כפפות אופניים זה עניין שמתעסקים איתו מעט מדי. מדובר בממשק גוף המשפיע על חוויית הרכיבה, במיוחד כשזה לא מתאים. קיבלנו לסקירה את כפפות החצי של בונטרגר: ה Bontrager Circuit Glove במחיר של 180 ש”ח. 

מאת: גיא חלמיש
תנו מבט בערוץ הטלגרם של מגזין האופניים הטוב בישראל!

גיא חלמיש

הקטע המטורף של בונטרגר

עבורי הדבר הכי גרוע שיכול להיות עם כפפות אופניים הוא חוסר התאמה בבסיס האצבעות. אם סבלתם מכפפות כאלה בעבר אתם ודאי יודעים על מה אני מדבר: נקודת כאב איומה בבסיס האצבעות שנוצרת מלחץ וחוסר התאמה של הכפפה לכף היד שלכם. הכפפה לוחצת על חלק העור העדין (“קרום השחייה”) שבין שתי האצבעות וזה מאוד לא נעים. הבעיה היא שרק אחרי רכיבה ארוכה תדעו האם הכפפות שרכשתם גורמות לכם לתופעה או לא, כך שכל קניית כפפה הופכת הימור. לא בבונטרגר! החברה הזו היא כנראה החברה היחידה בעולם שמספקת 30 יום אפשרות החזרה לכל המוצרים שלה בלי קשר לתביעות אחריות. אין הימורים ויש רק ודאות וביטחון בקניה. 

משטח ניגוב קטן

לשכוח מקיומן

לעומת זאת כשהכפפות מתאימות אתם שוכחים מקיומן. הן אמורות להיות שם בלי שתרגישו אותן ופשוט לתמוך ברכיבה ובכפות הידיים שלכם. הן יספקו לכם ביטחון לעור כף היד לאורך הרכיבה, ימנעו החלקת ידיים עקב הזעה וישפרו אחיזה. מי שסובלים מלחץ באזור התעלה הקרפלית צריכים לפעמים ריפוד משמעותי יותר בבסיס כף היד כדי למנוע הרדמות או כאבים ברכיבה. בקיצור: כפפות אופניים מוצלחות ומתאימות משפרות את איכות החיים על האופניים. 

אחריות פסיכית!

הרים או כביש? רכיבה יומיומית? גם וגם

הייעוד המקורי עבורו חיפשתי כפפות היה לאופני הרים. כאשר נכנסתי לאתר בונטרגר ועברתי על כפפות החצי, חיפשתי את כפפות החצי המסיביות ביותר שאפשר. אלה שיספקו הגנה מקסימלית וריפוד מרבי אבל גיליתי גישה אחרת במגוון של בונטרגר- בכפפות החצי העבות ביותר שמצאתי יש ריפוד ג’ל אבל הוא אינו מוגזם ומסיבי במיוחד ולכן שומר על תגובה למבנה כף היד. החברה מתייגת אותן ככפפות לשימוש מגוון, ווואלה- הן באמת התגלו ככאלה. 

לא ברור היה באתר האם אלה כפפות לכביש או לאופני הרים? אז נסכם ונאמר שאלו כפפות דו שימושיות: לרוכבי כביש הרגילים לכפפות עדינות ודקיקות, הן יספקו הגנה מסיבית יחסית, עבה יותר ומורגשת. מצד שני  לרוכבי שטח ניתן לתייג אותן ככפפות דקות יחסית המספקות פידבק מדויק.

הגנה קרפלית

לכמה זמן כפפות אופניים אמורות להחזיק?

אל המבחן הזה עברתי מכפפות מיתולוגיות שהחזיקו אצלי שנים! מוצר שסרב להתבלות. הם היו מסוג המוצרים שאתם לא מחליפים: bingo כזה שאחרי שרכשתם אותם רק תחפשו את אותו הדגם שוב ושוב. הבעיה שכבר אין את המוצר הזה ולא ניתן להשיגו (עם מוצרים כאלה אמינים החברות יפשטו רגל…). אז בחיפושיי אחר יורש ראוי חיפשתי כל מיני אפשרויות אחרות. בדרך רכשתי כפפות זולות-יחסית מתוך גישה של “כפפות הן ממילא מוצר מתכלה” ואולי לא כדאי להגזים בהשקעה? תוך זמן קצר הכפפות הזולות יותר באמת הוכיחו לי שהם מוצר מתכלה ובמהירות…  נבואה שהגשימה את עצמה. 

 החלטתי לשנות גישה וכך בחיפוש מזור אחר חוסר האיכות שמספקים מוצרים זולים הגעתי אל הבונטרגר האלה. 

כפפות חצי

הסרה נוחה

למה כפפות אופניים חצאיות?

בתחום הכביש כפפות חצי נפוצות ומקובלות, אולם בתחום אופני ההרים הסטייל והלוק מחייבים כפפות שלמות ארוכות. בקיץ בוחרים לשם כך כפפות דקיקות ככל הניתן. אני קצת חורג מהקו הזה, היות ואני פשוט לא אוהב כפפות ארוכות גם באופני הרים. אובדן הדיוק והתחושה אפילו אם הוא מזערי מפריע לי. ברוב הרכיבות שלי רווח הבטיחות הנוצר מכפפות שלמות אינו משמעותי בתנאים שאינם טכניים. אצלי יש גם עניין ספציפי של שימוש במצלמה תוך כדי הרכיבה לטובת הכתבות מה שמצריך כפפות חצי כדי לצלם ולפעול בעדינות עם המצלמה או הטלפון. גם די עמוק אל תוך החורף תמצאו אותי פעמים רבות מעדיף כפפות שכבה שניה שנכנסות אל הכיס די מהר לאחר שהטמפרטורות עולות ומתחתן כפפות קצרות לרוב הרכיבה.

כפפות אופניים

איזון בין דקיקות לעובי

בחנות כולם יפים…

הדבר החשוב ביותר שגיליתי על הבונטרגר האלה הוא שהן לא לוחצות את אותו לחץ איום ונורא בבסיס האצבעות.   זה כמובן עניין אישי את תלוי במבנה כף היד שלכם. 

 הדבר השני שגיליתי הוא שלא חייבים את אותם ריפודים מסיבים ועבים בבסיס כף היד,  ומה שיש פה מספיק לחלוטין. אני מקווה שלאורך תקופה ארוכה הריפוד שיש ישמור על העובי שלו ועל האפקטיביות, אולם את זה נדע אחרי תקופה ארוכה יותר. ממה שנראה לי ככל שנקודת ההתחלה אינה מוגזמת (ריפוד עבה) הסיכוי שנקודת הסיום (ריפוד מעוך שסיים את חייו) תתרחק ממנה קטן. 

סגירה עם משטחון בבסיס

הלבישה וההסרה נוחים מאוד זאת למרות והכפפות בגודל מדוייק והדוק על כף היד שלי ללא רווחים מיותרים.

 בנקודת הביקורת אומר שנת עמי אזור הסקוטש היה יכול להיות משמעות יותר כדי למנוע פתיחה בלתי רצונית שסגירת הכפפות בבסיס כף היד, כמו כן אין פה הרבה ריפוד לניגוב נוזלי גוף. נכון, המחיר אינו זול אולם כאמור הניסיון הקודם שלי הראה שזול בתחום הכפפות, אולי עוד יותר מבתחומים אחרים, יכול להיות בזבוז כסף מוחלט על סמרטוט שלא יחזיק מעמד מעבר לכמה רכיבות.

רמה גבוהה בבונטרגר

כפפות אופניים Bontrager Circuit

אני מופתע עד כה מכך ששכבת בידוד מינימלית יחסית מספקת לי נוחות רבה כל כך. יש פה סוג של דיוק מבורך במוצר שאני מקווה שיחזיק עוד זמן רב. נכון המחיר גבוה מככפות זולות שאפשר להשיג גם בפחות, אבל המעטפת נוחה, הצבע הוא הצבע הנכון, והמידה מושלמת. יאללה לרכוב!

יתרונות

  • כפפות חצי נוחות לסלולרי שלכם
  • האחריות המטורפת של בונטרגר – דבר מדהים
  • התאמה מצוינת לכף היד עם אזורי מתיחה ועיצוב נכון
  • הורדה קלה
  • ריפוד בעובי מדויק- לא עבה, לא דק מדי
  • צבע לניראות בכביש וקוליות בשטח

חסרונות

  • מעט שטח ניגוב
  • סקוצ’ים עם משטח קטן מדי
  • אם אתם אוהבים ג’ל ממש עבה- זה לא בשבילכם.
  • מחיר מבטא אחריות ואיכות

הגעתם עד לפה? כנראה שעניין אתכם. קבלו עוד כתבות כאלה: 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים