בראשון הקרוב 14.8 תוזנק בפעם ה-7 אליפות אירופה במרוצי כביש, הפעם בגרמניה שמציבה נבחרת חזקה כדי לנצח. בארבעת המהדורות האחרונות התואר דווקא הלך לרוכב איטלקי. מצב בלתי נסבל מבחינת שאר מעצמות האופניים ביבשת. הנה כל מה צריך לדעת לקראת יום ראשון של מאבק אירופאי.

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מנצחי עבר הם מאיצים קלאסיקנים ואיטלקים

המארגנים עד עתה בחרו לאליפות מסלולים שטוחים וארוכים. מאז המהדורה הראשונה ב 2016 אותה ניצח פטר סגאן, הצטרפו למועדון כריסטוף, טרנטין, וויויאני, ניזולו וקולברלי. התכונות המאפיינות את מנצחי העבר הם רוכבי קלאסיקות שמסוגלים לנצח גם במאוץ מתוך דבוקה. בנוסף נדמה שהרוכבים האיטלקים נהנים ממאזן ניצחונות חריג. אליפות אירופה הפכה להיות המקום הבטוח והשמח של הרוכבים מארץ המגף. האיטלקים נעדרים לאחרונה מהמדרגה הגבוהה באליפויות העולם והטורים הגדולים ומחפשים עדיין נואשות יורש לכריש ניבאלי כשלא ברור האם קולברלי יוכל לשוב לרמת הקצה. האם נראה ניצחון איטלקי חמישי ברציפות? טרנטין, דיינזה או ניזולו בהחלט ינסו ביום ראשון. 

אליפות אירופה

פרופיל המרוץ מתוך אתר התחרות הרשמי

פרופיל המרוץ שטוח ובהקפות  

סה”כ יתחרו על פני 209.4 ק”מ שיחלו למרגלות האלפים עד לאזור מינכן, שם יבצעו 5 הקפות של מסלול די שטוח כמיטב המסורת של אליפויות אירופה. ריבוי העיקולים הופך את הגישה לקו הסיום למורכבת ולכן הרוכבים ידרשו לשמור על המיקום בקדמת המרוץ כדי להמנע מתאונות ופיצולים. התסריט הצפוי הוא דילול איטי של הדבוקה עד לסיום במאוץ בו החזקים ביותר יקומו על הרגליים ויבעטו בעוצמה לקו הסיום. 

אליפות אירופה

מדס פדרסון מנצח את שלב 13 בטור 2022 מתוך דבוקה דלילה, אולי גם בראשון. צילום: צ’רלי לופז A.S.O

המועמדים העיקריים לניצחון

לנבחרת האיטלקית שתנסה להגן על התואר, צפוי מאבק איתנים. צרפת שולחת את ארנו דמאר עם צוות מסייע חזק של קוקאר, הופשטטר ובארביה שכולם גם יכולים להילחם על ניצחון. הולנד שולחת את פאביו יאקובסן אחרי הניצחון בשלב 2 בטור. גרמניה בבית רוצה לראות את אקרמן מביא לה את התואר. טים מרלייר יוביל את בלגיה עמוסת הכשרון. דנמרק שעדיין חוגגת עם החולצה הצהובה מהטור, תקווה שפדרסון יביא אליה גם את חולצת הכוכבים. סוסים שחורים מקבוצות פחות חזקות יהיו אלכסנדר כריסטוף הנורבגי הבלתי נגמר, סאם בנט האירי והצ’כי ז’דנק שטיבאר.

זמני המרוץ יום ראשון 18.4 ,זינוק 11:15 – סיום 17:00. שידור ישיר מהזינוק ביורוספורט. למי שאין יורוספורט, ניתן לצפות בשידור רשת פה

מאת: יותם ייבין
צילומים: A.S.O