הגראנד טור האיטלקי חוגג השנה 104 שנים של תחרות במסלול הררי ומפרך מאי פעם, מהם העליות והקטעים שהופכים את הג’ירו ד’איטליה לאגדה בורוד?

מעכשיו ועד סוף המרוץ נסקור בכל שבוע את המקטעים של השבוע הבא. מתחילים עם השבוע הראשון

מדיה: ג’ירו ד’איטליה RCS

בשנה שעברה הייתה ביקורת רבה על המסלול של הג’ירו. השבוע השני במירוץ היה מיותר לגמרי מבחינת מאבקי ה GC, רוב הקטעים בהרים הבטיחו ולא קיימו, הג’ירו ד’איטליה, שנחשב לגראנד טור עם העליות הטובות ביותר, חתם מהדורה בנאלית בגבהים. השנה מארגני המירוץ מכפרים על 2020 ומציגים מסלול מפרך שכמותו לא זוכרים בארץ המגף, עם חמש עליות שחוצות את קו ה 2000 מטרים ועוד המון קטעים שיהפכו את החולצה הורודה לנחשקת עוד יותר.  

בייקפאנל בטלגרם, לחצו פה לערוץ!

הנתונים של ג’ירו ד’איטליה 104

  • מרחק מצטבר: 3479 ק”מ
  • גובה מצטבר: 47,000 מ’
  • אורך קטע ממוצע: 165 ק”מ
  • הקטע הקצר ביותר: קטע 10, פוליגנו – ל’אקווילה, 140 קילומטרים. 
  • הקטע הארוך ביותר: קטע 18, רוברטו – סטאדרלה, 228 קילומטרים.
  • עלייה אחת במירוץ מוגדרת כHC (הקטגורייה הגבוהה ביותר), והיא הפאסו פודרוי
  • 12 עליות נמצאות בקטגורייה 1, בינהן הזונקולאן ופאסו Giau.
  • 23 קבוצות

השבוע הראשון: ימים מגוונים מהצפון למרכז

מצפה לנו שבוע ראשון מגוון בג’ירו ד’איטליה, כזה שכולל כל פרופיל אפשרי והרבה ימים מעניינים. הוא מתחיל עם קטע נגד השעון, יהיו בו יומיים של עליות בקטעים 4 ו6, יום מסקרן מחכה בין הגבעות של הקטע השלישי וכנהוג בשבוע ראשון של גראנד טור, שלושה ימים לספרינטרים שיגיעו בקטעים 5,2 ו7

8/5/21 – מתחילים בטורינו בצפון

ההתחלה של הג’ירו היא בקטע עירוני מגניב נגד השעון לאורך תשעה קילומטרים. המסלול השטוח והקצר מבטיח all out מצד השענים הטובים של הפלוטון, ובחבורת הדירוג הכללי יקחו את היום הזה בזהירות המירבית. פערים ראשונים בין החולמים לורודה ייפתחו, אבל הם לא צפויים להיות משמעותיים במיוחד לשלב זה של המירוץ. 

סטלביו

ההרים – מהשבוע השני

2 קטעים שטוחים ב- 9-10 למאי

ביום השני, מפרבר דרומי של טורינו, סטופיניגי, יצאו הרוכבים ליום שטוח אל נובארה ממערב למילאנו. זהו יום מושלם לרוכבים המהירים של הפלוטון שיתחרו ראש בראש בספרינט המוני אל קו הסיום. 190 ק”מ.

רק פעם בשבוע עדכון עדין מאיתנו:

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הקטע השלישי נפתח בביאלה שלמרגלות האלפים ויורד במישור אל הגבעות של קאנלה. לא מעט עליות קצרות מחכות לרוכבים בדרך לסיום, זה לא יום לספרינטרים הכבדים, אבל ראשון על הקו יהיה רוכב עם הרבה כוח ברגליים.187ק”מ. ג'ירו

הקטע הרביעי ב 11 במאי

הוא יום העליות הראשון באיטליה. העליות המדורגות של הקטע הרביעי קצרות, והארוכה בהן היא 4.5 קילומטרים בלבד, אך השיפועים בדרך לססטולה לא קלים. שבעה קילומטרים לנקודת הסיום מגיע הטיפוס למעבר פסרינו, 4.5 קילומטרים בשיפוע ממוצע של 9.5 אחוזים, טיפוס קצר וקשוח שיכול להביא מהלכים ראשונים בקבוצת המובילים. הקטע הרביעי נראה נהדר לבריחה, אבל בהחלט יכול לעניין את בעלות הכוח בפלוטון למאבק ראשון בין הטוענים לכתר. 187 ק”מ.

יום רביעי

12/5/21 – קטע חמישי

ממודנה אל קתוליקה, שווה לפתוח בשבילו את השידור רק עשרה קילומטרים לסיום. יום שטוח לגמרי בצפון איטליה שכולו מאבק טהור בין הרוכבים המהירים ביותר. 177 ק”מ

ג'ירו 2021

הקטע החמישי- יום לספרינטרים

13/5/21 – קטע שישי

לוקח את הרוכבים דרומה לאורך הרי האפנינים והוא נראה כאחד לקבוצת בריחה, עם עליות ארוכות בשיפועים נמוכים שלא קורצות לקבוצות הדירוג הכללי. עליית הסיום לסן ג’יאקומו תהיה מסקרנת לאחר שבשנה שעברה ראינו שעליות סיום ארוכות בשיפוע נמוך הביאו לשקט מתסכל מכיוון קבוצת המובילים. האם השנה זה יראה אחרת או שהעליות הארוכות יאכזבו?

14/5/21 – הקטע השביעי 

ג’ירו סוגר שבוע של מירוץ בארץ המגף. יום רגוע על הגבעות לאורך החוף האדריאטי בדרך לעליית הסיום הקלילה בטרמולי, שלא יכולה לנפות  יותר מידי רוכבים מהספרינט לקו הסיום, מה שאומר שהקטע השביעי צפוי להיות הסיום המהיר השלישי במהדורה הקרובה של הג’ירו.

השארו איתנו לעדכונים שבועיים מהג’ירו עם הכנה לשבוע הבא וסיכום השבוע הקודם בכל פעם.

> מומלץ להצטרף ולקבל עדכונים בטלגרם.
> רוצים להזכר בשנים קודמות? כנסו ללכל עידכוני הג’ירו בבייקפאנל