צור חלמיש, מומחה הבנדנות של BIKEPANEL נשכר (במיליונים) לטובת מבחן עומק בשטח חשוף:

בניגוד לאביזרי החובה על הראש קסדה ומשקפיים, הבנדנה היא רשות. שתי מטרותיה הן מניעת זרזיפי זיעה מהמצח אל משקפי הרכיבה וגם מניעת השרפות מהשמש, בעיקר בעורף ובמקצת דרך חריצי האוורור של הקסדה. מי שכמוני מזיע הרבה ואין לו מספיק שיער להגנה מהשמש, ירגיש את התועלת.

Img_4113

קיבלנו מ Funkier בנדנה באפור שחור לבן עם עיצוב קורי העכביש החביבים. יש מגוון עיצובים וצבעים נוספים שיתאימו לכולם. בחלקה העליון בד מנדף שיורד עד העורף להגנה מקרני השמש, בצדדים רשת אוורור גמישה, מקדימה בד מגבת לספיגת הזיעה באזור המצח, ומאחורה פס גומי להידוק. זו אחת הבנדנות המושקעת יותר שראינו עד היום עם תפירה של ארבעה סוגי בדים (!) בניגוד לבד מנדף בלבד כברוב הבנדנות. רק בנדנה וגישה כל כך שונה. המחיר המומלץ לצרכן הוא 99 ₪, אך ניתן למצוא בפחות, אפילו אונליין.

 

כיוון שיש גומי להידוק מאחורה פשוט חובשים אותה ומיד עוברים לקסדה. בבנדנות אחרות המשך הבד המנדף יוצר מעין שרוכים אותם צריך לקשור מעל איזור העורף ולהדק בקלילות. החבישה עם הגומי מהירה יותר בכמה שניות. כיוון שהפאנקייר באה במידה אחת בלבד, ובד המגבת מתכווץ בכביסה, היא קצת הדוקה בשבילי. המידה אידאלית לראשים במידת קסדה Small.

(תזכורת לגלריה מטה: לחיצת עכבר אחת בלבד על ה Thumbnails מעבירה תמונה. לחיצה על התמונה עצמה לא מגדילה אותה, אבל מחשיכה את הרקע ותאפשר לכם לעבור בין התמונות עם חיצי המקלדת. אפשר לוותר על מצב “מסך מלא”…)

Img_4116

חובשים, מקליקים ויוצאים לדרך. באמצע רכיבות ארוכות, רובינו אוהבים לעצור למילוי מים אחרי כשעתיים ואולי להוריד מקיאטו עם עוגייה. יש לי חבר שלוקח שתי בנדנות לרכיבה כדי לחבוש אחת יבשה אחרי ההפסקה. אני תולה את שלי לייבוש על האופניים ולרוב מקבל בנדנה כמעט יבשה בזכות הבד המנדף. השיטה הזו לא עובדת כאן עקב בד המגבת שאינו מנדף ונשאר ספוג זיעה.  מחייב שטיפה במים וסחיטה בתחילת ההפסקה כדי שהלחות תהיה של מים ולא של זיעה. רצועת המגבת הזו היא נקודת החולשה העיקרית של המוצר הזה.

תוך כדי הרכיבה היא עושה את העבודה מצוין ללא נזילות ונותנת הגנה על העורף.

גם בסוף הרכיבה המשקפיים יבשות ללא עקבות נחלי זיעה וספוגי הקסדה סבירים. לי נוצרו על המצח שני פסי לחץ שעברו אחרי שעה (עוד אינדיקציה לכך שהמידה האחת הקיימת כנראה קטנה לי מדי). אם יש לכם היקף ראש גדול ופגישה מייד אחרי הרכיבה קחו בנדנה עם הידוק בקשירה, והדקו חלש.

 

לסיכום: הבנדנה של פאנקייר היא אולי המוצר הכי מושקע בקטגוריה שלו, ומצוינת לרכיבות קצרות, לבעלי היקף ראש קטן. יצרן:www.funkierbike.com

 

מאת: צור חלמיש (צורחה)

צור חלמיש (צורחה) כותב על אירועי רכיבה ובוחן ציוד בשטח ובכביש. יש לו אופניים אדומים ומתאמנים שמחים מרמת קטקטים ועד מאסטרס כתומים. במשך שנים נהנה מרכיבות כיף עד שקורס מדריכים באיגוד האופניים נתן לו טריגר לשינוי החיים. אתם וילדיכם מוזמנים לבוא לאימון ניסיון במועדון האופניים VELOCITY ברעננה. לפרטים 054-4536874 צור