אין הרבה קבוצות בפלוטון שיכולות להתגאות ברוכבים הצעירים שלהן כמו קבוצת האמירויות וקבוצת DSM. מארק הירשי, טדאיי פוגאצ’ר וג’אי הינדלי הם רק חלק קטן מהרוכבים שפותחו בקבוצות בבעלות המפרץ או בגרמניה, והפכו לכוכבים הטובים ביותר של עולם האופניים. הפרק האחרון בסדרת “חוזרים לכביש 2021” של יהונתן דוויק.

יונה עם סכין בין השיניים: קבוצת האמירויות

קבוצת האמירויות היא לא רק החברה החדשה של ISN הישראלית. עד שנקבל קבוצת פיתוח מזרח תיכונית משותפת, באמירויות מתרחבים ומתחזקים לקראת עונה מבטיחה במיוחד.

המטאור בראש הקבוצה הוא כמובן טדאיי פוגאצ’ר, מנצח הטור דה פראנס הטרי, מטפס נדיר באיכותו והשם החם של עולם האופניים. הסלובני בן ה22, כישרון אופניים טהור, יחזור בקיץ לצרפת במטרה לנצח ולקבל מייצג אישי על הבורג’ חליפה בפעם השנייה.

פוגאצ’ר תופס את ראש רשימת התגליות של 2020, אבל לא בקלות, כי קשה להגיד שמארק הירשי ראוי פחות. טס בירידות, חזק בעליות, טכניקה מושלמת לצד סיבולת עילאית, ובעיקר סגנון התקפי שאי אפשר שלא לאהוב. הירשי הגיע לעולם האופניים בעונת הקורונה והפך בקלות למרענן הרשמי של 2020. יש לשוויצרי את כל מה שצריך כדי להפוך לאחד הכוכבים הגדולים של השנים הבאות, ואת המסע הוא כבר התחיל עם קטע בטור דה פראנס, פודיום בלייז’ והצגה בקיר של הוי. 

בעונה הקרובה,שתהיה רגילה כמה שאפשר, להירשי הדינמי יש הרבה הזדמנויות לנצח והיה ברור שהוא סחורה לוהטת, כך שסאנווב שמרה אותו קרוב לחזה, עם חוזה עד 2023. אבל אם הירשי עשה בלאגן בקיץ על הכביש, בחורף הירשי הביא את הבלאגן אל משרדי עורכי הדין, והוא השתחרר מהחוזה בסאנווב, ועלה על המטוס הראשון אל המזרח התיכון, להספיק אל מחנה האימונים של קבוצת האמירויות.


ערוץ בייקפאנל בטלגרם – עידכוני כתבות חדשות!


 לאחר הדיבידנד השמן מהספונסר על החולצה הצהובה, מנהלי קבוצת האמירויות קפצו על השוויצרי והוסיפו עוד כוכב ענק לקבוצה, עסקה שנראית משתלמת במיוחד לכיס של הירשי, ולמאזן הניצחונות של קבוצת האמירויות. 

עוד שמות חדשים במפרץ הם מתאו טרנטין סגן אלוף העולם ב2019, איטלקי ששמח להצטרף לצוות האיטלקי של האמירויות, וינסה לשחזר את העונה האדירה שעשה ב2019, אחרי עונת הקורונה וגיחה קצרצרה לקבוצת CCC שהייתה קטנה למידותיו . רוכב מצויין ומוכח נוסף הוא רפאל מייקה הותיק, שמגיע לעזור לטדאיי פוגאצ’ר המוביל, אך לא מן הנמנע שיקבל הזדמנויות אישיות, אולי גם הובלה בגראנד טור. 

יחד עם רוכבים מעולים כמו אלכסנדר קריסטוף, פרננדו גביריה ודוידה פורמולו, האמירויות היא אחת הקבוצות הטובות השנה במישורים ובהרים, עם כישרונות אדירים לצד רוכבים ותיקים מוכחים. קבוצת האמירויות היא הרבה יותר מהחברה החדשה של ISN הישראלית.

ציידת הצעירים שינתה את שמה מסאנווב ל-DSM

קבוצת DSM (סאנווב עד לחורף הנוכחי) היא אחת הקבוצות האהובות עליי בפלוטון, וממש לא סתם. אם תסתכלו על כל אחת מארבעת הקבוצות שכבר הופיעו בסדרה, תגלו שאצל כמעט כולן הכוכבים הגדולים הגיעו אחרי הפריצה, ולא התפתחו וגדלו בקבוצה. אצל DSM ההיפך הוא הנכון. הקבוצה הגרמנית\הולנדית משקיעה בקבוצת הפיתוח הרחבה והחזקה בעולם האופניים שיוצרת עבור הקבוצה הבוגרת כישרונות אופניים מידי שנה. אם אינאוס, קוויק סטפ ויאמבו קונות את הסחורה הלוהטת, אצל DSM מגלים את הפוטנציאל, עובדים קשה, ויוצרים לעצמם כוכבים. 

בטור של העונה שעברה סאנווב התפוצצה עם מיטב הרוכבים הצעירים שלה. כולם ראו את מארק הירשי, רוכב צעיר שהגיע מהפיתוח של הקבוצה, עושה הופעה אדירה בצרפת יחד עם סורן קרה אנדרסן, עוד רוכב שגדל והתפתח בלבן וניצח שני קטעים בטור דה פראנס של 2020. שלושה ניצחונות בקטעים, שני רוכבים מעולים שסאנווב צירפה בגילאים צעירים ופיתחה כל הדרך אל פסגת עולם האופניים.

בג’ירו ד’איטליה הקבוצה ממש לא עצרה. על הנייר, הסגל של הלבנים למירוץ לא היה שווה יותר מטופ 10 מתאמץ בדירוג הכללי. אבל בעונה אדירה כמו של סאנווב 2020, הכל הולך הרבה מעבר לצפיות הגדולות ביותר. וילקו קלדרמן, הולנדי ותיק בקבוצה, עשה את מירוץ חייו כל הדרך אל המדרגה השלישית של הפודיום באיטליה. אבל הסיפור הגדול בג’ירו של סאנווב הגיע מהצד השני של העולם. ג’אי הינדלי מעולם לא נחשב לכישרון אופניים גדול, הישגיו הבולטים עד לג’ירו 2020 הסתכמו בניצחון בסאן טור האוסטרלי הקטן ובטור דה פוזו היפני, שני מירוצים שממש לא שמים אותך גבוה בטבלאות ההימורים. אבל סאנווב לימדה אותנו בעונה האחרונה לסמוך בעיניים עצומות על צוות הסקאוט שלה. ממטפס אוסטרלי צעיר וחסר ייחוד, ג’אי הינדלי הפך בג’ירו ד’איטליה למטפס אדיר, הוא עשה את מירוץ הפריצה הגדול שלו עם המקום השני על הפודיום, בפער קטן מהחולצה הורודה. הינדלי הוא ההוכחה הגדולה שסאנווב יודעים לבחור בדיוק מרשים את הרוכבים שיצליחו בוורלד טור. הינדלי בן ה24 התבשל לאט, אבל אחריי ההופעה בג’ירו אין לאף אחד ספק שזה היה שווה כל רגע.

במילאנו, עם שני רוכבים על הפודיום, סאנווב קטפה את פירות ההשקעה ועל הדרך גילתה לעולם מטפס מעולה בדמות ג’אי הינדלי. הימים האחרונים של הג’ירו החלומי בסאנווב, מתוך האוטובוס: 

 

אצל DSM זעזועי העונה החדשה גדולים. הקבוצה איבדה בחורף האחרון שלושה רוכבים משמעותיים במיוחד, וילקו קלדרמן, מארק הירשי ומייקל מת’יוס, כולם מהרוכבים הטובים של הקבוצה.

אז מה DSM עושה בסדרה האקסלוסיבית הזו? קודם כל לקבוצה עוד נשארה סחורה לוהטת כמו סורן קרה אנדרסן וג’אי הינדלי, שניהם אחריי עונת פריצה מרשימה ושניהם רעבים ומוכשרים. התשובה השנייה לשאלה נעוצה בהחתמות של הקבוצה ל2021. מעבר לרומאן בארדה שהוא רוכב מוכר, החתימו בסאנווב כישרונות צעירים, מתחילים, והגלגל ממשיך להסתובב. כל עוד בקבוצה מסוגלים להמשיך ולהחתים את הכשרונות, לפתח אותם ולהנות מהנצחונות, זו אחת הקבוצות המעניינות והחשובות בפלוטון, ואם יום אחד DSM תצליח גם לשמור את כל הכשרונות שלה אחריי הפריצה הגדולה, זו תהיה קבוצה מדהימה במיוחד.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

העיניים נשואות למפרץ

 2020 נפרדה מהעולם עם מציאת חיסון ותקווה לעונה טובה יותר עבור הספורט והתרבות ב2021.

עונת 2021 נפתחה ברגשות מעורבים, עם מירוצים מוצלחים בצרפת ללא סיבוכים בריאותיים, ומצד שני מירוצי הפתיחה של העונה באוסטרליה ודרום אמריקה, התבטלו.

וירוס הקורונה ימשיך לרדוף את ענף האופניים ואת חיינו, ו2021 תהיה עונה עם ביטולים נוספים, מעבר לאלה שהיו באוסטרליה וארגנטינה. כמו במציאות, הראשונים להיפגע הם המירוצים הקטנים, אלו שבנויים על נותן חסות קטן ופגיע וקהל, שעדיין לא יכול לחזור לכביש.

התקווה עבור הענף מגיעה מצרפת, שם הספיקו כבר לסיים שני מירוצים מוצלחים, עם קצת קהל אפילו, והוכיחו שאין שום בעייה בריאותית לקיים מרוצי אופניים. העיניים נשואות עכשיו לטור האמירויות, שם צפוי להתקיים המירוץ המשמעותי הראשון של העונה בסוף חודש פברואר. באמירויות יש שיעור מחוסנים גבוה ורצון גדול לחזור לשגרה, כך שמארגני המירוץ התחייבו שהוא יתקיים כמתוכנן, והשנה עם המון כוכבים גדולים. אבל עם כל הכבוד לטור האמירויות, הוא בבחינת מרוץ חימום להצגה הגדולה – קלאסיקות האביב. השנה אין סיכויים רבים שנראה את קלאסיקות האביב שוב בקיץ. דחיית מירוצי האביב בעונה שעברה נבעה מהפחד הגדול מפני הקורונה, שהייתה אז מגפה טרייה ומסתורית שיצרה בהלה. כשאנחנו שנה בתוך הקורונה, ואם לא יכנסו לסגר כולל כמובן, יקיימו מירוצים תחת הקפדה, בדיקות ומסכות, ולא ידחו ויבטלו. 

אם יש משהו שכולם למדו בקורונה זה לא לתכנן יותר מדי קדימה, כך שהדבר הבטוח ביותר עכשיו הוא שכלום לא בטוח, צריך לחכות לקוות לעונה מוצלחת ובריאה כמה שאפשר.

מאת: יהונתן דוויק