הושקה קבוצת האופניים החדשה: “Cycling Academy” של רון בראון בניהולו של רן מרגליות, ובמעורבותו של פיטר סאגן.

זה שיא חדש בענף האופניים הישראלי, שגם הוא נוצר בזכותו של רן מרגליות: הרוכב הישראלי הראשון שרכב בקבוצת פרו טור, וכעת הראשון שהקים וינהל קבוצת אופניים בדרג הקונטיננטל השלישי בסבב המקצועני. היינו בהשקה של הקבוצה אתמול ורצינו להביא טעימה קטנה. כתבה יותר מעמיקה בעניין, עם התייחסות לצדדים המקצועיים ולצד הספורט תפורסם בהמשך ב BIKEPANEL. בינתיים, טעימה על קצה המזלג מההשקה עצמה, ובעיקר – תמונות…

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

 

רון בראון ורן מרגליות

רון בראון ורן מרגליות

הסיפור הזה מרשים. אין ספק שיש פה יכולות רציניות, וחיבור לכספים הגדולים הנדרשים למיזם כזה. רון בראון (מנכ”ל ושותף בחברת ליוורמור של נועם לניר) הוא האיש שהחליט להרים את זה ולהשקיע. הוא רוכב מחויב שרן מאמן אישית, שכבר מסייע מאחורי הקלעים שנים ארוכות לרוכבים ישראליים באירוח בחו”ל ועוד. הוא העביר לקבוצה מימון לשלוש שנות פעילות, והכוונה היא לגייס אנשי עסקים נוספים וחסויות שיתמכו בה. המטרה אומר בראון היא חברתית בלבד, כלומר אין פה מודל עסקי – זו פשוט תרומה (אדירה) לענף הרכיבה הישראלי.

1-063

מימין: נמרוד כהן, עברי לידר רון בראון ורן מרגליות (שניים מהארבעה – פאנליסטים בבייקפאנל, אגב)

רן מרגליות סיפר באירוע כיצד הגיע לעולם המקצועני לא מוכן מספיק, ולא הצליח להמשיך בו את התקופה שרצה. הוא הבין שעל מנת להכניס רוכב ישראלי ראשון לטור דה פראנס צריך מערכת תומכת, והרוכבים חייבים לצבור נסיון ולצמוח ברמה המקצוענית במשך תקופה, תוך שיש להם ליווי מקצועי, יש סביבם נסיון, ויש קשרים וסיוע כספי. לפיכך האג’נדה של הקבוצה היא לקדם גם רוכבים ממדינות נוספות שאינן בעלות מסורת ותיקה של אופניים, ובקבוצה יש גם פולנים, סלובקים, ועוד. המאמן המוביל הוא יאן ולאך והישראלי שיסייע לו הוא דרור פקאץ’. ברקע מבטיח רן מרגליות, גם פעילות של הקבוצה לתמיכה ב”רוכבי שמשון” מבית שמש.
1-2014-11-26

איך סאגן מתחבר לסיפור? מעורב בה גם מנהלו האישי של פטר סאגן. הוא מביא את הקשרים לעולם הרכיבה המקצועני, ואת סאגן עצמו לתמונה – עוגן אדיר של יחסי ציבור ועניין לקבוצה. דוגמא – בין העיתונאים שהגיעו לסקר היה גם פאולו סלבודלי – מנצח הגי’רו פעמיים, ואחד הדיסנדרים המדהימים בתקופתו, ועוד עיתונאי ספורט רבים מהעולם ובעיקר מאירופה. 

1-086

פיטר סאגן

עברי לידר עיצב את המדים של הקבוצה, וגם הופיע באירוע. הוא מצא הקבלה בין הטענה ש”ישראלים לא יכולים להצליח בחו”ל במוסיקה” לעולם האופניים: בשני התחומים מה שצריך זה את המערכת, התמיכה, והנסיון מסביב לכשרונות עצמם, שיגרמו לדברים לקרות.

1-096

כתבה יותר רצינית ומעמיקה תפורסם בהמשך ב BIKEPANEL, אבל בינתיים, קבלו קצת מהאווירה בהשקה. הרגשנו חו”ל:
1-100

1-098

1-082

1-079

1-045

טים דה וולט – צלם מירוצי האופניים הבינלאומי שתמונותיו שולבו בכתבות של רן על הטור דה פראנס והג’ירו ב BIKEPANEL

1-031

מימין: איל קוברה. משמאל: איל פאלקו. קובי קורן עם פאולו סלבודלי – פעמיים מנצח הג’ירו והדיסנדר הטוב בתקופתו

 

1-015

 

1-012

1-001

1-102

 

הביא טעימה: גיאחה