קבוצת סייקלינג אקדמי נאלצה להודיע אתמול בערב למארגני מירוץ האופניים הגדול בישראל גראן פונדו ערבה שהיא לא תופיע למירוץ בעקבות התקנות החדשות של משרד הבריאות שבעקבותיהן יאלצו רוכבי הקבוצה להכנס לבידוד מיידי בבתיהם.

הודעת הקבוצה:

רוכבי קבוצת הקונטי שהו בשבועיים האחרונים בגירונה שבספרד במחנה אימונים בבסיס הקבוצה באירופה, לקראת העונה הראשונה של הקבוצה בדרג הקונטיננטלי. הקבוצה מטפחת את דור העתיד של רוכבי ישראל עבור הקבוצה הבכירה שלה: ישראל סטארט אפ ניישן (ISN) ומחצית מרוכביה הם ישראלים צעירים, ברובם חיילים בצה״ל.
הכרזת ראש הממשלה היום על הרחבת מעגל המדינות שהשבים מהן מחוייבים בבידוד – כפתה למעשה על כל רוכביה הישראלים להכנס לבידוד והם לא יוכלו להתחרות בשבת בגראן פונדו ערבה. המרוץ היה אמור להוות יעד להופעת הבכורה של הקבוצה בארץ.
״כואב לנו הלב לוותר על הופעה במירוץ כה חשוב בישראל״, אמר מנהל הקבוצה אביעד יזרעאל, ״אבל בריאות הרוכבים ובני משפחותיהם וכמובן בריאות הציבור – חשובה לאין ערוך. אנחנו נפעל בהתאם להוראות וכך הוריתי לכל הרוכבים״.

קורונה

האקדמי – גרסת הקונטיננטל. צילום: טוני וילצ׳ס

תגובת גראן פונדו ערבה

מארגני המרוץ הגיבו לבקשת BIKEPANEL: “ראשית אנו מודים לקבוצת ישראל סייקלינג אקדמי שבחרה להשתתף ולהתחרות באירוע גראן פונדו ערבה הבינלאומי השנה, זוהי קבוצה שמביאה גאווה גדולה לענף האופניים בישראל.
בשל ההכרזה של גורמי הבריאות בישראל ליתר זהירות, והיות והקבוצה שוהה ומתחרה באירופה, נבצר ממנה להגיע ולהתחרות בישראל, וזאת למרות בחירתה של הקבוצה להתחיל את עונת התחרות בגראן פונדו ערבה. אנו יזמי ומארגני האירוע וכל צווותי ההפקה של גראן פונדו ישראל וכמובן כל הרוכבים והרוכבות וענף האופנים, מחזקים את ידיה של הקבוצה ומאחלים לה המון הצלחה, אנו ממשיכים ועובדים בכל הכוח ימים כלילות, על מנת להמשיך ולספק אירוע אופנים בסטנדרטים בינלאומיים. אנו נמשיך לארח את קבוצת הפרו והקונטינטאל סייקלינג אקדמי באירועי הגראן פונדו ערבה בישראל בעתיד, בהערכה גדולה.”

פרשנות BIKEPANEL – קורונה והספורט

וירוס קורונה משפיע בצורה דרמטית על העולם: סין סגורה, אירועי ספורט נפגעים קשות, איטליה ספגה קורונה קשה ונכנסת למשבר משמעותי וכעת מדינות נוספות בעקבותיה. אלה זמנים מאוד דרמטיים עקב השפעת וירוס קורונה על הבריאות, המסחר והכלכלה, וכמובן: על אירועי הספורט.

באופניים, זה החל עם טור הנסיכויות בדובאי שהופסק בשל שני אנשי צוות איטלקים, במהלכו נכנסו לבידוד צוותי הקבוצה (ISN). מוקדם יותר השבוע בוטל כנס איגוד האופניים האירופי שתוכנן להתקיים בתל אביב ב-13-14 במרץ, לאור הנחיות משרד הבריאות שלא לקיים כנסים בינלאומיים בישראל בשל נגיף הקורונה.

בריצה: מרתון טוקיו, אחד מהמייג’ורס, היה אמור להיות מוזנק עם עשרות אלפי רצים, אולם הותר בסוף לקיימו רק לרצי העלית- למזלנו, שכן לונה צ’מטאי סלפטר ניצחה שם, קבעה שיא ישראלי ושיא מסלול. כמובן שלא ניתן לדמיין במצבים האלה אירועי ספורט עם קהל צופים צפוף.
אתמול רצו ידיעות שלא אומתו סופית על ביטולו של מרתון ירושלים אולם עיריית ירושלים הכריזה שהיא תמסור הודעה רשמית רק היום (נעדכן בהמשך באתר RUNPANEL.co.il). אם הקורונה תמשיך להתפשט ועליית הטמפרטורות באביב לא תעצור אותה, אנחנו עדים לסיכון משמעותי לקיומו של הג’ירו במאי, והמצב מאוד מדאיג באשר לאולימפיאדה ולטור דה פראנס- דווקא בעונת ההשתתפות של ה ISN ב World Tour. מעבר לכך, ההשפעה הכלכלית של כל הביטולים האלה, וההשפעה הכלכלית בכלל היא דרמטית.

ובאשר לרוכבים? נמליץ להם להכנס בשבועיים האלה לכתבות הטריינרים ב BIKEPANEL – שלא ישתעממו…

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

 


לא רק אופניים – גם ריצה!
לאימון אישי מרחוק בהדרכת דן קוני וגיא חלמיש – לחצו כאן