אשר אביטן הוא אימפריה בענף האופניים: בגיל צעיר הוא כבר בעליהן של שלוש חנויות Giant מרכזיות – תל אביב, ביל”ו, וכפר-סבא (לאחר שאת חנות חדרה הוא מכר לאורן גונן לאחרונה). ביקרנו ב Giant כפר סבא כדי להכיר את האיש והאגדה!

מאת: Giant ישראל
אשר אביטן - רשת חנויות אופניים של איש אחד

אשר אביטן – רשת חנויות אופניים של איש אחד

אשר ונמרוד בן דוד היבואן של Giant חברים כבר שנים ארוכות. את החנות הראשונה שלו הוא פתח לפני כ 12 שנים, וניכר שהשותפות ביניהם מבוססת על היכרות עמוקה והרבה אמון. המפגש מגלה מיד אדם של אנשים – איש חם ומזמין, מאוד חייכן ומאוד נעים, וזה כבר בארבעת השניות הראשונות של ההיכרות שלנו, מעיד כבר על מה שנלמד ממנו בהמשך לגבי סוד ההצלחה של חנויות אופניים:

הסרט:

למה כפ”ס?

“שמתי את מיטב הנפש, הכוח והרצון, לעשות משהו אחר עם החנות הזו בענף האופניים. גם בתור חנות, גם בתור שירות וגם כדי לתת את הכבוד הראוי ל Giant כמותג. אני מאוד מופתע – יש פה קהל מגוון ואיכותי שצורך אופניים” הוא אומר.

כדי לענות על השאלה מדוע כפ”ס, צריך להביט גם על התמהיל הכולל של החנויות שלו: עם אחת בתל אביב, ועוד אחת חדשה יחסית בצומת ביל”ו. הוא חולש על איזור המרכז עבור מותג Giant, וכדי להצליח לנהל שלוש חנויות במרחק סביר זו מזו, הוא החליט להעביר את זו שבחדרה, ולהתקרב גיאוגרפית אל השתיים האחרות.

004

בכפר סבא היתה עד עכשיו רק חנות אחת שפונה לשוק הגבוה יותר של רוכבים רציניים (מצמן), ולכן זיהו זאת נמרוד ואשר כמקום עם פוטנציאל מכירות גדול. המקום נמצא גם 5 דקות נסיעה מכמה ערים נוספות – הוד השרון, רעננה, אלפי מנשה, כוכב יאיר, וכשיפתח כביש 531 אפילו הרצליה תהייה במרחק נסיעה קצר למדי מהאזור הזה.

020

אשר מעיד שמניסיונו הקרבה לחנויות אחרות רק מועילה לכל אחת מהן:  “כמו בביל”ו ובת”א אנחנו די קרובים למצמן. אני חושב שזה יתרון שהחנויות נמצאות קרוב אחד לשני. שכל אחד יתן מה שיש לו- כל המותגים הם טובים, אבל בסוף זה השירות שנמדד – איך אתה מגיש את המוצר, איך אתה נותן אותו ואיך אתה מטפל בו אח”כ”

ובעצם כשחושבים על זה – זה מאוד הגיוני: מדוע צומחים כל כך הקניונים על חשבון רחובות הערים? הרי גם שם בלא מעט קטגוריות יש הרבה מתחרים במקום אחד – זה קורה משום שריכוז החנויות האלה שפונות לאותו קהל מייצר לנו הקונים את ההצדקה להיכנס לרכב, ולהגיע למקום. אנחנו אוהבים לראות מגוון ואפשרויות ויותר מותגים בסביבה קרובה עוזרת לקונה למצוא את החנות ומותג האופניים שהוא מתחבר אליו.

צוות הסדנא

צוות הסדנא

מה גורם לחנויות להצליח? שירות!

אשר שם דגש חד משמעי על השירות וחווית הלקוח – לא רק בקנייה, אלא גם לאחריה. “אני מאמין שיש מליון סוגי אופניים, אבל הייחודיות היא מה שאתה נותן. איך הלקוחות מתקשרים אליך? רוב הלקוחות שלי הם “הפרסונל” (מחוברים בצורה אישית מאוד) – הם דואגים לי כל הזמן להזרמה של עוד אנשים ועוד אנשים, כי השירות הוא א-ב אצלי. זה פה נמדד. כי אדם נכנס – הוא יוצא מחויך. הוא יוצא עם חוויה, כי אופניים זו בסה”כ חוויה. זה לא מוצר צריכה שאתה חייב לקנות אותו כי אין לך ברירה. אתה צריך לתת לו להרגיש שהוא בבית. הוא נמצא פה, וכל מה שהוא צריך – זה המקום שלו עבור זה. ואני אומר שדבר כזה מזין עוד דבר כזה”.

003

חיבור לקבוצות וצמיחה חזקה בכביש ובטריאתלון

עוד היבט שמסביר את ההצלחה: “בכפר סבא אנחנו מחוברים להרבה קבוצות שהן גם קרובות מבחינה גיאוגרפית. הן פתחו לנו אופקים חדשים שלא היו לי עד היום: האופקים של הכביש והטריאתלון. בחודשיים וחצי שאני פה, יש אצלי קפיצת מדרגה במכירות של אופניים לרוכבי כביש וטריאתלון ברמה של 60%. כמויות של מכירות של אופניים בשיתוף פעולה עם הקבוצות: Roadrunner, עצמה, קאנטרי כפ”ס, אנחנו דאגנו שהחנות הזו תהייה הבית של הרבה מאוד רוכבים. וכמובן חשוב לציין את החיבור עם GoRide של גל חסון שהוא מאוד קרוב לפה, וגם הבאנו לפה את אחד המדריכים התותחים שלו שעובד בחנות”.

008

על השותפות עם Giant

“אני כבר עם נמרוד וג’יאנט 12 שנים. ברמה האישית השותפות ביננו היא שותפות עסקית, אבל יש לזה הרבה יותר עומק: משום שהחברות שלנו מבוססת עוד לפני הקטע העסקי. אין שום דבר שיכול להפריד ביננו היום לא ברמה של העסקים ולא ברמה של החברות – ולכן זה מאוד מצליח לנו ביחד. זה הבסיס שמחזק אותנו ומאפשר לנו לפתוח עוד חנויות רשת ולהאמין במותג הזה.

אני לא מכיר הרבה מותגים שבונים ליין רק לנשים כמו Giant (מותג Liv – מרוכבות עבור רוכבות). זה מותג מספר 2 או 3 בעולם בגודל ובעוצמה שלו. הוא מתחדש ונותן הרבה מאוד, והיום אנחנו מתחילים להיות בפרישת חנויות שיכולה להתחיל לתת את זה לרוכבים.

037

מהו הדגם הפופולרי ביותר של  Giant בשטח? ה Trance

היום ה Trance היא הסדרה הכי מצליחה שלנו היום. זו סידרה שנותנת אופניים מאוד ורסטיליים, אטרקטיביים ונוחים לרכיבה, והם יודעים גם לדווש יפה – זה מה שרוב הרוכבים מחפשים. יש גם בקרבון ובאלומיניום, ואלה אופניים שמיועדים לסינגלים, אבל יכולים גם לתת מישורים, ויש לי חברים שעשו איתם את אפיק ישראל, למרות שזה לא מיועד לאפיק. יש להם בסיס רחב שמאפשר להציע אותם לכל סוגי הקהל- לא רק לכאלה שקונים במעל 20,000 ש”ח, אלא גם ברמה של 10,000 ש”ח: ה Trance3 – שלדה שנותנת את האיכות של הTrance בחלקים פחות יקרים. לטעמי אלה האופניים הכי נמכרים אלינו מסיבה אחת פשוטה: הם מדברים לרוב הקהל. לא רק תחרותי ולא רק טכני ורוכב סינגלים, אלא לרוכב שרוצה לעשות הכל מהכל.

017

איל צרויה – מדריך ב GoRide אצל גל חסון ומכונאי בחנות כפ”ס ורוכב טכני ודירט מדהים, רוכב על הטראנס כבר שנתיים: “אני חושב שזה אחד מזוגות האופניים הכי ורסטיליים שרכבתי עליהם: נתן לי מענה מבחינת AM ודיווש עם קבוצות ילדים כל יום – באזורים כמו בן שמן ובמקומות פחות אגרסיביים, ומצד שני הוא יודע לקבל מהלך של עד 160מ”מ מלפנים, ונתן לי מענה למורזין באלפים בצרפת. ה Trance ועשו עבודה מדהימה. לא הרגשתי שום חוסר של מהלך שם: תפקדו כמפלצת דאונהיל, ובעיקר – מאפשרים את המגוון הזה והורסטיליות לכל סוג של רכיבה”.

013

שמהו הדגם הפופולרי ביותר של  Giant בכביש? ה Propel

“דגמי האיירו-רייס – האווירודינמיים הם המצליחים ביותר. הפרופלים נמכרים בכמויות גדולות כי אנשים רוצים אופניים מתאימים לטריאתלונים, והם לא רוצים אופני נג”ש כי הם צריכים גם לטפס עם האופניים ולא רוכבים בישורת בלבד. ה Propel נותן את האווירודינמיות, והרוכבים התחרותיים שלנו בקבוצות נהנים מהם במיוחד ומקבלים חוויה מאוד ורסטילית גם בכביש. כמו בטראנס בשטח גם בכביש – הגיוון הוא התכונה שנדרשת פה לאנשים שרוצים אופניים למגוון של מצבים: גם נג”ש, גם טיפוס, הכל בחבילה אחת”.

מה אתה מאחל לעצמך ולחנות כפ”ס?

“הרבה לקוחות טובים, שנהנה, שנרכב הרבה, ושאולי נעשה טוב להרבה אנשים פה גם באזור הזה, זה הכל. נמשיך עם האופניים”.

האם תמשיך לעוד חנויות? “אין ספק – אני לא עוצר. אני בכל שנתיים שלוש פותח חנות חדשה! אני עצמאי מגיל 20 והיום בן 40 כל הזמן ממשיך קדימה, גם כשיש עצירות בדרך. ויש: תקופות של חורפים קשים, ותקופות קשות בענף. לדוגמא – הסניף בת”א נמצא בתוך הבלגן של הרכבת הקלה… בחדשות היה שאי אפשר להגיע, ונעצרה העבודה, אבל האמנתי במקום. החלטתי להמשיך, ואנשים למדו שאין בעיה להגיע. שנה אחרי, המצב הרבה יותר טוב”.

אם אני מסתכל על זה ברמה האישית – אני בא לעבודה בשביל לחייך. בשעות העבודה אני מרגיש חי, אני עף, אני אוהב את האופניים. אני אמנם לא רוכב הכי מקצועי, אבל הרכיבה זו התרפיה הכי טובה שלי ומשם אני מגיע. אני יודע שזה עושה טוב לאנשים, ואני יודע שאני במקום הנכון כי מה שעושה טוב לאנשים תמיד יצטרך להתקדם ולהתפתח. אנשים מחפשים להם דברים כדי להשתחרר, להתחבר להווי החברתי של אנשים מקסימים בתחום הזה. בתחום הכלכלי אף אחד לא יהיה מולטי מליונר מאופניים, אבל כשאתה קם בבוקר לעבודה ואתה מחייך – זה שווה הכל!

מאת: Giant ישראל

 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים