הטור המשוגע של 2021 מתקרב לסיומו והחולצה הצהובה בטוחה מתמיד על גופו של טדאיי פוגאצ’ר, אבל זה לא אומר שאין למה לצפות בימים הקרובים. קאבנדיש ינסה לעשות היסטוריה, מאבק מרתק צפוי בהרים על החולצה המנוקדת והעליות האדירות של הפירנאים מחכות ברביעי וחמישי.

היום שניצח את הטור

שלושים קילומטרים ושתי עליות מפרכות, זה כל מה שהיה צריך טדאיי פוגאצ’ר כדי לנצח, תיאורטית, את טור 2021. מול אינאוס חבולה וכשרוגליץ מחוץ למשחק, פוגאצ’ר ידע שהכל ברגליים שלו, ולקראת פסגת הקול דה רום הוא שועט קדימה. קארפאז מחזיק לרגע אך נסוג, ואז הסלובני נותר לבדו במסע ארוך אל עבר החולצה הצהובה. בגשם שהוא אוהב, בעליות הקשות של האלפים, פוגאצ’ר מוכיח שאיש לא יכול להתמודד איתו. הוא חוצה את קו הסיום כמוביל המירוץ, אבל זה החלק השולי בהופעה האדירה שלו. בשלושים הקילומטרים אל קו הסיום, פוגאצ’ר פתח פער עצום מיריביו לדירוג. את השלב התשיעי מתחילים קארפאז, אוראן ויונס וינגגארד כשהם רחוקים יותר מארבע דקות מפוגאצ’ר, שסגר סיפור בדירוג הכללי, ביום הראשון בהרים. 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

כמה ימים לסיום, מטרתו היחידה של פוגאצ’ר היא לשמור על גופו בירידות ולהמשיך לשלוט בעליות, כמו שהוא עושה כבר שבוע בלי בעיות. אין רוכב טוב מפוגאצ’ר בטור הזה והזמן האדיר שלו בהובלה מבטיח חולצה צהובה בפריז, שנה שנייה ברצף. 

קאבנדיש בדרך להיסטוריה

שיא הניצחונות בטור דה פראנס יושב בראשו של מארק קאבנדיש שנים רבות. לאורך הקריירה הוא לא הפסיק לחגוג ברחבי צרפת, והשיא ההיסטורי של אדי מרקס, 34 ניצחונות, היה נראה מטרה הגיונית לאחר שהבריטי השלים 30 ניצחונות בטור של 2016. אבל ב2017 הגיעה הפציעה, וקאבנדיש שכולם הכירו נהפך לרוכב אחר. ממלך הכביש, לבדיחה של הפלוטון, רוכב שלא מסוגל להגיע לספרינט ביום שטוח, שלחיצה קטנה מוציאה אותו מהסיפור. 

אבל הוא לא הפסיק. במשך שלוש שנים ארוכות הבריטי התקשה לסיים מירוצים, הודח במגבלות הזמן ושמע את כל העולם קורא לו לפרוש. אבל הוא סתם את האוזניים וחיכה לנס. והנס הזה הגיע בתחילת 2021, עם החתימה בקבוצת קוויק סטפ. בתוך רכבת העל של הזאבים, קאבנדיש חזר לעצמו לאט לאט. עשירייה, פודיום, ופתאום ניצחון בטורקיה, ועוד אחד, ואז הוא שמע את המשפט שחיכה לו שנים – “אתה בסגל לטור”.

אחריי שנים קשות, קאמבק מהסרטים וטור מדהים, מארק קאבנדיש עומד ניצחון אחד משיא אדיר, המנצח הגדול ביותר של הטור דה פראנס. לאחר ארבעה ניצחונות בצרפת, קאבנדיש השווה השנה את השיא המיתולוגי של אדי מרקס, 34 ניצחונות בטור דה פראנס. בטור הנוכחי נותרו לבריטי שני הזדמנויות להיכנס לדפי ההיסטוריה: הקטע ה19 ב16 ביולי, והקטע האחרון בשאנז אליזה שיהיה ב18 ביולי, יומיים בהם קוויק סטפ וקאבנדיש יעשו הכל כדי לשבור את השיא, יומיים שאסור לכם לפספס מול הטלוויזיה. 

טור חסר מזל לISN 

זה התחיל בקטע הראשון והעצבני, עם נפילות של שבעה מחברי הקבוצה. לאחר מכן הגיע שבוע וחצי של תסכול עם ניסיונות לנצח מהבריחה שלא צלחו. אפילו היציאה היפה של עומר גולדשטיין לבריחה בקטע ה13 הסתיימה בטעם מר, כשפוליטיקה הסמויה בטור העדיפה צרפתי לתואר הרוכב האגרסיבי, על אף שגולדשטיין היה ראוי לא פחות. 

עומר גולדשטיין

עומר גולדשטיין בבריחה (צילום: בטיני פוטו, ISN)

בקבוצה הישראלית הבינו שהם מוכרחים להתביית על הישג ממשי, והחליטו ללכת בכל הכוח על החולצה המנוקדת עם מייקל וודס. זה התחיל טוב, ובקטע 14 עלה וודס לראש הדירוג, אבל ממש יום לאחר מכן המאבק האמיתי על החולצה נפתח. שלושה רוכבי על, קינטאנה, ואן ארט ופולס, קיבלו החלטה דומה לוודס והפכו את המאבק על חולצת המטפס לקרב איתנים, כיף גדול לצופים בבית אך משימה קשה בהרבה עבור וודס. הקנדי של ISN נמצא כעת שני בדירוג, אך כל ארבעת המובילים צמודים מאוד. היומיים הקרובים יהיו שיא המאבק, נקודות רבות מחכות בעליות הפירנאים ויהיה מרתק לראות את המותחן בכל פסגה.

הטור של ISN רחוק מלהרשים עד כה, אך אם יש משהו שיכול להציל אותו זה סוף השבוע מלא ההזדמנויות שבפתח.

מאת: יהונתן דוויק
תמונות: ASO, בטיני פוטו / ISN. 

הגיבו על זה בבייקפאנל בטלגרם – לחצו פה