זבוב על הקיר בחדר של פרשני בייקפאנל לענייני הטור דה פראנס שמע את השיחה על כריס פרום והסנסציה שהודיע אינאוס – הוא לא משתתף בטור השנה. המידע דלף לעיתונות בסקופ נדיר: 

יהונתן: האם יש סיכוי שכריס פרום יעשה את הטור עם ISN? קטן עד לא קיים כנראה אבל זה שהוא לא נבחר לצוות אינאוס בטור אלה חדשות משמעותיות. לא מפתיעות, אבל משמעותיות. 

אורן: מבלי להתייחס לנושאים החוזיים שלו,  איזו סיבה תהיה לו לעשות טור עם ISN השנה? מה הם יכולים לתת לו בטור? אינאוס לא השאירה אותו בחוץ כי אין לו מקום – אלא כי הוא לא מוכן. אין לרוכב כמו כריס פרום סיבה להיכנס לטור חוץ מאשר לנצח.

יהונתן: כסף בעיקר. פרום השתפר מאז תחילת העונה אבל זה עדיין לא נראה ברמה של ניצחון. בלי טור, הוא ילך לג’ירו? וואלטה? למה לו לא להתחיל להרוויח מיליונים כבר מהשנה, ועל הדרך גם להוביל בטור במקום להיות מספר שתיים (במקרה הטוב) בג’ירו או בוואלטה? לאינאוס יש את תומאס, קאראפאז, ברנל סיבאקוב (שהיה מדהים בדופינה). אין לו כבר מקום שם. 

אורן: לא כסף. הוא משולם עד סוף השנה ומשכורתו מובטחת לשנה הבאה. זה לא מה שמניע את כריס פרום. גם לא מעמד של מוביל.  הוא רוצה לנצח. הוא יודע איך עושים את זה והוא יודע שהשנה אין לו דרך לעשות את זה.

יהונתן: יכול לנצח גראנד טור? לדעתי קטעים במקרה הטוב, ובשביל זה לא צריך ממש קבוצה אלא ימים בבריחה וקטעים בטור זה יותר טוב מבג’ירו. 

אורן: עבור כריס פרום? שום דבר לא מעניין אותו חוץ מטור חמישי. כל ההישגים האחרים כבר מאחוריו ולא מהווים שום מטרה עבורו. בטח לא סטייג׳ים.

יהונתן: אבל הוא לא בסגל לטור…

אורן: כי הוא לא מוכן… אין לו מה להתייצב על קו הזינוק אם לא כדי לנצח.

יהונתן: אז יעדיף ללכת להביא מים לתומאס בג’ירו במקום להוביל בטור ולפחות לנסות? אני לא בטוח, בכל מקרה אני מאמין שסילבן ילחץ אותו מאוד להגיע, הוא יודע איזה כותרות זה יעשה…

אורן: אם כריס פרום יעבור עכשיו לISN זה יהיה הזוי. ויבזה אותו גם על הכביש.  צא מתוך הנחה שפרום לא עובד עבור סילבן – רק עבור עצמו והמורשת שלו. הוא לא יקליק בכלל אם המטרה הסופית היא אחרת מאשר טור חמישי. 

יהונתן: אם כל מה שהיה מעניין את כריס פרום זה אגו הוא לא היה חוזר לרכב ברמות הגבוהות. הוא סיים מאחורי גולדשטיין באמירויות, הוא אולי הדומסטיק החמישי הכי טוב באינאוס עכשיו. לנצח טור חמישי נראה כרגע הגיוני כמו שגיא שגיב ינצח LBL.

אורן: על מה אתה מדבר? מדובר באגדת ספורט! אתה חושב שמעניין אותו משהו אחר? אתה חושב שהוא עושה עבודות דומסטיק כי זה התור שלו? כל מה שהוא עושה כל הכביש זה לטור! לא מעניין אותו שום תחרות אחרת, לא האמירויות ולא הדופניה, כל אלה בנייה לטור לפי התכנית שלו. אם הוא ינצח עוד טור בעתיד? לא ניתנה לי הנבואה – אבל אי אפשר לבטל את פרום.

יהונתן: אני לא חושב שסתם כריס פרום ותומאס מצאו את עצמם מחוץ לטור. ברנל הגיע לדופינה וקיבל בראש מיאמבו כי תומאס ופרום בקושי משכו אותו. פרום לא עשה אפילו יום טוב אחד מאז שנפצע, לאינאוס יש כל כך הרבה רוכבים טובים שבכושר הנוכחי הוא אפילו לא בטופ 10 בקבוצה שלו. אגדה ענקית כן, אבל הישגים באופניים מגיעים על הכביש, ומה יש לפרום למכור כרגע מול ולאסוב, פוגלסאנג או רוב הטופ העולמי?

אורן: יפה – ולכן אין לו מה לעשות בטור שנה. לא באינאוס ולא בISN.

יהונתן: אינאוס זה לא ISN, אתה לא יכול להוביל רק בגלל השם שלך ומה שעשית ב2017. יש שם כל כך הרבה רוכבים טובים שהוא אפילו לא קיבל מקום בטור, לא לדבר על הובלה. גם בג’ירו. אם הוא מסכים רק להוביל אין לו מה לעשות באינאוס. 

אורן: מוביל או לא (אל תתן יותר מידי משמעות ל’תואר’ הזה), כריס פרום לא יתחיל טור בלי סיכוי טוב לנצח.

יהונתן: ב2021 הוא יעשה את זה ואף אחד לא ישאל אותו. סילבן לא משלם לו 5 מיליון לעונה בשביל להופיע ברומנדי. 

אורן: ולכן אנחנו נצפה לראות אותו על קו הזינוק בשנה הבאה במצב מוכן ורעב מתמיד.

יהונתן: מוכן מתמיד? רעב אולי, אחריי העונה הזאת אני לא רואה אותו מחזיק 5 דקות עם פוגאצ’אר או ברנל. כולנו ראינו אותו בג’ירו 2018, פרום של 2020 זה רוכב אחר לגמרי. יסאן גם לעולם לא תבנה לו סקיי 2, גם עם וודס והאגן הם לא מתקרבים ליאמבו או אינאוס. 

אורן: גם כריס פרום של 2018 הוא לא כריס פרום של 2013. אני לא נביא – אבל אני לא מבטל את פרום בקלות. חוצמזה מה אנחנו מתעסקים בכלל באינאוס, איפה הם ואיפה יאמבו ויסמה?

יהונתן: על זה כבר נדבר בשבוע הבא.

מגזין האופניים הטוב בישראל
לחצו פה לערוץ BIKEPANEL בטלגרם!