ביום ראשון הסתיים הג׳ירו האיטלקי “Giro d’Italia“. שלושה שבועות של חגיגת אופניים בנופים המרהיבים של ארץ המגף. הקלטנו דיון עם מיטב פרשני ענף המרוצים על מנת לסכם את המרוץ ולחלק ציונים למי שהרשים ומי שפחות. 

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

מנצח מפתיע שהגיע לשיא בדיוק בזמן

ג’אי הינדלי דאג להשמיע את ההמנון האוסטרלי על דוכן המנצחים באיטליה בפעם הראשונה בהיסטוריה. הניצחון של הנידלי בג׳ירו מהווה סגירת מעגל לאחר שב-2020 זינק לנג”ש האחרון בורוד רק כדי להיפרד ממנו על קו הסיום לרוכב אינאוס תיאו גיגונהארט. הינדלי נטל את ההובלה בשלב 20 בעליה האחרונה למרמולדה שם זיהה חולשה של כראפס המוביל ותקף בכל הכוח עד שהשלים את המהפך הדרמטי. הינדלי הצליח לסיים בפער של 1:27 שהספיק לו למחרת בשלב הנג”ש. שאלנו את הפרשנים האם הינדלי מסוגל לעשות את הקפיצה הנדרשת כדי להתמודד גם בטור הצרפתי? 

ג׳ירו 2022

הצגה של הקבוצות הקטנות

בלטו במיוחד השנה 2 קבוצות מדרג המשנה, קבוצת אלפצ’ין פניקס “ALPECIN-FENIX” שניצחה 3 פעמים עם שלושה רוכבים שונים והחזיקה בחולצה הורודה בתחילת המרוץ. כוכב הקבוצה מתיו ואן דר פול זכה לניתוח מיוחד של הפרשנים אחרי תחרות מוצלחת שזיכתה אותו בתואר הרוכב האגרסיבי של המרוץ.

גם קבוצת אינטרמרשה וונטי גובר ” INTERMARCHÉ – WANTY – GOBERT MATÉRIAUX” הצליחה לנצח פעמיים, להכניס רוכב לעשיריה הראשונה בדרוג הכללי ולחגוג ניצחון ראשון של רוכב אריתראי בתחרות חלק מהפרשנים חושב שזהו המודל שקבוצות עם רוכבים מארצות ללא מסורת במרוצים צריכות לאמץ.

ג׳ירו 2022

מתיו ואן דר פול מטפס בבריחה, צילום:נועה ארנון

הקבוצה הישראלית במשבר  

ישראל פרמייר טק (IPT) זינקה לג׳ירו כשהיא נמצאת מתחת לקו האדום בטבלת הדרוג במקום ה-19. דרוג שהפך את המרוץ למשמעותי לעתיד הקבוצה וליכולת לשרוד בדרג הבכיר. לצערם של האוהדים הקבוצה לא הצליחה לעמוד במטרות שהציבה לעצמה וסיימה את ימי המרוץ המפרכים ללא תוצאות משמעותיות. הפרשנים ניתחו את הסיבות ואת הצעדים הנדרשים כדי להחלץ מהמשבר.

giro 2022

רוכבי ישראל פרמייר טק, צילום: נועה ארנון

Like and Subscribe to Bikepanel youtube channel

צוות הפרשנים: יאיר בן עמי, דני אסקרוב, אילן אולמן, איל פידל, הידי בר-מור 
תמונות: נועה ארנון

 

מאת: עמית נבון