בשישי הקרוב יוזנק בפעם ה-105 הג’ירו האיטלקי “Giro d’Italia“. צפויים לנו שלושה שבועות של חגיגת אופניים בנופים המרהיבים של ארץ המגף. הזמנו את מיטב פרשני ענף המרוצים להתארח בפאנל, לציין את שלבי המפתח, הרכבי הקבוצות ושאר פרטים שיעשירו את חווית הצפיה “viva italia”

הצטרפו חינם לניוזלטר התכנים האיכותיים שלנו:

מאשר משלוח פרסום ועדכונים

הטור הגדול הראשון של העונה

קלאסיקות האביב הסתיימו ומיד יוצא לדרך הג’ירו האיטלקי. מארגני המרוץ בחרו הפעם מסלול עמוס עליות אימתניות ביניהן כמה מן המפרוסמות ביותר שיש לאיטליה להציע – אתנה, סטלביו, זונקולון, מורטירולו ובלוקהאוס יאתגרו את הרוכבים עד לקצה היכולת. בדומה לפתיחה בישראל ב-2018, נבחרה השנה הונגריה לארח את שלושת שלבי הפתיחה, משם יטוסו הרוכבים לסיציליה על מנת להתחיל במסע צפונה עד למאבקי הסיום בהרי האלפים והדולומיטים. 

המועמדים העיקריים לניצחון

המועמד העיקרי לניצחון צפוי להיות האלוף האולימפי ריצ’רד כראפס, מנצח מהדורת 2019 שמאז הוסיף גם סגנות בטור הספרדי ומקום שליש בטור הצרפתי. האקוודורי סימן את הגי’רו כמטרה עיקרית לעונה ולשם כך קבוצת אינאוס מציבה סוללת פועלים מעולה שתתמוך בו במישורים ובהרים כשרק החולצה הוורודה לנגד עיניהם. סיימון ייטס רוצה לסגור חשבון אחרי מספר אכזבות בשנים האחרונות, מנצח הטור הספרדי ב-2018 אוהב להתחרות באיטליה ונמצא בכושר שיכול לאיים על כראפס. טום דמולן מנצח מהדורת 2017 יוביל את קבוצת יאמבו וויסמה במאבקי הדירוג הכללי. ג’וואו אלמיידה הפורטוגלי הצעיר, פאולו בילבאו הספרדי, רומיין בארדה הצרפתי ומיגל “סופרמן” לופז שכבר עמד על דוכן המנצחים נמצאים גם הם ברשימת המועמדים. אז מי ילבש ורוד בסוף המרוץ? הפרשנים התקשו להסכים וינמקו מדוע, בוידאו המצורף.

ג'ירו Giro d'Italia

הג’ירו: מרוץ עמוס כוכבים ללא ישראלים  

החולצה הסגולה של המאיצים תזכה למאבקים בין שלל כוכבים. קיילב יואן האוסטרלי מקבוצת לוטו יהיה המאיץ הבכיר בתחרות, אבל תהיה לו תחרות עזה מצדם של מארק קאבנדיש “The Manx Missile” שיוביל את קבוצת קוויקסטפ וינסה להוסיף עוד ניצחנות בשלבים ל-15 שכבר יש לו. מתיו ואן דר פול ההולנדי, ארנו דאמאר הצרפתי וביניאם גירמאי האריתריאי הצעיר שכוכבו דרך העונה עם הניצחון בקלאסיקה גנט וולגם. גזרת הכוכבים הוותיקים גם כן עמוסה, באסטנה ירכב וינצ’נזו ניבאלי “הכריש ממסינה” שירצה לשחזר כמה מן הניצחונות שלו על הפסגות הגבוהות שהעניקו לו פעמיים את הניצחון בדירוג הכללי. אלחנדרו ולוורדה שחגג 42 בסוף אפריל, נמצא בכושר מעולה ויוביל את קבוצת מוביסטאר. הפרשנים סימנוהיכן הם יקבלו את ההזדמנות לנצח. את קבוצת ישראל פרמייר טק יוביל ג’אקומו ניזולו שבעבר זכה פעמיים בחולצה הסגולה. בפעם הראשונה מאז 2017 לא יזנק לג’ירו רוכב ישראלי, נקווה שלטור הצרפתי והספרדי הישראלים יתאוששו מפתיחת העונה מרובת הפציעות והמחלות ויצליחו לקבל מקום בהרכב.

זמני המרוץ: יום שישי 6.5.22 – יום ראשון 29.5.222, שידור בכל יום מהזינוק ביורוספורט. שידור רשת למי שאין יורוספורט פה

מאת: עמית נבון
צוות הפרשנים: דני אסקרוב, הידי בר-מור