויכולנו להנות מהנוף המרהיב של הים התיכון יחד עם ראשיתה של פריחה ירוקה ראשונה בגבעות מסביב. לקראת הסיום ארז דאג שלא נשתעמם ואיתר לנו סינגל ארוך וזורם שכלל פניות מהירות בסבך הצמחיה. הפתעה נהדרת לחובבי המהירות.

טיול אופניים

מסלול רכיבה ידידותי למתחילים

הפסקת הקפה שלא הייתה

הטיול התנהל באווירה רגועה ונעימה. קצב ההתקדמות הותאם לרמת הרכיבה. המטרה הייתה להנות מטיול רגוע ולהחזיר את כולנו הביתה בשלום. משך הטיול היה כשלוש שעות מרגע היציאה ועד החזרה לרכבים. הצטיידות במים היא הכרחית בכל טיול שטח גם במזג אוויר נוח. מומלץ לשלב הפסקת קפה וכיבוד קל שתאפשר להנות מהנוף יחד עם מילוי מאגרי האנרגיה. אפילו כאשר מדובר באופניים חשמליים שרירי הרגליים נדרשים למאמץ ולאחר שעתיים של רכיבה הם זקוקים למנוחה וטעינה משלהם. הפעם בחרו המארגנים לדלג על הפסקת קפה, שהייתה חסרה לי במיוחד.

טיול אופניים למתחילים

ההייטק הישראלי לא חושש מאתגרים

טיול אופניים חשמליים – יום כיף שמתאים לכולם

בסיום יום הטיול באופניים התקבלו תגובות חיוביות ביותר, הרי אין כמו טיול בשטח כדי לפתוח את התיאבון לקראת חגיגת סיום במסעדה טובה אליה המשיכו החברים מסטמפלי. כמו בכל טיול שטח, התמודדנו עם מספר קטן של תקלות ונפילות קלות אך בסופו של יום כולם חזרו בשלום עמוסי חוויות. אין ספק שטיול שטח מאפשר בילוי לצד גיבוש חברתי הנובע מהתמיכה אחד בשני במהלך הרכיבה.   

גיבוש חברה באופניים

לא מוותרים על לוגו החברה במדי הרכיבה

 

להזמנת טיול אופניים חשמליים:

מאת: עמית נבון
תמונות: עמית נבון